Головна Сторінка

 kalyans

Одні люди вважають, що кальян, як і сигарети, викликає залежність і призводить до розвитку захворювань. Інші ж упевнені, що їх здоров’ю нічого не загрожує і кальян – це більш безпечна альтернатива сигаретам, оскільки тютюн «м’якший», і дим надходить у легені після фільтрації в колбі, нібито стаючи «чистішим» і не таким небезпечним.

Чому небезпечно курити кальян, роз’яснюють фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Під час куріння кальяну тютюновий дим проходить через воду, і багато хто вважає, що таким чином відбувається очищення диму від шкідливих речовин.

Вчені проаналізували ефект від куріння кальяну і дійшли висновку, що це неправда. Як виявилося, таким шляхом видаляється лише 3% шкідливих домішок. У цілому можна спостерігати не стільки очищення, скільки звичайне охолодження диму.

Детальніше...

omicron variant1200 

Як ми інформували, у Черкаській області зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта  SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен».

Випадок був зафіксований у місті Черкаси у 84-річного чоловіка, який не пройшов курс вакцинації проти коронавірусу.

Зразок матеріалу від хворого був направлений Черкаським обласним центром контролю та профілактики хвороб до референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я. За результатом секвенування референс-лабораторія підтвердила у пацієнта мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2.

Детальніше...

6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

Друк
PDF

 glaukoma

Цей День почали систематично проводити, починаючи з 2008 року, за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

На сьогодні глаукома стала однією з основних причин сліпоти та слабкозорості. У світі кількість пацієнтів з глаукомою доходить до 100 млн. осіб. В Україні щороку на 25 тисяч збільшується кількість людей, у яких вперше виявляють глаукому.

Глаукома – це захворювання очей, яке характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок захворювання протікає безсимптомно і, якщо вчасно не розпочати лікування, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати об’єкти, розташовані збоку.

З часом хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому внаслідок порушення відтоку внутрішньоочної рідини та відмирання зорового нерва можлива повна його втрата. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, відновленню не підлягає.

Серед факторів підвищеного ризику виникнення захворювання найбільше значення мають: вік (старше 40 років), спадковість і сімейний анамнез, наявність супутньої судинної (атеросклероз, гіпертонічна хвороба) та ендокринної (цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози) патології, травми ока, наявність в анамнезі життя перенесених у минулому хірургічних втручань. Паління та хронічний стрес також можуть сприяти розвитку глаукоми.

Детальніше...

otruenyagribami 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

3 березня 2023 року зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами дитини у м.Черкаси.

Батьки нагодували шестирічну дівчинку невідомими смаженими грибами увечері 2 березня. Перші симптоми отруєння (нудота, різкий біль у животі, в’ялість) з’явилися у дитини за дві години після вживання грибів.

Швидкою медичною допомогою постраждала доставлена до комунального некомерційного підприємства «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради», госпіталізована у стані середньої важкості до приймально-діагностичного відділення лікарні, де наразі перебуває на лікуванні.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Черкаський ОЦКПХ настійно радить:

  •  не вживайте в їжу незнайомі або сумнівні гриби;
  •  не давайте страви з грибів дітям, адже дитячий організм не в змозі переробляти хітин, що міститься у грибах.

Гриби не є продуктом першої життєвої необхідності, без них можна обійтися, без них можна прожити!!!

Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!

 

anasteziya 

У медичних закладах, які мають договір із Національною службою здоров'я України, анестезія включена в послугу, яка надається і покривається програмою медичних гарантій. Тобто пацієнт не повинен платити за анестезію. Незалежно від того плановою є операція чи ургентною, а також у разі інших втручань, під час діагностики чи лікування. Про це інформують у МОЗ.

У межах яких пакетів передбачена безоплатна анестезія?

Детальніше...

Залишки імунобіологічних препаратів станом на 01.02.2023

Друк
PDF

Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 01.03.2023

Детальніше...

Україна отримала 10 тисяч доз вакцини проти віспи мавп

Друк
PDF

 vakc vispa mavp

Управління Європейської комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоровʼя (HERA) передало Україні 10 000 доз вакцини Jynneos проти віспи мавп.

Україна отримала вакцину як гуманітарну допомогу в межах EU4Health – програми ЄС з охорони здоровʼя, до якої України приєдналась у липні 2022 року. Вакцина буде розподілена та розвезена Міністерством охорони здоров’я до регіонів відповідно до зібраної потреби. Вакцинація людей, які належать до груп ризику, здійснюватиметься безоплатно, інформують у МОЗ.

Детальніше...

На Черкащині продовжують реєструвати випадки епідемічного паротиту

Друк
PDF

 parotit hlop

Нещодавно у Кам’янській територіальній громаді зареєстровано спалах епідемічного паротиту в одній родині. Цей випадок епідеміологічно пов'язаний зі спалахом захворювання у м. Сміла та Балаклеївській територіальній громаді, про який Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України інформував раніше.

Цього разу захворіли двоє дітей віком 9 та 14 років і один дорослий. Стан хворих, які перебувають на амбулаторному лікуванні, – середньої тяжкості. Обоє хворих дітей – не щеплені проти епідемічного паротиту через антивакцинальну позицію членів сім’ї.

Фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» і лікувальних закладів проведено епідеміологічне розслідування спалаху та комплекс протиепідемічних заходів щодо його локалізації і ліквідації, організовано необхідні вірусологічні дослідження.

Детальніше...

 kraken

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще у двох областях: Черкаській та Львівській.

Відтак уже шість областей мають підтверджений варіант нового штаму: Сумська, де був перший пацієнт, Закарпатська, Тернопільська, Одеська, Черкаська та Львівська області. Про це інформують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

“Секвенування підтвердило варіант Omicron XBB.1.5 ще у двох областях країни — Черкаській та Львівській. Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося опрацювати майже тисячу зразків”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

Детальніше...