Головна Сторінка

tr 01

Із 7 по 9 лютого у місті Дніпро відбувся тренінг на тему «Впровадження епідеміологічного нагляду за вмістом патогенів у стічних водах (COVID-19)».

Захід проходив у межах проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» та з метою розбудови потенціалу Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України щодо організації та проведення епіднагляду за стічними водами.

Детальніше...

 img 20240213 105858 344

За період із 5 по 11 лютого у регіоні на грип та ГРВІ занедужали 10 тисяч людей. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність перевищила базовий епідпоріг на 85%. Про це розповіла Суспільному Черкаси заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова.

«Із них 52 відсотки — це діти. Майже шість відсотків від загальної кількості хворих шпиталізували. Летальних випадків протягом тижня не було», — зазначила вона.

Детальніше...

 krov

Рак крові – узагальнений термін усіх злоякісних захворювань кісткового мозку, кровотворної та лімфатичної систем.

Черкаська область перебуває на ІІ місці в Україні (після Кіровоградської) за рівнем захворюваності населення на злоякісні новоутворення. У структурі онкологічних захворювань лейкози та лімфоми складають близько 3,5%. Проте питома вага занедбаних зазначених форм раку, зокрема злоякісних лімфом, у 2023 році становила близько 34,0%.

Детальніше...

 onko

15 лютого – Міжнародний день дитини, хворої на рак.

Почути цей діагноз – велике випробування для дорослого, а для дитини та її близьких – страшенний удар.

Детальніше...

840041.2e16d0ba.fill-800x450

Радон утворюється в результаті радіоактивного розпаду радію-226, який міститься в уранових рудах, фосфатних, вулканічних і метаморфічних породах, таких як: граніт, гнейс, сланець, і, в меншій мірі, в звичайних породах, наприклад, вапняку. Радон також може бути присутнім в ґрунтових водах, наприклад, у деяких джерельних водах і термальних джерелах.

У ґрунтах завжди є певна кількість радію і урану. Радон і продукти його розпаду вражають легені людини, з'ясовано, що газ негативно впливає на імунні, статеві та кровотворні клітини, може призвести до виникнення лейкемії, особливо у дітей.

Газ радон вважається небезпечним для здоров’я. Він є радіотоксичним і канцерогенним. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), радон – другий за частотою (після куріння) фактор, що викликає рак легенів.

Детальніше...

 br 02

В області ускладнюється ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ. За попередній тиждень на ці недуги на Черкащині захворіли 9 860 осіб, з них понад 5100 – діти до 17 років. Більше половини захворілих – жителі Черкаського району, у місті Черкаси – 3004 захворілих (31% від загальної кількості). Про це розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

aa5d87add047f8671c0d5cc82b77efff

За статистичними даними КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» у 2023 році у населення області зареєстровано 4 967 захворювань на злоякісні новоутворення, з них 22 випадки (0,4%) у дітей віком від 1 до 17 років, зокрема у дітей віком 1-4 років – 4 випадки, віком 5-9 років – 2 випадки, віком 10-14 та 15-17 років – по 8 випадків.

У структурі злоякісних новоутворень дитячого населення Черкаської області найбільшу частину займають новоутворення крові та нервової системи, а саме мозку. Від цієї недуги минулого року померли 4 дитини.

На облік у зв’язку з онкопатологією у 2023 році було взято 21 дитину, у двох з них діагностовано лімфому на ІV стадії розвитку хвороби.

Детальніше...

alt

Здоровий шлунок, як один з органів травної системи, значно впливає на якість нашого життя. За певних несприятливих умов епітеліальні клітини шлунка, які виробляють ферменти для подальшого перетравлення їжі, здатні перетворюватися у ракові клітини.

Не можна однозначно назвати причину, яка спричиняє рак шлунка, проте відомо, що він виникає внаслідок поєднання факторів навколишнього середовища та накопичення специфічних мутацій.

Рак шлунка може вражати будь-яку частину шлунка, проте, частіше це основна частина органу (тіло шлунка).

Рак шлунка у структурі онкологічних захворювань по Черкаській області за 2023 рік серед жінок становить 3,6%, а серед чоловіків – 5,8%. Питома вага занедбаних форм раку шлунку у 2023 році становить 42,3%.

Детальніше...

photo 2024-02-12 16-36-58

Світлана Нікітюк, завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного ЦКПХ 12 лютого провела інформаційно-просвітницький захід із педагогічним персоналом Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №33 імені Василя Симоненка.

Метою зустрічі стала необхідність популяризації здорового харчування серед школярів та в межах виконання обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року».

Детальніше...