Головна Сторінка
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН.
Історія його виникнення починалася у 80-х роках ХХ сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям людей з інвалідністю. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища людей з інвалідністю і забезпечення рівних можливостей у суспільстві.
Здоров’я наших рідних напряму залежить від нас. Адже їхній імунітет із віком стає слабшим, а організм — більш вразливим до хвороб. Людям старшого віку потрібно стежити за своїм харчуванням, сном, режимом дня, а також не забувати вчасно робити щеплення та відвідувати сімейного лікаря. Тому наше головне завдання — це піклуватися про своїх рідних, постійно нагадувати батькам про здорове харчування, режим сну та згубність шкідливих звичок. Не забувати телефонувати бабусі та дідусю, цікавитися їхнім самопочуттям, стежити за регулярними обстеженнями та прийомом ліків.
Ми підготували для вас декілька порад, які допоможуть зберегти здоровʼя старших родичів.
Завдяки антиретровірусній терапії люди можуть досягнути стану, коли вони не заражають статевого партнера ВІЛ і можуть жити звичне життя, а вагітні жінки, що мають ВІЛ-позитивний статус можуть народжувати абсолютно здорових дітей.
Забезпечити безперервність лікування ВІЛ-інфекції – основна задача, яка ускладнилася через повномасштабну війну. Проте Україні вдалось впоратися з усіма викликами, щоб люди продовжували отримувати лікування, і навіть сформувати запас антиретровірусних препаратів до кінця 2024 року.
У трьох областях – Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій – зареєстровано перевищення епідемічного порогу високого рівня.
Що це означає?
У цих областях після аналізу епідситуації та за рішенням місцевої влади можуть посилювати протиепідемічні заходи, наприклад, оголошувати локальний карантин в окремих класах чи школах, посилювати протиепідемічні заходи в місцях масового скупчення людей, як маски, обмеження кількості відвідувачів в установах та організаціях.
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
День започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. З початку епідемії заразилися ВІЛ 75,7 мільйонів осіб. Від захворювань, зумовлених ВІЛ-інфекцією та СНІДом, померли 35 мільйонів осіб у світі.