Головна Сторінка
У вас на руках – ваше миле кохане маленьке немовлятко, і вам лячно уявити, що йому робитимуть укол у ніжку, що воно плакатиме, а потім може навіть вперше в житті підніметься температура вночі. І ви боїтеся «щось колоти дитині» та водночас знаєте, що треба робити щеплення, але страх паралізує. Що робити?
Страх – це емоція, народжена в глибинах нашого мозку. Тому наводити раціональні аргументи щодо безпеки вакцин у цьому разі складно. Ліпше розповісти про те, що може статися без вакцинації.
В області за звітний тиждень з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 103 випадки захворювання на грип та ГРВІ, що склало 0,44 % від загальної кількості населення. У порівнянні аналогічним тижнем 2022 року відзначається зниження захворюваності на 17,0%. Переважна кількість серед захворілих – діти віком до 17 років. За тиждень захворіла – 3351 дитина, що становить 65,7 % від захворілих, найбільше у віковій категорії 5-14 років (30,8%).
Показник загальної захворюваності на 100 тисяч населення склав 411,01 що на 4,0% нижче епідемічного порогу по області.
Психічні розлади мають надзвичайно великий вплив на рівень захворюваності у світі та працездатності. Депресивні, тривожні, біполярні розлади та шизофренія входять до переліку двадцяти головних факторів глобального тягаря захворюваності.
Найпоширеніші розлади серед чоловіків пов’язані із вживанням алкоголю (26,5%) та розлади настрою (9,7%); серед жінок – розлади настрою (20,8%) та тривожні розлади (7,9%) (пожиттєва поширеність). Початок прояви таких розладів припадає переважно на період від підліткового віку до 24 років. Найбільша поширеність депресивних розладів спостерігається у віці від 50 років. На погіршення психічного здоров’я населення впливають біологічні, соціальні та психологічні фактори.
За 9 місяців цього року епідситуація з особливо небезпечних інфекцій в області була нестійкою.
За цей період зареєстровано 5 випадків захворювання на лептоспіроз. Для порівняння: за аналогічний період 2022 року зафіксовано 2 випадки цього захворювання.
Захворюваність на лептоспіроз зареєстрована в Уманському районі (с. Бузівка, Пугачівка, Ятранівка, Кути) та Черкаському районі (с. Ротмістрівка). Усі випадки захворювання пов’язані з риболовлею у потенційно заражених водоймах, прибережна територія яких заселена гризунами.
МОЗ України затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023-2024 роки.
Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.