Головна Сторінка

 uman1

Фахівці Уманського відділення Уманського міськрайонного відділу долучилися до колективної вакцинації від грипу. У пункті щеплення КНП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської міської ради відбувся професійний медичний огляд працівників, підписання обов’язкової угоди пацієнта, ознайомлення із протипоказаннями до вакцинації.

З метою імунізації медичних працівників від Центру громадського здоров’я було отримано корейську вакцину GCFlu.

Детальніше...

 obshchenie-s-pozhilym-chelovekom

В усьому світі психічне здоров’я людей старшого віку зазвичай отримує мало уваги суспільства та системи охорони здоров’я. І для того є різні причини. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як піклуватися про психічний добробут старших людей. Зауважте, що кажемо саме «добробут», а не «здоров’я» – аби людина навіть із симптомами розладів чи хвороб добре почувалася, і її навколишні теж.

Детальніше...

5faktiv prostata

Міф №1: Секс підвищує ризик раку простати

Правда: сексуальна активність не підвищує ризик розвитку раку простати.

Останні наукові дослідження навпаки показали, що чоловіки, які повідомляють про більш часті еякуляції, можуть мати нижчий ризик розвитку цього виду раку.

Детальніше...

hryp45

У системі рутинного епіднагляду в Івано-Франківській області зареєстровано циркуляцію вірусів грипу типу B на звітному тижні. Підвищення захворюваності відбувається за рахунок респіраторної групи інфекцій.

У Черкаській області, за попередній тиждень з 6 по 12 листопада захворіли 5 326 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 2 722 – дитини до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 51,1%.

Детальніше...

pnevmonia 

12 листопада  – Світовий день боротьби з пневмонією.

Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 20 секунд від цієї інфекції помирає одна дитина у світі. Тому в день боротьби з пневмонією нагадуємо про серйозність цього захворювання та пропонуємо прості кроки, які може зробити кожен із нас, щоб не допустити розвиток пневмонії у своєї дитини чи у себе.

Детальніше...

6-ways-a-plumbing-service-keeps-your-water-flowing-smoothly- -richmond-city-va- 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 6 до 10 листопада 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 119 проб питної води за мікробіологічними та 88 за санітарно-хімічними показниками, відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Детальніше...

 papach gepat

Про епідемічну ситуацію з інфекційною захворюваністю в Черкаській області, зокрема ситуацію з гепатитом А, та заходи профілактики інфекційних хвороб на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

В області за 10 місяців цього року зареєстровано 155 178 випадків інфекційних захворювань. Інтенсивний показник захворюваності порівняно з аналогічним періодом минулого року на 5% нижчий.

Цього року в області не реєструвалися такі небезпечні інфекційні захворювання, як холера, черевний тиф та паратифи, поліомієліт, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, малярія.

Водночас по окремих нозологіях є зростання.

Детальніше...

antubiotuku rezust 

Щороку в листопаді проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, спрямований на підвищення рівня обізнаності про резистентність до них.

Резистентність до антибіотиків – це процес, при якому бактерії в результаті генетичних мутацій стають нечутливими до цих лікарських засобів та виживають. Вони починають нестримно розмножуватися – так з’являється резистентний штам. Поширення резистентності збільшується катастрофічними темпами, тоді як вибір ефективних антибіотиків зменшується.

Стійкість до антибіотиків та поява мультирезистентних бактеріальних штамів є проблемою глобального значення, яка спричиняє серйозні загрози людству, зокрема веде до збільшення смертності.

Детальніше...

 shkolyar

Чим годувати дитину перед школою? Чи можна давати солодощі з собою? А як щодо гаджетів?

Ці питання цікавлять багатьох батьків. Як же знайти той баланс, щоб гармонійно та здорОво поєднати розклад та дозвілля вашої дитини?

Детальніше...