Головна Сторінка

serce grup v 

Людям із хворим серцем кожної осені варто робити щеплення від грипу. Адже це захворювання може спричинити серйозні ускладнення для серцево-судинної системи.

Як пояснюють у МОЗ, щеплення проти грипу на 25% знижує ризик інфаркту та інших небезпечних для життя станів серця, а також на понад 40% знижує госпіталізацію через пневмонію.

Так, Американська асоціація серця рекомендує всім пацієнтам з ішемічною хворобою серця щосезону вакцинуватися проти грипу.

Детальніше...

golouh tr st 

Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Аліна Голоюх успішно завершила базовий рівень освітньої програми «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна».

Освітня міжнародна програма з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» (ІЕС) забезпечує підготовку кадрів у системі громадського здоров’я України для роботи над пріоритетними питаннями громадського здоров’я та розробки інтервенцій, що базуються на результатах доказових наукових досліджень.

Детальніше...

sertsevo sudynnykh zakhvoriuvann 

Серцево-судинні захворювання – це передусім наслідок способу життя: що більше шкідливого ми практикуємо, то більше ризикуємо пережити інфаркт чи розвинути ішемічну хворобу серця. Вік і спадковість також мають вплив на ризик розвитку хвороб серця і судин, але він значно менший за вплив способу життя, та й вдіяти з віком і генами ми нічого не можемо. Інша річ – фактори ризику, що піддаються впливу. Зосередьмося на них.

Детальніше...

zubu vakc 

Зуби в немовлят починають прорізуватися на першому році життя, зазвичай приблизно між 4 та 7 місяцями. У дуже рідкісних випадках діти навіть народжуються з першими зубами, а в декого вони з’являються набагато пізніше.

Прорізування зубів може бути абсолютно безболісним, а може й викликати в маляти деякий дискомфорт – дитина може плакати, відмовлятися від їжі чи навпаки – постійно вимагати груди, погано спати, може трохи підвищитися температура.

Чи можна вакцинувати дитину в цей час?

Детальніше...

 antubiot rezust

Застуда – це загальновживана назва гострих респіраторних захворювань, викликаних різноманітними вірусами. І саме через ці віруси у нас закладає ніс та з’являються шмарклі, болить горло та починається кашель.

Проти найнебезпечніших із них – грипу та коронавірусу SARS-CoV-2 – є вакцини. Вакцин проти решти вірусів не існує, рівно як і ліків. Усі «диво-препарати» для «зміцнення імунітету» та «прискорення одужання» жодним чином не допоможуть ні запобігти застуді, ні лікувати її.

Не допомагають проти застуд і антибіотики. Антибіотики руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. Віруси – неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них.

Детальніше...

ozero z vusotu sl

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 25 жовтня 2023 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,13 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,12 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,12 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,12 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,13 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,12 мкЗв/год.

radio shularenko

Щороку наприкінці вересня та на початку жовтня з настанням осінніх холодів, зростає кількість захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції.

Які види грипу фіксуються в області та наскільки активно черкащани вакцинуються проти цієї хвороби – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ».

Детальніше...

 childcare sliders 04

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, світова медична спільнота нагадує про те, що краще запобігти захворюванню, ніж його лікувати.

Поліомієліт – це небезпечне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків. Найбільш вразливі до поліомієліту – діти віком до 5 років. Однак захворіти на поліомієліт можуть і дорослі.

Детальніше...

verh 

18 жовтня спеціальний автобус вирушив до двох населених пунктів Уманського району – смт Верхнячка та місто Христинівка. Тут фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу та працівниками ЦПМСД Христинівського району організували профілактично-вакцинальну акцію.

До заходу активно долучилися і дорослі, і діти.

«Сьогодні дорослим проводилися щеплення від COVID-19, правця і дифтерії, діткам – від поліомієліту, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця і кашлюка. Вакцинальний автобус, який підвозить жителів віддалених сіл для проведення щеплення на базі амбулаторії, дозволяє забезпечити населення ефективним захистом від інфекційних захворювань», – зазначила завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного Центру контролю та профілактики хвороб Ірина Шуляренко.

Детальніше...