Головна Сторінка

406424619 780986490722236 3946043672803549319 n 

Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив вакцину в країну, далі вона буде розподілена між усіма областями. Спеціалісти обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) забезпечуватимуть зберігання та транспортування вакцин до медзакладів із дотриманням вимог «холодового ланцюга».

«Бівалентна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон». Зараз територією України циркулює понад 13 штамів «ковіду», тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму «Омікрон», який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області, тому закликаю усіх подбати про здоров’я та посилити імунітет, особливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, старшим за 60 років», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Детальніше...

404365033 778738800947005 8869529191468280917 n

Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, у кого померла близька людина, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Розкажіть своїй дитині, як підтримати друга чи подругу, які переживають втрату.

Що можна зробити:

  • Сказати: «Мені дуже шкода», «Ми завжди пам’ятатимемо твого батька/твою матір…», або просто «Я не знаю, як підібрати слова, щоб підтримати тебе».
  • Спитати: «Чи можна тебе обійняти?», «Як я можу тобі допомогти?».

Детальніше...

road-5903402 960 720-830x500

У зими є негативні аспекти, які пов'язані зі слизькою дорогою, великими морозами, хуртовинами і сніговими заметами, які таять в собі неабияку небезпеку для здоров'я і навіть життя людини. Щоб уникнути небезпеки взимку, слід дотримуватись певних рекомендацій і правил:

  • При ходьбі ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками та пакетами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти.
  • При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Детальніше...

a75ed44-depositphotos-igorvetushko-755 

Здоров’я — наша найбільша цінність, тому піклування про себе має стати регулярним.

Захворювання, як-от дифтерія та правець, можуть мати серйозні наслідки для нашого організму. Тому важливо бути свідомими та дотримуватися рекомендацій експертів.

Нагадуємо, що вакцини проти правця та дифтерії внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Це означає, що вони закуплені державним коштом та доступні в медичних закладах безоплатно, як і сама процедура вакцинації.

Детальніше...

photo 2023-11-28 11-00-04

ГРВІ є найбільш поширеною хворобою людства і вражає людей у всіх країнах. В Україні від ГРВІ щорічно страждає 10 – 14 млн осіб та становить близько 75 – 90% інфекційної захворюваності у країні.

Холодна погода сприяє поширенню вірусів, тому гострі респіраторні вірусні інфекції мають сезонний характер.

Які симптоми притаманні ГРВІ?

Вирізняють: раптове занедужання, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, підвищена температура; біль у горлі, кашель, нежить тощо.

Детальніше...

nich

Виття сирени щоночі унаслідок загрози ракетних атак росії має неабиякий вплив на якість та тривалість сну українців. Під час війни, коли багато людей переживають велике психічне навантаження, зокрема, стрес та панічні атаки – це все часто призводить до появи безсоння та може спровокувати загострення психічних розладів.

Безсоння, або розлади сну – є одними з найрозповсюдженіших наслідків впливу стресу на організм людини. Що таке безсоння?

  • труднощі із засинанням;
  • труднощі з неперервністю сну, що характеризуються частими прокиданнями або проблемами з повторним засинанням після прокидання;
  • раннє ранкове пробудження з неможливістю повторно заснути;
  • один з вищезазначених симптомів триває 3 дні на тиждень.

Детальніше...

inter

Жителі області хворіють як на ГРВІ, так і COVID, про який майже забули. Серед захворілих переважна більшість – діти. За даними медиків ситуація поки не критична, але зі зниженням температури – хворих побільшає. Усім, хто перебуває у групі ризику, необхідно зробити всі щеплення. Завдяки вчасній вакцинації лікування мине без тяжких ускладнень.

Детальніше...

alkomoz 

Що більше алкоголю людина вживає, то більший її ризик інсульту. Йдеться і про регулярний вжиток алкоголю, і про нерегулярні, але значні його дози – безпечної дози алкоголю не існує.

Детальніше...

zl6jst2tdnaxjitpnj3hyyiwn4

У Черкаській області, за попередній тиждень з 20 по 26 листопада захворіли 6 249 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 259 – дітей до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 52,2%.

Показник захворюваності на 17,5% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 4,9% більше, ніж за попередній тиждень.

Детальніше...