Головна Сторінка

 20240130 122231

У Черкаській області внаслідок захворювання на лептоспіроз помер чоловік. За результатами епідрозслідування виявлено сліди життєдіяльності мишей у підсобних приміщеннях домоволодіння, де він подрібнював зерно млином. Хворого госпіталізували в інфекційне відділення Уманської лікарні. Діагноз медики підтвердили лабораторно. Врятувати чоловіка не вдалося.

Як проявляється лептоспіроз та які протиепідемічні заходи проводять в області, щоб уберегтися від цієї хвороби, – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Лідія Грищенко, лікарка-епідеміологиня санітарно-карантинного відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

 11

Четвертого лютого у всьому світі відзначають День боротьби проти раку. Метою проведення цього дня є підвищення обізнаності про рак як одного з найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання. У 2024 році Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом «Я є, і я буду!».

Детальніше...

 istockphoto-1220716977-170667a

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 29 січня до 2 лютого 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 127 проб питної води за мікробіологічними показниками та 91 пробу – за санітарно-хімічними. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Детальніше...

laborator a1  sait 

У 22 (88%) регіонах України зафіксовано широке географічне розповсюдження вірусів грипу; в системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 23,9%.

За попередній тиждень, з 29 січня по 4 лютого 2024 року, в області захворіли 8 752 особи на ГРВІ, включно з COVID-19. Із них 4 386 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 50,11%.

Показник захворюваності на 64,6% вище від епідемічного порогу, розрахованого для області, та на 33,4 % більше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

kruga nebo  sait

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 5 лютого 2024 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,12 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,13 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,12 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,12 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,13 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,13 мкЗв/год.

3-post  

Рак не обирає. Ця хвороба вражає мешканців усіх країн, багатих і бідних, чоловіків та жінок, дітей та дорослих. За останніми прогнозами ВООЗ, якщо темпи захворюваності зростатимуть і надалі, то до 2030 року кількість людей, що вперше захворіли на рак, зросте на 77% і сягне 35 млн.

У 40% випадків раку можна запобігти простими повсякденними діями. Наприклад, причини третини смертей від раку – це куріння, надмірна вага, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя та недостатнє споживання рослинної їжі. Дбаючи про здоровий спосіб життя ви знижуєте ризики захворіти!

Також дуже важлива рання діагностика захворювання. У більшості випадків виявлення хвороби на ранніх стадіях в рази підвищує шанси на її вдале подолання. Тому при перших тривожних симптомах – не чекайте, поки саме мине. Запишіться на огляд до лікаря — зруйнуйте раку плани!

sugar 02.02 

Сигаретна упаковка – важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. Виробники через привабливий дизайн намагаються залучити до лав курців нових споживачів, зокрема молодь та підлітків, які найбільше піддаються подібним маркетинговим маніпуляціям. Та водночас тютюнова упаковка є важливим джерелом інформування й про наслідки куріння. Існує міф, ніби попередження на упаковках не працюють. Однак дослідження говорять про інше: 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через них про припинення куріння.

Детальніше...

st baban 

Продовжує свою роботу вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Цього разу фахівці Уманського відділу організували виїзну профілактично-щеплювальну акцію у Дмитрушківській територіальній громаді.

Захід провели в межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» спільно з колегами Старобабанівської лікарської амбулаторії, щоб жителі сіл Старі Бабани, Пугачівка, Косенівка та Молодецьке могли пройти медичний огляд і щепитися від небезпечних хвороб.

Детальніше...

sil dosol  sait 

Науковці Університету Тулейн у США виявили зв'язок між частотою додавання солі в їжу й вищим ризиком хронічної хвороби нирок. Висновки відповідного дослідження опубліковано в журналі JAMA Network.

Детальніше...