Головна Сторінка

 grip ta grvi na hmelnichchini  epidporig perevischeno na 20 vidsotkiv 1 2020 02 17 12 29 53 

У 20 (80%) регіонах України зафіксовано широке географічне розповсюдження вірусів грипу; в системі рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 37,9%.

У Черкаській області, за попередній тиждень, з 22 по 28 січня 2024 року захворіли 6 563 особи на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 660 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 55,76%.

Показник захворюваності на 23,4% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 32,5 % більше, ніж за попередній тиждень.

Детальніше...

 rivnyanka-vid-hrizuniv-zarazilasya-nebezpechnoyu-i20191030 2661.w695

Від початку року на території області зареєстровано випадок захворювання на лептоспіроз із летальним наслідком.Захворів чоловік віком 59 років, житель Уманського району. Хворий був госпіталізований в інфекційне відділення КНП «Уманська центральна районна лікарня». Діагноз підтверджено лабораторно.

Фахівцями Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проведено епідеміологічне розслідування із лабораторними методами досліджень з метою встановлення джерела інфекції та шляхів її передачі. За результатами епідрозслідування в осередку захворювання виявлено сліди життєдіяльності мишоподібних гризунів у підсобних приміщеннях, де було встановлено млин і хворий подрібнював зерно.

Детальніше...

  27.01 1

Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а майже 70 викликають онкологічні захворювання  https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/tobacco

Ці шкідливі речовини сигаретного диму потрапляють у дихальні шляхи та викликають подразнення слизових оболонок, що надалі провокує задишку, утруднення дихання, розвиток запалення легень, бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень і навіть туберкульозу легень.

Детальніше...

chyh

Фахівці Чигиринського відділення провели інформаційно-просвітницький захід по здоровому харчуванню у Чигиринському ліцеї №1 імені Богдана Хмельницького.

Лікар-епідеміолог Центру Василь Щербина поспілкувався з учнями старших класів ліцею з метою профілактики неінфекційних захворювань у молодого покоління та межах реалізації обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року».

Детальніше...

  934551 9

22-26 січня триває тиждень поінформованості про радон – невидимий радіоактивний газ. Центр громадського здоров’я розповідає, яку небезпеку він становить та як вберегтися від його негативного впливу.

У природі радон утворюється кількома шляхами, зокрема, під час розпаду урану, який використовують, наприклад, у будівельних матеріалах, а отже, в них також може бути присутній радон.

Радон не має ні кольору, ні запаху і належить до інертних газів, тобто таких, які не вступають у хімічні реакції. Водночас він розчиняється у воді, крові та тканинній рідині. Період його напіврозпаду короткий – лише 3,8 доби.

Детальніше...

  6 1

Вакцинація проти ВПЛ може запобігти понад 90% ракових захворювань, пов’язаних з вірусом.

* За даними CDC, з 2006 року, коли вакцина була вперше рекомендована, кількість інфікування типами ВПЛ, що спричиняють рак та генітальні бородавки, зменшилися на 88% серед дівчат-підлітків і на 81% серед молодих дорослих жінок.

* Вакцинація проти ВПЛ зменшила кількість передракових станів РШМ у молодих жінок.

* Захист, який забезпечує вакцина проти ВПЛ, триває довго. За спостереженнями, близько 12 років після вакцинації захист від ВПЛ залишався високим, без ознак зниження.

Детальніше...

  25.01

Серцево-судинні захворювання — причина 64% смертей в Україні. Кожен десятий українець, який помирає від серцево-судинних захворювань, є споживачем тютюнових і нікотинових виробів. Тому коли ви бачите на упаковці сигарет попередження «Куріння викликає серцево-судинні захворювання», знайте, що це не просто слова. Це реальність, яка чекає на тих, хто продовжує курити.

Саме через куріння серцево-судинна система перестає нормально функціонувати. Під впливом тютюнового диму клітини крові налипають на стінки судин та утворюють тромби — а це може призвести до стенокардії, інфаркту або інсульту. До того ж куріння підвищує артеріальний тиск і спричиняє артеріальну гіпертензію.

Детальніше...

img 20240122 103854

Тальнівське відділення Звенигородського районного відділу за участю Уманського міськрайонного відділу Центру продовжує проводити профілактично-вакцинальні заходи в громаді.

Цього тижня команда фахівців-профілактиків спільно з ЦПМСД Тальнівсьогої ОТГ організувала виїзну акцію вакцинобусом до трьох сіл громади. До медичного пункту тимчасового базування села Веселий Кут прийшли жителі, які мали змогу вакцинуватися від інфекційних захворювань. Від COVID-19 щепилися – 5 осіб, проти правця та дифтерії – 10 осіб.

Детальніше...

 420154149 810189981135220 5526224808372682785 n

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, найпоширенішим симптомом якого є напади сухого кашлю.

На початку захворювання кашлюк часто плутають із звичайною застудою, адже йому притаманні: слабкий кашель, температура, нежить. Проте не слід його недооцінювати.

Детальніше...