Головна Сторінка

 viruslab1 sait

Вірусні хвороби людей, тварин і рослин – це справжнє лихо людства. Відомо про понад 500 вірусів, які викликають різноманітні захворювання людини. На сьогодні 90% всієї патології захворювань – вірусної природи. І з кожним роком виділяються все нові і нові віруси, що пов’язано з їх надзвичайно високою мінливістю.

Віруси – особливий клас неклітинних форм життя, які не мають своїх білок-синтезуючих систем, але здатні до самостійної еволюції. Використовуючи клітини організму хазяїна, віруси живляться за його рахунок і нерідко завдають йому шкоди.

Відкриття вірусів відіграло велику роль у науці: було зроблено фундаментальні відкриття з розшифрування структури нуклеїнових  кислот, механізму синтезу білка і дано поштовх розвитку генної інженерії.

Наука досягла значних успіхів у боротьбі з вірусами. Одним із таких досягнень є розробка та впровадження нових чутливих методів діагностики, які використовуються в сучасних лабораторіях із вивчення вірусів.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» оснащена сучасним обладнанням і може проводити  діагностичні  та профілактичні дослідження високоточними та високоспецифічними  експрес-методами – ІФА, ПЛР. Зокрема, проводяться дослідження матеріалу з метою виявлення антитіл до вірусів гепатиту А, С, кору, краснухи, антигену гепатиту В, вірусу гепатиту А, рота-, норо-, адено-, ентеровірусів.

Детальніше...

tysk

Нормальним, здоровим артеріальним тиском є систолічний («верхній», як кажуть в побуті) тиск до 120 мм рт. ст., і діастолічний («нижній») до 70 мм рт. ст. Деякі люди кажуть, що їхній нормальний, чи «робочий» артеріальний тиск – це 150/100, через що не вживають заходів проти гіпертензії. Чи може підвищений тиск бути нормою?

Детальніше...

covid ukol 

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) визначила пріоритетні групи населення для вакцинації проти COVID-19, а також позицію щодо порядку отримання бустерних доз проти COVID-19 під час епідемічного сезону 2023-2024 роках. Міністерство охорони здоров'я наказом №1700 від 27 вересня 2023 року затвердило позицію технічної групи експертів.

Згідно з висновками НТГЕІ, рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустеру складається з 3 щеплень.

Детальніше...

kir vusup 

Якщо невакцинована людина, яка не хворіла на кір, контактувала з хворим, вона має якнайшвидше звернутися до лікаря та отримати щеплення КПК. Як пояснюють у ЮНІСЕФ, так її імунітет встигне виробити антитіла проти кору ще до появи перших симптомів інфекції.

Після контакту з хворим на кір людина має отримати вакцину від цієї хвороби протягом перших 72 годин. У деяких випадках є показання для екстреної профілактики шляхом введення імуноглобуліну.

Детальніше...

photo

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей.

Упродовж 9 місяців 2023 року відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2023 рік Центром досліджено 4909 проб атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, бензину, бензолу, толуолу, ксилолу).

Детальніше...

yak-zmusiti-lyudinu-kinuti-piti

За статистичними даними в результаті вживання алкоголю у світі щороку помирає понад 3 мільйона людей, значна частина з яких – люди молодого та середнього віку, майже 90% важких злочинів скоюються в стані сп’яніння, а більшість аварій (майже 60%) відбувається з вини нетверезих водіїв.

Слід зазначити, що безпечної дози алкоголю не існує, а здоровий спосіб життя – це найкраща протидія проявам алкоголізму.

Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров'я. Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м'язу, розвитку інфаркту міокарду, порушенню мозкового кровообігу – інсульту тощо.

Детальніше...

che un5 

29 вересня у Всесвітній день серця в черкаському сквері «Юність» фахівці Черкаського обласного  центру контролю та профілактики хвороб спільно з медичними працівниками КНП «Другий Черкаський міський центр ПМСД»  провели виїзну сесію здоров'я.

Головна ціль такого заходу – привернення уваги містян до серцево-судинних захворювань та методів їх профілактики.

У «Містечку здоров’я» усі охочі мали змогу виміряти тиск та дізнатися про перші ознаки хвороб із серцем.

Детальніше...

sayt vebinar

Завідувачка відділу інфекційного контролю Юлія Сокирка та завідувач бактеріологічної лабораторії Антон Маслов 26 вересня провели вебінар на тему «Актуальні питання епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю мікроорганізмів, що спричиняють гнійно-запальні інфекції ран у поранених внаслідок бойових дій» для фахівців закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу у стаціонарних умовах пацієнтам, які отримали поранення.

Детальніше...

leptospiroz rybalka2 

В області погіршується епідситуація щодо захворюваності на лептоспіроз, протягом вересня зареєстровано 5 випадків захворювання.

За результатами проведених фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» епідрозслідувань встановлено, що зараження відбулося під час рибної ловлі у потенційно зараженій воді без використання спеціального одягу та взуття для рибальства.

Детальніше...