Головна Сторінка

psyhosomatyka 

За результатами американського дослідження, смертність серед людей, які вважали, що стрес у їхньому житті призведе до якоїсь величезної проблеми, – інфарктів, смертей тощо – була на 43% вища, ніж серед тих, хто не говорив про фатальність стресу. Крім того, статистика підтверджує, що люди, які переживають депресію, мають на 42 % вищий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а люди з розладами сну – високий ризик розвитку діабету 2-го типу, ожиріння та інших метаболічних захворювань. Ті, у кого спостерігається генералізований тривожний розлад, мають підвищені рівні кортизолу, що може призвести до зниження імунітету та збільшення ризику захворювання на інфекційні хвороби.

Детальніше...

 bor4442

У Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулась конференція за участю представників Всесвітньої організації охорони здоров'я, Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту, Центру з контролю та профілактики захворювань в США, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерства охорони здоров'я, Центру громадського здоров'я, клубної організації Rotary International.

Активну участь у заході, взаємодії між учасниками і фасилітаторами взяли завідувачка відділу епіднагляду (спотереження) та профілактики інфекційних захворювань Марина Конакбаєва та завідувачка вірусологічною лабораторією Наталія Федорченко Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

hepatitisa800 

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Вірусні гепатити займають 7 місце серед основних причин глобальної смертності (ВООЗ, 2013). Кожного року рівень смертності через гепатити зростає. За даними ВООЗ вірусний гепатит став причиною смерті 1,34 млн людей.

Найпоширеніший серед вірусних гепатитів - вірусний гепатит А. Це захворювання має циклічний характер із чіткою зміною періодів захворювання і зазвичай закінчується одужанням без переходу в хронічні форми.

Джерелом інфекції є хвора людина. Передача збудника відбувається фекально-оральним (через воду, їжу, брудні руки) або контактним (через різні предмети) шляхом. Порушення правил гігієни та забруднення фекальними масами водних джерел може призвести до спалаху епідемії.

Гепатит А є одним з найпоширеніших інфекційних захворювань дитячого віку. Найчастіше хворіють школярі віком від 7 до 14 років. Локальні спалахи трапляються в дитячих закладах. Пік захворюваності припадає на пізню осінь.

Детальніше...

den ins

У межах Всесвітнього тижня профілактики інсульту, який триває з 28 жовтня по 3 листопада, 27 жовтня фахівці відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворюваньЧеркаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк та Алла Балабан спільно з медперсоналом КНП «П'ятий Черкаський міський ЦПМСД» провели просвітницько-скринінгову акцію щодо цього небезпечного недугу.

У наметі в сквері «Юність» у центрі Черкас медичні працівники проводили вимірювання артеріального тиску всім охочим, знайомили з ознаками інсульту, простими правилами зниження ризику розвитку інсульту. За потреби, спрямовували людей на консультацію до сімейного лікаря, кардіолога, оскільки зволікати із проблемами щодо підвищеного артеріального тиску небезпечно, цей симптом несе в собі загрозу виникнення серцево-судинних хвороб і може викликати інсульт.

Детальніше...

kak-peredaetsya-gripp-7-0

У системі рутинного епіднагляду в Україні не зафіксована циркуляція вірусів грипу за цей період.

У Черкаській області, за попередній тиждень з 23 по 30 жовтня захворіли 5 437 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 127 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 57,5%.

Детальніше...

 hryshchenlo skaz

Які існують стадії захворювання у людей на сказ та як запобігти хворобі – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Лідія Грищенко, лікарка-епідеміологиня санітарно-карантинного відділу ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ».

Сказ – це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Детальніше...

voda dvi hr

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 23 до 27 жовтня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 101 пробу питної води за мікробіологічними та 92 за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 3 (3,2%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, ентерококи) на водогонах Чорнобаївської та Драбівської територіальних громад.

Детальніше...

 insult den

29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.

У світі щороку в понад 15 мільйонів людей розвивається інсульт, з них близько  5 млн. помирає,  третина – стає інвалідами,  а ще третина  – одужує.  Крім того, інсульт вбиває близько половини тих, хто його переніс, протягом наступних п’яти років.

За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання  на другому місці серед причин смертності  після серцево-судинних захворювань. За цим показником наша країна лишається одним із європейських лідерів.

Щороку  в  Україні стається 100-110 тисяч інсультів (у 2022 році – 97 тисяч випадків інсульту,  понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20-40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Слід зазначити, що  інсульту можна запобігти у 80% випадків. Зокрема, змінивши на краще свій спосіб життя, можна значно знизити ризик інсульту.

Детальніше...

s-gepatatita 

За інформацією МОЗ, на Вінниччині серед 100 осіб, шпиталізованих із підозрою на гепатит А, вже підтверджено відповідний діагноз у 81 пацієнта, з яких 15 дітей. Ще 19 пацієнтів перебувають у лікарні з підозрою на інфікування та очікують підтвердження діагнозу. Постраждалі отримують необхідну медичну допомогу. Спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) продовжують епідеміологічне розслідування щодо причин спалаху та поширення гепатиту А.

Наразі причини, з якими можна повʼязати випадки захворювання –– не встановлено. Відомо, що усі пацієнти проживають у різних мікрорайонах міста Вінниці та населених пунктах області.

Фахівці ЦКПХ продовжують вірусологічні, бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження питної води та навколишнього середовища у районі спалахів.

Детальніше...