Головна Сторінка

photo 2024-04-07 16-37-44 3

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ до Всесвітнього дня здоров'я, що відзначався 7 квітня, провели низку активностей серед населення територіальних громад області, щоб привернути увагу до основних факторів, що впливають на стан здоров’я людини, насамперед ведення здорового способу життя.

У результаті численних досліджень учені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, 20-22% припадає на екологічні й соціальні, 20-22% – на спадковість та генетичні порушення, 8-10% – на розвиток медицини та якість медичного обслуговування і стану охорони здоров’я, а близько 50% припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного здоров’я.

Детальніше...

 2smilavitr  sai

Фахівці Смілянського міського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб – лікар-епідеміолог Людмила Зубко, помічники  лікаря-епідеміолога Леся Воскобойник та Олена Мех, провели в закладах освіти санітарно-просвітницьку роботу з керівниками та учнями щодо запобігання поширенню захворювань на вітряну віспу.

У зв’язку з підвищеними показниками захворюваності на вітряну віспу серед учнів Смілянської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 10 квітня працівники епідеміологічного відділу спільно з медичною сестрою закладу ініціювали бесіду на  тему «Що потрібно знати про вітряну віспу». Участь у заході взяли 24 особи.

Детальніше...

ruba sush 

В області зареєстровано перший цього року випадок захворювання на ботулізм у жительки села Бубнівська Слобідка Золотоніського району. Жінка, у якої виявили ботулізм, вживала рибу – сушену тарань з ікрою, виготовлену в домашніх умовах. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Детальніше...

434864731 472894568395710 1982731228242954709 n

Чи вживаєте алкоголь для заспокоєння нервів або зняття стресу? Чи виникають думки про алкоголь, коли маєте певні неприємності або ж погано почуваєтеся? Якщо ствердно відповіли бодай на одне із запитань, цей текст буде корисним для вас.

Насправді алкоголь не «знімає стрес» і не заспокоює — він може тільки зняти гальмівний контроль і зменшити відчуття небезпеки. Та коли людина тверезішає, настає ще більша тривожність. Запам’ятайте: алкоголь погіршує вашу здатність долати стресові ситуації і створює нові проблеми.

Детальніше...

 krasen1

Фахівці Чорнобаївського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Надія Тупик та Тетяна Труш провели просвітницьку роботу на тему ментального та фізичного здоров'я у Красенівському навчально-виховному комплексі.

Детальніше...

434503590 857576943063190 5271061512290725255 n

Поява дитини в родині є, беззаперечно, надзвичайною подією для кожної сімʼї. І часом так лячно зробити щось не так або не врахувати те, що може нести загрозу здоров’ю малюка.

Як мінімізувати ризики й захистити немовля з перших днів життя розповідає команда платформи доказової інформації про здоров’я Бережи себе спільно з сімейною лікаркою та педіатринею Мариною Красніковою.

Детальніше...

img 20240409 112431 696 

У межах Плану заходів Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб щодо підвищення обізнаності населення з питань профілактики, запобігання порушенням та збереження психічного здоров’я в Черкаській області на 2024 рік 9 квітня відбулася робоча зустріч керівництва та колективу Центру із Вікторією Шепіль, регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Під час воркшопу з фахівцями Центру говорили про психологічну підтримку та профілактику професійного вигорання:

Детальніше...

 alkoser

  • Шкідливе вживання алкоголю є причиною більш ніж 200 захворювань і травматичних станів.
  • Смертність, причиною якої є вживання алкоголю, за різними оцінками сягає понад 5% від загальної смертності.
  • Останніми роками спостерігається ріст кількості смертей від алкогольної кардіоміопатії серед молодого населення 20-30 років. Від серцевої недостатності помирає 15% хворих на алкоголізм. Раптова коронарна смерть від алкоголю є причиною 10% смертей серед залежних.

Детальніше...

20240405 125708

5 квітня у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб відбувся захід безперервного професійного розвитку для медичних працівників у форматі офлайн-семінару на тему – «Впровадження покращення гігієни рук у закладах охорони здоров’я».

Захід був проведений з метою підвищення рівня професійних компетентностей працівників закладів охорони здоров’я, набуття нових знань та практичних навичок щодо організації та проведення заходів з впровадження покращення гігієни рук під час надання медичної допомоги та догляду за пацієнтами.

Детальніше...