Головна Сторінка

shkola dity 

У Черкаській області триває кампанія з «наздоганяючої» (catch-up) вакцинації проти кору, епідпаротиту та краснухи, мета якої – «довакцинувати» всіх нещеплених дітей, які з різних причин пропустили щеплення КПК. Водночас наближається початок нового навчального року. Однією з найважливіших складових у підготовці до навчання є вакцинація, зокрема від кору.

Невакциновані діти можуть стати причиною виникнення спалаху кору, бо єдиним джерелом інфекції є хвора людина. Кір – дуже заразне захворювання. Одна хвора дитина може заразити дев’ять із десяти дітей, з якими вона проконтактує. Війна на території країни та масові переміщення населення підвищують ризик виникнення спалахів, зокрема кору.

Окрім того, що кір надзвичайно стрімко поширюється, це небезпечне захворювання може мати ще й серйозні наслідки для здоров’я. Кір може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.

Детальніше...

vitanyadn 

Шановні колеги!
24 серпня – День Незалежності України –
особливе свято кожного українця.

Другий рік поспіль ми відмічаємо це свято в умовах
повномасштабного вторгнення росії на нашу землю. Цей день стане
нагадуванням усьому світу, як дорого коштує людська свобода.

Україну не знищили війни, багатовіковий духовний геноцид,
голодомори та репресії. Тож впевнений, що ми здобудемо перемогу й
цього разу та дотримуватимемося обраного власного курсу розвитку.

Бажаю, щоб з кожним роком це свято додавало всім нам наснаги та
впевненості у власних силах, у досягненні цілей на благо нашої країни.

 Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, а плідна праця
буде надійною запорукою щасливого майбутнього!

З повагою
Генеральний директор
ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»,

Головний державний санітарний лікар

 

 

Володимир ПАПАЧ

 

papachzmi 

На Черкащині триває всеукраїнська наздоганяюча кампанія з імунізації проти кору.

Як повідомив головний державний санітарний лікар області, мета кампанії незмінна – довакцинувати проти кору всіх дітей, які з різних причин пропустили щеплення. Нині в регіоні діють 306 пунктів щеплень, 14 центрів масової вакцинації, працюють 14 мобільних бригад.

– У межах кампанії ми запланували провести понад 7600 щеплень, – повідомив Володимир Папач. – Процес триває. Наразі загальний відсоток вакцинованих людей недостатній для формування колективного імунітету. І цього можна і потрібно досягти через вакцинацію. Це єдиний захист від недуги.

За інформацією пресслужби ОДА. Детальніше за посиланням.

butulka

В рамках щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період з 14.08 до 18.08.2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 95 проб питної води за мікробіологічними показниками, 41 пробу за санітарно-хімічними показниками, з них встановленим нормативам не відповідали 7 проб (7,4%) за мікробіологічними показниками (загальні коліформи), 3 проби (7,3%) за санітарно-хімічними показниками (органолептичні показники, вміст заліза) на водогонах Драбівської, Катеринопільської, Чигиринської, Звенигородської, Ватутинської територіальних громад.

Детальніше...

photo 5410 

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 22 серпня 2023 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,11 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,13 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,11 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,12 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,12 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,13 мкЗв/год.

 ik2023-08-16 fc01

У рамках впровадження проєкту PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» з 14 по 16 серпня у місті Ужгород відбувся тренінг «Моніторинг заходів інфекційного контролю в закладах охорони здоров`я, навички ефективної комунікації та проведення навчань».

У семінарі, що проводився командою експертів Центру громадського здоров’я МОЗ України, взяли участь керівники відділів інфекційного контролю регіональних ЦКПХ. Черкаську область представила Юлія Сокирка.

Детальніше...

img 20230817 st 

15 серпня внаслідок ракетного удару по Черкаській області пошкоджено мережі водопостачання м. Сміла. Частина міста (близько 12 тис. чол.) залишилася без централізованого водопостачання.

З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації у місті фахівцями Смілянського міського відділення Черкаського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснювали посилений моніторинг якості та безпечності питної води, що подавалась населенню міста, в тому числі із альтернативних джерел (пересувних автоцистерн). Дослідження води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники проводились щоденно, відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.

Проводилась роз’яснювальна робота серед населення щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь.

Ускладнень санітарно - епідемічної ситуації в місті не зареєстровано.

kyshkovi 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (далі - ГКІ) з 11.08.2023 по 17.08.2023 (33-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» в області зареєстровано 52 випадки захворювань на ГКІ, інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,49, що на 40,5% вище, ніж за аналогічний період минулого року (37 випадків та 3,12 відповідно), проте на 16,1% нижче ніж за попередній тиждень 2023 року (62 випадків та 5,36 відповідно). 

На територіях об’єднаних територіальних громад гострими кишковими інфекціями захворіло: у Черкаському 34 особи (інт. пок. 5,86 на 100 тис. нас.), Уманському – 13 (5,26 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 5 (2,58 на 100 тис. нас.), Золотоніському районах – не зареєстровано жодного випадку.

Детальніше...

plyag sait 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Центр) продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський - 1» у м. Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень проб води р. Дніпро, відібраних  14.08.2023 з акваторії пляжів м. Черкаси, виявлені відхилення від встановлених нормативів на пляжі «Митницький» за мікробіологічними показниками (кількість лактозопозитивних кишкових паличок). 

У пробах піску з пляжів  за гельмінтологічними показниками  не виявлено. 

Детальніше...