Головна Сторінка

day polio 

Найбільшою цінністю будь-якого суспільства є здоров’я людини. Щорічно у світі 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, щоб привернути увагу світової спільноти до необхідності профілактики захворювання.

Поліомієліт – гостра високонтагіозна інфекція, яку спричиняють віруси поліомієліту серотипів 1, 2, 3, що характеризується ураженням нервової системи з розвитком парезів та паралічів, із можливою наступною
інвалідністю.

Детальніше...

chem-opasen-poliomielit-5-6

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, відзначається з 2012 року з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Rotary International, під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Дата цього міжнародного дня була обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.

Поліомієліт є високозаразною вірусною інфекційною хворобою. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин.

Детальніше...

2

Щороку у світі з 23 по 29 жовтня проводять Тиждень профілактики отруєнь свинцем. За даними ВООЗ свинець є одним з найбільш глобальних і небезпечних забруднювачів навколишнього середовища, оскільки цей метал має достатньо широку сферу застосування в різних галузях господарства та побуті, а також великі обсяги виробництва та світової торгівлі, що зумовлює закономірне надходження свинцю в об’єкти довкілля, де він поширюється на значні відстані від джерел забруднення. Слід зазначити, що світове виробництво свинцю невпинно зростає та складає на сьогодні приблизно 3 мільйони тонн на рік.

Детальніше...

voda pytna

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 16 до 20 жовтня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 126 проб питної води за мікробіологічними та 80 за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,6%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, ентерококи) на водогонах Лисянської та Драбівської територіальних громад.

Детальніше...

dity hrvi

У системі рутинного епіднагляду в Україні зафіксована циркуляція вірусів грипу типу А в Івано-Франківській та В у Чернівецькій областях.

У Черкаській області, за попередній тиждень з 16 по 22 жовтня захворіло 5 868 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Переважна кількість серед захворілих – діти віком до 17 років. За тиждень захворіли – 3 664 дитини, що становить 62,4 % від захворілих.

Детальніше...

394569216 758223426331876 4792693529327029622 n 

Жовтень — місяць обізнаності про рак молочної залози, коли по всьому світу розповідають про запобігання цьому захворюванню, його виявлення, лікування та історії тих, хто його подолав. Рак молочної залози, виявлений на ранньому етапі, виліковний в 95% випадків. Тож всім жінкам варто вчасно проходить обстеження та зменшувати так звані поведінкові фактори ризику раку.

Рак молочної залози загрожує і жінкам, і чоловікам, проте в жінок він зустрічається значно частіше. Так, 2021 року в Україні зареєстрували понад 14 тисяч випадків раку молочної залози в жінок і 114 випадків серед чоловіків.

Детальніше...

 yododefitsit3

Йододефіцит – розлад здоров’я, пов’язаний із дефіцитом йоду. Йод – це мікроелемент, потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози. Він не виробляється організмом, а надходить з продуктами харчування та водою. Синтезовані щитоподібною залозою гормони регулюють метаболізм людського тіла, енергетичний та тепловий обмін, впливають на роботу серцево-судинної, репродуктивної,  нервової та інших систем, опорно-рухового апарату.

Детальніше...

eris

«Еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон», який викликає захворювання COVID-19. Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола «Омікрону». У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають, — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку.

У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років.

Детальніше...

 img 20231017 102133 005

«Ми прийшли, щоб здоров’я набратися» – із таким позитивним настроєм приходили жителі села Антипівка Золотоніського району до місцевого медичного пункту, де відбувалася профілактично-вакцинальна акція «Здоров’я понад усе».

Спільний виїзд в МПТБ села Антипівка Новодмитрівської громади 12 жовтня організували фахівці Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб і працівники Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Детальніше...