Головна Сторінка
Результати моніторингу якості питної води в Черкаській області за період із 30 жовтня до 3 листопада
У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 30 жовтня до 3 листопада 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 127 проб питної води за мікробіологічними та 85 за санітарно-хімічними показниками.
3 листопада зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами дитини у місті Черкаси. Про це інформує державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Під час прогулянки лісом із батьками біля села Нечаївка Черкаського району 2 листопада 10-річний хлопчик з'їв невідомі сирі гриби. Перші симптоми отруєння, зокрема нудота, у дитини з’явилися через дві години після вживання грибів.
Епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ на Черкащині перевищений на два відсотки. За попередній тиждень занедужали понад 5400 людей.
«60% із тих, що захворіли – це діти», – розповіла Суспільному Черкаси заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова.
⚡️ Інтернет- мережею шириться інформація щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А.
❗️Це фейк та частина ворожої ІПСО.
На Черкащині ситуація контрольована.
В разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах.
Також інформуємо вас, що у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А. За 9 місяців цього року зареєстровано 314 випадків захворювання.
Наразі спалах гепатиту А зафіксовано лише на Вінниччині. Там тривають посилені протиепідемічні заходи.
Гепатит А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий.
Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації та не поширюйте неправдиву інформацію.
Детальніше тут: http://surl.li/mtvjt
Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаження, чи через інші хронічні захворювання, як-от гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, напад астми тощо. Це звучить маловтішно, проте про хронічні хвороби люди зазвичай знають і мають при собі ліки, чи знають, як діяти, коли стане зле. До серцевих же нападів ми буваємо готові рідше.
Більше статтей...
- Психосоматика: як і чому наше тіло страждає від непроговорених емоцій
- Фахівчині Черкаського обласного ЦКПХ взяла участь у заході щодо ефективності реагування системи громадського здоров’я на спалах поліомієліту в Україні
- Гепатит А та його профілактика
- Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ долучилися до відзначення Всесвітнього тижня профілактики інсульту