Головна Сторінка
За результатами американського дослідження, смертність серед людей, які вважали, що стрес у їхньому житті призведе до якоїсь величезної проблеми, – інфарктів, смертей тощо – була на 43% вища, ніж серед тих, хто не говорив про фатальність стресу. Крім того, статистика підтверджує, що люди, які переживають депресію, мають на 42 % вищий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а люди з розладами сну – високий ризик розвитку діабету 2-го типу, ожиріння та інших метаболічних захворювань. Ті, у кого спостерігається генералізований тривожний розлад, мають підвищені рівні кортизолу, що може призвести до зниження імунітету та збільшення ризику захворювання на інфекційні хвороби.
У Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулась конференція за участю представників Всесвітньої організації охорони здоров'я, Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту, Центру з контролю та профілактики захворювань в США, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерства охорони здоров'я, Центру громадського здоров'я, клубної організації Rotary International.
Активну участь у заході, взаємодії між учасниками і фасилітаторами взяли завідувачка відділу епіднагляду (спотереження) та профілактики інфекційних захворювань Марина Конакбаєва та завідувачка вірусологічною лабораторією Наталія Федорченко Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Вірусні гепатити займають 7 місце серед основних причин глобальної смертності (ВООЗ, 2013). Кожного року рівень смертності через гепатити зростає. За даними ВООЗ вірусний гепатит став причиною смерті 1,34 млн людей.
Найпоширеніший серед вірусних гепатитів - вірусний гепатит А. Це захворювання має циклічний характер із чіткою зміною періодів захворювання і зазвичай закінчується одужанням без переходу в хронічні форми.
Джерелом інфекції є хвора людина. Передача збудника відбувається фекально-оральним (через воду, їжу, брудні руки) або контактним (через різні предмети) шляхом. Порушення правил гігієни та забруднення фекальними масами водних джерел може призвести до спалаху епідемії.
Гепатит А є одним з найпоширеніших інфекційних захворювань дитячого віку. Найчастіше хворіють школярі віком від 7 до 14 років. Локальні спалахи трапляються в дитячих закладах. Пік захворюваності припадає на пізню осінь.
У межах Всесвітнього тижня профілактики інсульту, який триває з 28 жовтня по 3 листопада, 27 жовтня фахівці відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворюваньЧеркаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк та Алла Балабан спільно з медперсоналом КНП «П'ятий Черкаський міський ЦПМСД» провели просвітницько-скринінгову акцію щодо цього небезпечного недугу.
У наметі в сквері «Юність» у центрі Черкас медичні працівники проводили вимірювання артеріального тиску всім охочим, знайомили з ознаками інсульту, простими правилами зниження ризику розвитку інсульту. За потреби, спрямовували людей на консультацію до сімейного лікаря, кардіолога, оскільки зволікати із проблемами щодо підвищеного артеріального тиску небезпечно, цей симптом несе в собі загрозу виникнення серцево-судинних хвороб і може викликати інсульт.
У системі рутинного епіднагляду в Україні не зафіксована циркуляція вірусів грипу за цей період.
У Черкаській області, за попередній тиждень з 23 по 30 жовтня захворіли 5 437 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 127 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 57,5%.