Головна Сторінка

ateroskl

Один із основних заходів профілактики інсультів є профілактика атеросклерозу судин головного мозку у вигляді його ішемії (зменшення кровопостачання) або крововиливу з пошкодженням його речовини. Тобто, в обох випадках це судинні порушення, але різного характеру.

Атеросклероз – це захворювання великих, середніх і малих артерій, яке виникає через підвищення рівня фракцій холестерину.

Холестерин – це жироподібна речовина, що утруднює живлення органів та тканин кров’ю, та інших жирів у крові. Сам холестерин не перешкоджає току крові, а лише сприяє відкладенню його елементів у стінці судин та їх склерозуванню.

Детальніше...

uvaha kir 

В Україні зареєстровані випадки кору. Тож ЮНІСЕФ розповідає, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Детальніше...

den vody 

Вода, поряд із своїм значимим та життєво необхідним для людини благом, за певних умов досить часто може стати фактором ризику виникнення різноманітної патології, зокрема інфекційних захворювань.

Проблема забезпечення населення якісною питною водою, як в області, так і в цілому про Україні, залишається актуальною з низки об’єктивних причин, серед яких найбільш значимі  забруднення поверхневих водойм та підземних водних горизонтів, незадовільний технічний стан водопровідних мереж, відсутність належного відомчого лабораторного контролю тощо.

За даними ВООЗ до 80 % інфекційних і неінфекційних захворювань пов’язані з вживанням недоброякісної питної води, 20-35 % випадків захворювання на рак, а онкологічна патологія товстого кишечника, сечового міхура – виключно, пов’язані з вживанням недоброякісної питної води.

Детальніше...

kir moz 

✅ По-перше, жодна вакцина не може дати 100% захисту.

✅ По-друге, в 3–5% людей не формується імунітет після вакцинації з різних причин. Саме тому вводиться друга доза вакцини для того, щоб забезпечити максимальний захист.

Детальніше...

hki veresen 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 8 по 14 вересня 2023 (37-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 61 випадок захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 5,27, що в 3,4 рази вище, ніж за аналогічний період минулого року (18 випадків та 1,52 відповідно) та на 17,3% вище ніж за попередній тиждень 2023 року (52 випадки та 4,49 відповідно).

Детальніше...

voda veresen 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 11 до 15 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 116 проб питної води за мікробіологічними та 80 за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,7%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи) на водогонах Драбівської та Звенигородської територіальних громад та 2 (2,5%) проби за санітарно-хімічними показниками (за органолептичними показниками) на водогонах Звенигородської та Ватутінської територіальних громад.

Детальніше...

voda misto 

ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» впродовж 8 місяців 2023 року із джерел і мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 7532 проби питної води за мікробіологічними показника та 7617 – за санітарно-хімічними показниками, з них гігієнічним вимогам не відповідало 209 (2,8%) проб за мікробіологічними показниками (загальне мікробне число, кишкова паличка, загальні коліформи) та 271 (3,6%) – за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, каламутність, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю, нітратів).

Найбільша кількість відхилень від встановлених нормативів за мікробіологічними показниками реєструється на водогонах Городищенської (15,7%), Канівської (11,4%), Золотоніської (15,4%) об’єднаних територіальних громад за санітарно-хімічними показниками – Чорнобаївської (18,0%), Золотоніської (32,5%), Смілянської об’єднаних територіальних громад.

Детальніше...

gimenofor-veshenki-foto

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що 14 вересня 2023 року зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами з   двома потерпілими у селищі Чорнобай, Золотоніського району.

Із харчового анамнезу відомо, що 13 вересня 2023 року о 12.00 годині родина з двох осіб – чоловік та дружина, вживали смажені гриби гливи, зібрані восени 2022 року, що зберігалися у відвареному стані в морозильній камері.   Симптоми отруєння – слабкість, нудота, блювота, діарея, з’явились через 2 години після вживання грибів.

Швидкою медичною допомогою увечері 13 вересня 2023 року у стані легкої ступені тяжкості потерпілі доставлені до комунального некомерційного підприємства «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» в терапевтичне відділення, де наразі перебувають на лікуванні.

Детальніше...

 roty koru

У Міністерстві охорони здоров’я на тлі інформації про зафіксовані випадки кору в країні закликають українців вакцинуватися. Захиститися від цієї інфекції можна, зробивши щеплення.

Про це журналістам розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. «Про кір говоримо постійно, як і про всі вакцинокеровані інфекції. Тут не треба думати, що робити — тут треба просто переглянути свій вакцинальний статус, і якщо є пропущені щеплення, будь ласка, — до свого сімейного лікаря», — зазначив очільник МОЗ.

Детальніше...