Головна Сторінка
Якщо у вас мурахи по шкірі від слів «психолог», «психіатр» або «психотерапевт», не ігноруйте тривожні сигнали організму, ви можете звернутися до свого сімейного лікаря.
Чим саме може допомогти сімейний лікар та де шукати фахівця, якщо ваш не має відповідної кваліфікації, розповіла голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Наталя Гусак.
Так, підтримку можуть надавати усі медпрацівники, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP (Mental Health Gap Action Programme). Її мета – покращити доступ до послуг з ментального здоров’я через залучення неспеціалізованих кадрів. Наразі сертифікат mhGAP вже отримали 45 000 фахівців.
Рак молочної залози — злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Це найчастіша форма раку у жінок. Кількість випадків раку молочної залози щорічно зростає, кожного року понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Проте, хворіють на рак грудей і чоловіки.
Раннє діагностування, тобто на 1-2 стадії захворювання збільшує шанси на повне одужання значно меншими силами. Проте коли хвороба перебуває на 3 або 4 стадії, то лікування більш агресивне, процес набагато довший. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.
Вакцинація захищає дитину від кору. Деякі діти не можуть бути вакциновані через наявні у них медичні протипоказання. Для їх безпечного відвідування шкіл, дитсадків, дитячих таборів, спортивних секцій та інших колективів, інші діти, у яких немає протипоказань, мають бути вакциновані за календарем щеплень.
Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною).
Через стрімке скорочення вільних територій кладовищ у Черкасах визначили землю під новий цвинтар. Водночас до повномасштабного вторгнення депутати міськради вирішували, чи потрібен місту крематорій, нині це питання досі на паузі.
Про санітарні вимоги до таких споруд розповіла Суспільному Черкаси завідувачка відділу лабораторних досліджень обласного центру контролю та профілактики хвороб Ніна Єгольнікова.
Розпочався епідсезон захворювань на грип та ГРВІ. Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб з 2 жовтня 2023 року здійснює щотижневий моніторинг захворюваності на ці інфекції.
В області з 2 по 16 жовтня зареєстрували 10 430 випадків захворювання на грип та ГРВІ, що майже на 8% менше в порівняні з аналогічним періодом минулого року, коли було зареєстровано – 11 252 тисяч випадків. Захворіли 6858 дітей (65,7%) віком до 17 років. Про це під час брифінгу в медіацентрі Черкаської ОВА повідомив Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
Більше статтей...
- Вітамін D: як уникнути дефіциту?
- Розпочався епідсезон: скільки жителів Черкаської області захворіли на ГРВІ (ВІДЕО)
- На Черкащині очікують віруси грипу А та В: фахівчиня Черкаського обласного ЦКПХ розповіла про необхідність вакцинації вже зараз (ВІДЕО)
- Подбайте про свій зір: рекомендації, як зберегти здоров’я очей