Головна Сторінка

voda misto 

ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» впродовж 8 місяців 2023 року із джерел і мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 7532 проби питної води за мікробіологічними показника та 7617 – за санітарно-хімічними показниками, з них гігієнічним вимогам не відповідало 209 (2,8%) проб за мікробіологічними показниками (загальне мікробне число, кишкова паличка, загальні коліформи) та 271 (3,6%) – за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, каламутність, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю, нітратів).

Найбільша кількість відхилень від встановлених нормативів за мікробіологічними показниками реєструється на водогонах Городищенської (15,7%), Канівської (11,4%), Золотоніської (15,4%) об’єднаних територіальних громад за санітарно-хімічними показниками – Чорнобаївської (18,0%), Золотоніської (32,5%), Смілянської об’єднаних територіальних громад.

Детальніше...

gimenofor-veshenki-foto

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що 14 вересня 2023 року зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами з   двома потерпілими у селищі Чорнобай, Золотоніського району.

Із харчового анамнезу відомо, що 13 вересня 2023 року о 12.00 годині родина з двох осіб – чоловік та дружина, вживали смажені гриби гливи, зібрані восени 2022 року, що зберігалися у відвареному стані в морозильній камері.   Симптоми отруєння – слабкість, нудота, блювота, діарея, з’явились через 2 години після вживання грибів.

Швидкою медичною допомогою увечері 13 вересня 2023 року у стані легкої ступені тяжкості потерпілі доставлені до комунального некомерційного підприємства «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» в терапевтичне відділення, де наразі перебувають на лікуванні.

Детальніше...

 roty koru

У Міністерстві охорони здоров’я на тлі інформації про зафіксовані випадки кору в країні закликають українців вакцинуватися. Захиститися від цієї інфекції можна, зробивши щеплення.

Про це журналістам розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. «Про кір говоримо постійно, як і про всі вакцинокеровані інфекції. Тут не треба думати, що робити — тут треба просто переглянути свій вакцинальний статус, і якщо є пропущені щеплення, будь ласка, — до свого сімейного лікаря», — зазначив очільник МОЗ.

Детальніше...

avto 

 Фото Суспільне Черкаси

Від правця, дифтерії та коронавірусу вакцинували дорослих у віддалених селах Золотоніського району. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб їздять на спеціальному автобусі.

Таким чином, за словами Ірини Шуляренко, завідувачки відділу імунопрофілактики Центру дбають про здоров’я жителів сіл, які віддалені від медичних закладів. Про це фахівчиня розповіла у сюжеті Суспільному Черкаси.

У селі Хрестителеве автобус, на якому приїздять медики, називають «вакцинобусом». У день, коли він прибуває, від ранку біля амбулаторії черга. Вакцинувати привозять і жителів сусідніх сіл.

Детальніше...

 botylizm

Гостра фаза ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС минула, зараз проводиться рутинний моніторинг води. Про це в ефірі телемарафону заявив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.

За його словами, на сьогодні на території Херсонської області не бачать суттєвих ризиків, але разом з тим, за весь період спостереження влітку було зафіксовано два повідомлення про підозру на холеру. «Один випадок був у Запорізькій області, інший – у Чернігівській. За підсумками швидких тестів були позитивні результати, але під час епідемічного розслідування цей діагноз було знято. Служби всі відпрацювали адекватно, були обстежені контактні особи, зараз цей процес у рутинній фазі», ­– розповів Ігор Кузін.

Детальніше...

moz kir

Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. 

Попередній спалах в Україні був у 2017-2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей. На початок чергового спалаху кору мають вплив і інші чинники. Так, наприклад, пандемія COVID-19, що розпочалася у 2020 році, призвела до ізоляції людей через карантинні обмеження, і ризику заразитися в цей час був значно меншим.

Детальніше...

immuniteta 

Восени традиційно збільшується кількість гострих респіраторних захворювань, тож бажання захиститися від них є цілком природним. Проте важливо пам’ятати, що чарівної пігулки, яка «підняла» би імунітет, не існує. Науковці давно довели, що покращити опірність організму до хвороб можна лише комплексно, змінивши щоденні звички та спосіб життя.

Вакцинація проти грипу, ковіду й інших захворювань, яким можна запобігти завдяки щепленням, збалансоване харчування, регулярна фізична активність, підтримання здорової ваги, достатня кількість сну, відмова від куріння та алкоголю – ось стислий перелік потрібних для стійкості імунної системи дій. Розгляньмо кожну з них.

Детальніше...

dytyna kir

На Черкащині триває загальнонаціональна «наздоганяюча» кампанія з імунізації проти кору, яка почалася 17 липня. Мета кампанії – довакцинувати проти кору всіх дітей, які з різних причин пропустили одне чи два щеплення.

Станом на 11 вересня 2023 рокув межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору в Черкаській області щеплено 1 925 дітей, яким проведено 2 257 щеплень.

Найактивніше щеплення надолужують жителі Монастирищенської, Маньківської та Лисянської громад.  Найменше щеплень проведено у місті Черкаси, Смілянській, Жашківській і Тальнівській територіальних громадах.

Наразі в області для вакцинування КПК діє 81 пункт щеплень, 14 центрів масової вакцинації, сформовано 14 мобільних бригад.

Зважаючи на низькі темпи вакцинації КПК дитячого населення області та недостатній для формування колективного імунітету загальний відсоток вакцинованих людей, на сьогодні залишаються високими ризики спалаху кору.

У зв’язку з цим ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» закликає батьків перевірити наявність щеплень проти кору у своїх дітей та захистити їх від цієї небезпечної хвороби, якомога швидше надолуживши пропущені щеплення.

Щоб отримати всі необхідні щепленя безкоштовно, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або лікаря-педіатра.

Детальніше...

heyko

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час підготовки до паломництва хасидів на час святкування Рош га-Шана в місті Умань у 2023 році фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснюють необхідні заходи.

Зокрема, на адресу Черкаської облдержадміністрації направлено пропозиції, які увійшли до Плану заходів щодо забезпечення проведення святкування Рош га-Шана в місті Умань у 2023 році, затвердженого Черкаською обласною військовою адміністрацією, підготовлено наказ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» від 09.08.2023 № 347 «Про заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя під час паломництва хасидів до міста Умань у 2023 році», відповідні матеріали з пропозиціями направлені та розглянуті на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Уманської міської ради, за результатами якого прийнято відповідне рішення від 23.08.2023 № 11 та інші.

Детальніше...