Головна Сторінка

holovna uman

В умовах війни Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб спільно з колегами Уманського відділення Уманського міськрайонного відділу Центру з метою забезпечення готовності системи цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації передали гуманітарну допомогу у вигляді респіраторів ffp2 очільнику Уманської РВА Ігорю Миклащуку.

Детальніше...

 hipodynamiya

Гіподинамія – брак рухової активності – це істотна загроза здоров’ю дітей і дорослих. Рух і тренування потрібні дітям для гармонійного фізичного розвитку і ментального здоров’я. Водночас сучасні діти в розвинених країнах, і Україні зокрема, потерпають від гіподинамії. Як допомогти їм рухатися більше?

Для того, щоб діти і підлітки більше рухалися, на рівні громад потрібно створювати безпечний простір для спілкування і забав: зони без трафіку, майданчики зі спеціальним покриттям, зонування для пішоходів і велосипедистів, прибирання, облаштування громадських вбиралень в парках і зонах відпочинку. Самими погрозами забрати смартфон, щоб дитина побігала, не обійтися.

Детальніше...

 indeks

Надмірна вага і високий відсоток жирової тканини в організмі доволі небезпечні й підвищують ризик виникнення проблем зі здоров'ям. Для оцінювання ваги й пов’язаних із нею ризиків разом із іншими обстеженнями використовують вимірювання індексу маси тіла (ІМТ) та обхвату талії. Це краще зробити у вашого сімейного лікаря: він з огляду на всі чинники зможе провести комплексну оцінку вашого здоров’я і допомогти в разі потреби.

Як вимірюють і інтерпретують ІМТ?

Індекс маси тіла – це показник, який з урахуванням вашого зросту й ваги допомагає визначити, чи є вона (вага) здоровою. ІМТ розраховують за такою формулою:

ІМТ = вага (кг) ÷ квадрат зросту (м)

Детальніше...

ateroskl

Один із основних заходів профілактики інсультів є профілактика атеросклерозу судин головного мозку у вигляді його ішемії (зменшення кровопостачання) або крововиливу з пошкодженням його речовини. Тобто, в обох випадках це судинні порушення, але різного характеру.

Атеросклероз – це захворювання великих, середніх і малих артерій, яке виникає через підвищення рівня фракцій холестерину.

Холестерин – це жироподібна речовина, що утруднює живлення органів та тканин кров’ю, та інших жирів у крові. Сам холестерин не перешкоджає току крові, а лише сприяє відкладенню його елементів у стінці судин та їх склерозуванню.

Детальніше...

uvaha kir 

В Україні зареєстровані випадки кору. Тож ЮНІСЕФ розповідає, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Детальніше...

den vody 

Вода, поряд із своїм значимим та життєво необхідним для людини благом, за певних умов досить часто може стати фактором ризику виникнення різноманітної патології, зокрема інфекційних захворювань.

Проблема забезпечення населення якісною питною водою, як в області, так і в цілому про Україні, залишається актуальною з низки об’єктивних причин, серед яких найбільш значимі  забруднення поверхневих водойм та підземних водних горизонтів, незадовільний технічний стан водопровідних мереж, відсутність належного відомчого лабораторного контролю тощо.

За даними ВООЗ до 80 % інфекційних і неінфекційних захворювань пов’язані з вживанням недоброякісної питної води, 20-35 % випадків захворювання на рак, а онкологічна патологія товстого кишечника, сечового міхура – виключно, пов’язані з вживанням недоброякісної питної води.

Детальніше...

kir moz 

✅ По-перше, жодна вакцина не може дати 100% захисту.

✅ По-друге, в 3–5% людей не формується імунітет після вакцинації з різних причин. Саме тому вводиться друга доза вакцини для того, щоб забезпечити максимальний захист.

Детальніше...

hki veresen 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 8 по 14 вересня 2023 (37-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 61 випадок захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 5,27, що в 3,4 рази вище, ніж за аналогічний період минулого року (18 випадків та 1,52 відповідно) та на 17,3% вище ніж за попередній тиждень 2023 року (52 випадки та 4,49 відповідно).

Детальніше...

voda veresen 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 11 до 15 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 116 проб питної води за мікробіологічними та 80 за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,7%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи) на водогонах Драбівської та Звенигородської територіальних громад та 2 (2,5%) проби за санітарно-хімічними показниками (за органолептичними показниками) на водогонах Звенигородської та Ватутінської територіальних громад.

Детальніше...