Головна Сторінка

holovna monastyryshche

До Дня фізичної культури і спорту України, який відзначали 9 вересня, фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели акції з профілактики хвороб для жителів громад області.

Активну участь у заходах взяли спеціалісти відокремлених структурних підрозділів обласного ЦКПХ спільно з медичними працівниками ЦПМСД.

Детальніше...

holoyukh 

Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Аліна Голоюх взяла участь у тренінгу «Основи біологічного захисту та готовності до реагування на біологічні загрози», який відбувся у Львові.

Серед учасників заходу – USAID, ЦГЗ, Pact (міжнародна некомерційна організація) , Swiss TPH (Швейцарський інститут тропічного і громадського здоров'я), обласні центри контролю та профілактики хвороб та інші.

Детальніше...

 elektronky

Вдихання парів електронних сигарет може заважати роботі імунних клітин, оскільки нове дослідження свідчить, що навіть помірна дія диму пригнічує активність клітин. Такого висновку дійшли науковці з університету Бірмінгема, повідомляє Journal of Allergy and Clinical Immunology.

Як йдеться у дослідженні щодо вживання вейпів, витяги з якого публікує Medical Хpress, вдихання диму електронних сигарет може пошкодити нейтрофіли – першу лінію захисту імунної системи людини. Отримані дані є важливими, оскільки попередні дослідження показали, що пошкодження нейтрофілів, спричинене вживанням тютюну, може призвести до довгострокового пошкодження легень.

Детальніше...

insylt tshz 

Знання факторів ризику інсульту, серед яких вживання алкоголю, – один з кроків до запобігання ймовірності виникнення цього захворювання.

Вживання алкогольних напоїв щорічно призводить до 3 мільйонів смертей у всьому світі, тобто унаслідок цього помирає одна людина кожні 10 секунд; сприяє виникненню широкого переліку неінфекційних захворювань.

Крім того, вживання алкоголю причинно пов’язують із сімома типами раку (колоректальний рак, рак печінки та стравоходу є найбільшим фактором тягаря), а також захворюваннями органів травлення, (найчастіше - цироз печінки і панкреатит), захворюваннями серця та серцево-судинними катастрофами (інфаркт, інсульт) та неврологічними й психічними розладами.

Детальніше...

handra 

Сезонний афективний розлад (далі – САР) – це різновид депресивного розладу, загострення якого щороку стається у певний сезон. Він частіше загострюється восени і досягає свого піка в грудні-лютому, але буває й навпаки – депресивні епізоди трапляються лише влітку, коли світловий день найдовший.

САР офіційно визнано підтипом великого депресивного розладу. Основна різниця з просто поганим настроєм у тому, що сезонний афективний розлад відчутно псує звичний хід життя, бо заважає людині працювати, радіти тим речам, які раніше приносили задоволення, пригнічує бажання зустрічатись із друзями та взагалі виходити з дому, щось робити. І з цього стану досить важко вибратись самотужки.

Детальніше...

papach nar2

8 вересня під головуванням генерального директора Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Володимира Папача відбулася ZOOM-нарада серед фахівців Центру.

Участь в роботі ZOOM-наради взяли керівники Черкаського обласного ЦКПХ та його відокремлені структурні підрозділи.

Детальніше...

kyshkovi inf 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 1 по 7 вересня (36-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 52 випадки захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,49, що в 2,2 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (24 випадки та 2,02 відповідно), і на 30,7% нижче, ніж за попередній тиждень 2023 року (75 випадків та 6,48 відповідно).

Детальніше...

voda2205 sait 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 4 до 8 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 143 проби питної води за мікробіологічними показниками та 92 – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 5 проб (3,5%) за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, ентерококи) та 3 проби (3,3%) – за санітарно-хімічними показниками (загальне залізо, каламутність, інтенсивність запаху) на водогонах Чигиринської, Шрамківської та Чорнобаївської територіальних громад.

Детальніше...

ruhanka 

8 вересня – Всесвітній день фізичної терапії, що проходить під гаслом –«Рух за здоров’я».

«Рух – це життя», казав давньогрецький науковець і філософ Арістотель у IV ст. до н.е.

У тому, що фізична активність впливає на здоров’я, немає ніяких сумнівів.

Гіподинамія – це порушення функцій організму, яке виникає через обмеження рухової активності. Вона є наслідком звільнення людини від фізичної праці та особливо впливає на серцево-судинну систему: слабшає сила скорочень серця, зменшується працездатність, знижується тонус судин.

Детальніше...