Головна Сторінка

sayt

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб організували виїзну акцію на спеціальному автобусі до села Ротмістрівка. Цього разу захід відбувся спільно з керівницею та фахівцями Смілянського відділення Черкаського міськрайонного відділу Центру, колегами КНП «ЦПМСД» Смілянської районної ради, за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.

28 вересня жителі Смілянщини відвідали Ротмістрівську амбулаторію, де проходила акція з профілактики хвороб. Двокомпонентною вакциною АДП-м для профілактики правця та дифтерії зробили 154 щеплення 77-ом дорослим. Лікарі Черкаського обласного ЦКПХ поспілкувалися із селянами, яким важливо було дізнатися про щеплення, отримати роздаткові матеріали з корисною інформацією про хвороби та підтримку власного здоров’я.

Детальніше...

voda zovten

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 25 до 29 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 115 проб питної води за мікробіологічними та 78 за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 4 (1,8%) проби за мікробіологічними показниками (загальне мікробне число, загальні коліформи, кишкова паличка) на водогонах на водогонах Христинівської, Чигиринської та Чорнобаївської територіальних громад.

Детальніше...

kyshkovi inf 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 22 по 28 вересня (39-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 48 випадків захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,15, що в 2,3 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (21 випадок та 1,77відповідно), та на 22,6% нижче, ніж за попередній тиждень 2023 року (62 випадки та 5,36 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіло: у Черкаському районі – 28 осіб (інт. пок. 4,83 на 100 тис. нас.), Уманському – 10 осіб (4,04 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 5 осіб (2,58 на 100 тис. нас.), Золотоніському – 5 осіб  (3,69 на 100 тис населення).

Детальніше...

1-10-4142 

1 жовтня 2023 вводиться в дію Закон України від 06.09.2022 р. № 2573 «Про систему громадського здоров’я», який набув чинності 1 жовтня 2022 року. Закон дозволяє створити комплексну систему громадського здоров’я та інтегрувати її в європейську мережу відповідно до світових стандартів.

Система громадського здоров'я має сприяти зміцненню здоров'я, запобіганню хворобам покращенню якості та збільшенню тривалості життя українців, зокрема завдяки пріоритетній функції — профілактиці інфекційних і неінфекційних захворювань та доступу до послуг з імунопрофілактики. Такий підхід обрали європейські країни, де середня тривалість життя чоловіків становить 72 роки, жінок — 80. Натомість показники України за останні 20 років лишаються в середньому на 5 років нижчі від європейських.

Детальніше...

sayt

Цього тижня фахівці відділу епідеміологічого нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб до Всесвітнього дня серця відвідали дошкільні навчальні заклади міста Черкаси №18 «Вербиченька», №30 «Вербиченька» та Черкаську санаторну школу.

Детальніше...

 den serca moz

Наше серце працює щодня, щогодини, щохвилини – без вихідних, кава-пауз та відпусток. Але, як правило, ми починаємо турбуватись про нього лише тоді, коли щось вже трапилось.

У Всесвітній день серця, який відзначають 29 вересня, перевір головний «двигун» організму, якщо у тебе:

- діабет;

- гіпертонія або колись підвищувався тиск;

Детальніше...

pirola

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

Найпоширеніші симптоми: нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі та рідше – подразнення очей і висипи. Наразі у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання, викликаних новим варіантом коронавірусної інфекції (зокрема, у Великій Британії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії). В Україні випадків захворювання, викликаних новим штамом, не зареєстровано.

Детальніше...

 den ser5

Напередодні Всесвітнього дня серця у медіацентрі Черкаської ОВА відбувся брифінг з актуальних питань запобігання захворюваності населення на серцево-судинні хвороби, у якому взяли участь в.о генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра та головний лікар Черкаського обласного кардіологічного центру Світлана Журба.

Рівень смертності людей у світі від  серцево-судинних захворювань неухильно збільшується. За останні 30 років він зріс більш як на 6 мільйонів. Про це під час брифінгу повідомила в.о генерального директора ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Видра.

«На жаль, саме хвороби серця і кровоносних судин останні десятиріччя є основною причиною смертності та інвалідизації населення як у нашій області, так і в державі та у всьому світі», – зазначила вона.

Детальніше...

skaz ukus 

Починаючи з 2007 року, 28 вересня у світі відзначається День боротьби зі сказом. Саме цього дня у 1895 році помер Луї Пастер, який винайшов для людства вакцину проти сказу, тим самим врятувавши від неминучої смерті мільйони покусаних скаженими тваринами.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що завдають найбільшого соціально-економічного збитку. На сьогодні сказ реєструється у майже 115 країнах світу.

Детальніше...