Головна Сторінка
Чи можна вакцинувати дітей із хронічними хворобами? Це запитання чи не найчастіше можна почути від батьків. Відповідаємо — так, можна! Якщо ваша дитина має хронічну хворобу та не щеплена двома дозами вакцини проти кору відповідно до Національного календаря щеплень — не зволікайте, вакцинуйте її за першої ж можливості. Вакцина є!
Чому дітей з хронічними хворобами треба вакцинувати від кору в першу чергу?
Діти з хронічними хворобами мають значно вищі ризики отримати тяжкі ускладнення у разі кору: пневмонію, вушну інфекцію, запалення мозку (енцефаліт) та навіть померти.
Вірусні гепатити – захворювання, яке все ще оповите багатьма міфами, упередженнями та браком достовірної інформації. Центр громадського здоров’я спільно із соціальним проєктом «Твій сімейний лікар» розповідає про популярні міфи, що втратили актуальність, або й зовсім неправдиві.
Міф 1 «Лікування від вірусного гепатиту С – неефективне»
Поговоримо спершу про ліки проти гепатиту C. Чи дійсно лікування проти вірусного гепатиту C неефективне, а побічні реакції такі важкі для організму, що не варто й починати терапію?
Щеплення потрібні не лише дітям, а й дорослим. Щобільше, вагітність вимагає низки щеплень, щоб якомога краще убезпечити як саму вагітну, так і її майбутню дитину від інфекцій. Які щеплення треба робити безпосередньо під час вагітності?
- Кашлюк, дифтерія, правець.
Коли: оптимально на 16-32 тижні у сімейного лікаря
У Черкаській ОВА під головуванням першого заступника очільника області Наталії Кравченко 16 серпня відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Під час засідання розглянули питання щодо стану проведення «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення області.
У своєму виступі головний державний санітарний лікар області Володимир Папач повідомив, що, зважаючи на циклічність кору, на сьогодні в області, як і в усій Україні, існують високі ризики спалаху цієї небезпечної хвороби.
Він також нагадав, що цього року на Черкащині було зареєстровано спалах епідпаротиту, коли захворіли 17 людей.
Володимир Папач акцентував увагу на низьких темпах вакцинації КПК дитячого населення області:
Але здавати кров треба відповідально. Навіть якщо ви не маєте протипоказів (https://www.donor.ua/pages/4), є певні обмеження, які виникають після щеплення окремими вакцинами (https://www.donor.ua/pages/4, https://www.donor.ua/pages/5). Розберемо детально.
Ви можете здавати кров одразу після вакцинації від таких хвороб як: грип, COVID-19, правець, дифтерія та кашлюк, вірус папіломи людини, менінгококова інфекція, пневмококова інфекція, поліомієліт (якщо це укол, некраплі), кліщовий енцефаліт, черевний тиф, чума, холера. Також, після профілактичного щеплення від гепатиту А чи сказу.
Більше статтей...
- Проти правця, дифтерії і COVID-19: як на Золотоніщині проходила виїзна вакцинація (ВІДЕО)
- На Черкащині понад 5 800 дітей потребують вакцинації проти кору, – завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного ЦКПХ
- Хто може викликати мобільну бригаду для вакцинації проти кору?
- Лікарка-епідеміологиня Черкаського обласного ЦКПХ розповіла про catch-up кампанію з імунізації проти кору