Головна Сторінка
Найбільшою цінністю будь-якого суспільства є здоров’я людини. Щорічно у світі 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, щоб привернути увагу світової спільноти до необхідності профілактики захворювання.
Поліомієліт – гостра високонтагіозна інфекція, яку спричиняють віруси поліомієліту серотипів 1, 2, 3, що характеризується ураженням нервової системи з розвитком парезів та паралічів, із можливою наступною
інвалідністю.
24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, відзначається з 2012 року з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Rotary International, під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Дата цього міжнародного дня була обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.
Поліомієліт є високозаразною вірусною інфекційною хворобою. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин.
Щороку у світі з 23 по 29 жовтня проводять Тиждень профілактики отруєнь свинцем. За даними ВООЗ свинець є одним з найбільш глобальних і небезпечних забруднювачів навколишнього середовища, оскільки цей метал має достатньо широку сферу застосування в різних галузях господарства та побуті, а також великі обсяги виробництва та світової торгівлі, що зумовлює закономірне надходження свинцю в об’єкти довкілля, де він поширюється на значні відстані від джерел забруднення. Слід зазначити, що світове виробництво свинцю невпинно зростає та складає на сьогодні приблизно 3 мільйони тонн на рік.
У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 16 до 20 жовтня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 126 проб питної води за мікробіологічними та 80 за санітарно-хімічними показниками.
Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,6%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, ентерококи) на водогонах Лисянської та Драбівської територіальних громад.
У системі рутинного епіднагляду в Україні зафіксована циркуляція вірусів грипу типу А в Івано-Франківській та В у Чернівецькій областях.
У Черкаській області, за попередній тиждень з 16 по 22 жовтня захворіло 5 868 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Переважна кількість серед захворілих – діти віком до 17 років. За тиждень захворіли – 3 664 дитини, що становить 62,4 % від захворілих.
Більше статтей...
- Чи може сімейний лікар надати підтримку з психічного здоров’я?
- У переддень Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози фахівці обласного ЦКПХ рекомендують дотримуватися дієвих заходів
- Які обмеження накладаються на дітей, які не мають щеплення від кору
- У Черкасах вирішують, чи потрібен жителям крематорій: фахівчиня обласного ЦКПХ пояснила вимоги санітарного законодавства (ВІДЕО)