Головна Сторінка

kyshkovi

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 15 по 21 вересня 2023 (38-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 62 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 5,36, що в 3,2 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (19 випадків та 1,60 відповідно) та на 1,6% вище, ніж за попередній тиждень 2023 року (61 випадок та 5,27 відповідно).

Детальніше...

mon kir sait 

Міністерство освіти і науки України оприлюднило офіційну позицію щодо обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплень проти кору, паротиту та краснухи.

Україні загрожує спалах кору – одного з найзаразніших вірусних захворювань, яке може стати причиною дитячої смертності через тяжкий перебіг. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які призводять до вушної інфекції, запалення легень та мозку.

Через карантинні обмеження під час пандемії COVID-19, повномасштабну війну, евакуацію тисячі українських дітей пропустили щеплення проти кору, паротиту та краснухи відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Це може стати додатковою причиною ймовірного виникнення спалаху кору. Саме тому Міністерство охорони здоров'я ініціювало проведення «наздоганяючої» вакцинальної кампанії для охоплення щепленнями невакцинованих проти кору дітей до 17 років. Загалом у межах кампанії заплановано провести понад 260 тисяч щеплень.

Детальніше...

 0woda

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 18 до 22 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 109 проб питної води за мікробіологічними показниками та 78 проб – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 проби (1,8%) за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, кишкова паличка) на водогонах Корсунь-Шевченківської та Христинівської територіальних громад.

Детальніше...

samoy

У межах упровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), з 18 по 20 вересня у селі Орлівщина Дніпропетровської області відбувся семінар на тему «Впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я».

Від Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» участь у семінарі взяла помічниця лікаря-епідеміолога відділу інфекційного контролю Людмила Самойленко.

Детальніше...

holovna uman

На свято Рош-ха-Шана, починаючи з 1988 року, до Умані приїздять представники брацлавської гілки хасидизму, щоб пошанувати пам'ять цадика Рабі Нахмана. Він писав «Завдяки вірі життя в цьому світі прекрасне. Сила, віра роблять світ похожим на квітучий сад» (Лікутей Могарон 1,155).

Цього року до міста на святкування 5874 іудейського нового року, яке проводилося з 15 по 17 вересня, приїхало понад 35300 тисяч паломників з інших країн світу. Найбільша кількість людей прибула з Ізраїлю, також прибули прочани з Великої Британії, США, Канади, Польщі, Франції та інших.

Паломництво хасидів до Умані минуло без ускладнень санепідситуації в регіоні. Не в останню чергу цьому сприяла низка заходів, проведених Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час підготовки до паломництва хасидів на час святкування Рош га-Шана в Умані у 2023 році.

Детальніше...

 hribi

Після рясних дощів в теплий період року традиційно багато жителів Черкащини відправляються у ліс на «тихе полювання» по гриби. Гриби доволі специфічний продукт, який містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовин (фосфор). Проте, клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.

Ліси Черкащини багаті на сироїжки, маслюки, опеньки, лисички та інші гриби. Але поміж їстівними трапляються й отруйні, які на них дещо схожі. Потрапивши в організм вони можуть викликати тяжкі харчові отруєння і навіть смерть. Слід зазначити, що при захворюваннях печінки, шлунку, нирок, а також людям похилого віку і дітям до 12 років взагалі доцільно утримуватися від вживання грибів.

Детальніше...

 svitlo

З настанням холодів зростає ризик атак ворога на критичну інфраструктуру, а з ними — і загроза віялових відключень електроенергії та блекаутів.

Тож підготували перелік справ, які не лише допоможуть легше пережити можливі відключення електроенергії, але й ще є корисними для психічного та фізичного здоров’я.

Детальніше...

de vakts

В Україні від початку 2023 року реєструють зростання кількості випадків кору – дуже заразного та небезпечного захворювання, від якого можна уберегтися завдяки вакцинації. 

Для повного захисту дітям потрібні дві дози вакцини від кору, краснухи та паротиту (КПК) в 1 рік (перше щеплення) та в 6 років (друге щеплення).

Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно наздогнати якнайшвидше. Якщо вона старша 7 років та не має жодної дози вакцини, їй потрібно зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць. Щеплення безкоштовні для всіх дітей до 17 років включно.

Детальніше...

zahyst vid koru 

Кір небезпечний для всіх невакцинованих дітей та дорослих. Тому в ЮНІСЕФ розповіли, кому та коли потрібно вакцинуватися проти цього захворювання.

Коли дитині потрібен негайний захист від кору?

Якщо дитині виповнилося 12 місяців, не зволікайте зі щепленням КПК. Та якщо дитина старша від 1 року, й ви пропустили перше щеплення, негайно надолужте його.

Дитині 6 років – час отримати другу дозу КПК. Якщо дитині 6 та більше років, вона не має жодної дози вакцини проти кору, зробіть два щеплення з інтервалом в 1 місяць.

Детальніше...