Головна Сторінка
6 грудня завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Черкаського обласного ЦКПХ Аліна Голоюх та завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Центру Леонід Мукомел провели у КНП «Смілянська міська лікарня» Смілянської міської ради навчання щодо практичного відпрацювання організації та здійснення індивідуального дозиметричного контролю у зазначеному закладі.
Фахівці Жашківського відділення обласного ЦКПХ організували вакцинацію: у селі Вороне щепили 58 осіб
Черкаським обласним центром контролю та профілактики хвороб продовжується проведення популяризації щеплень проти інфекційних захворювань. Жашківським відділенням Центру були ініційовані та організовані заходи імунізації населення в місцевій громаді.
Попри складні погодні умови вакцинація відбулася 29 листопада в селі Вороне на базі медичної амбулаторії, за підтримки керівників ПСП «Відродження» та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Жашківської міської ради.
Медиками амбулаторії було здійснено щеплення вакциною АДП-М підопічних соціального закладу та іншим бажаючим жителям Вороного. На необхідність вакцинації окремо звернули увагу і самі працівники медичного закладу, які щепилися цього дня.Усього від правця та дифтерії вакцинували 58 осіб.
Кожна дитина в Україні має пройти рекомендовану вакцинацію згідно з календарем профілактичних щеплень.
Але як діяти батькам, якщо графік щеплень порушений?
- Перше, що важливо знати, – надолужити щеплення потрібно якомога швидше. Сімейний лікар чи педіатр допоможе скласти графік та розписати інтервали між щепленнями.
- Не переживайте, починати з “нуля” щеплення не потрібно. Ви продовжуватимете щеплення, які необхідно зробити враховуючи вік дитини та стан здоров’я.
- Ви також можете запитати у лікаря, які щеплення можна зробити разом. Це абсолютно безпечно для дитини і вбереже її від додаткових уколів.
- Не забудьте запитати лікаря про щеплення, які не входять до обов’язкових, але допоможуть захистити та підсилити імунітет. Наприклад, від вітряної віспи, менінгококової, пневмококової інфекції тощо.
Все про вакцинацію ви можете прочитати на національному порталі з імунізації: https://vaccine.org.ua/
За інформацією МОЗ.
Здоров’я є найбільшою цінністю людини. Тому проведення профілактичних щеплень проти COVID-19 не втрачає своєї актуальності.
У межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся» ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує: жителі міста Черкаси та Черкаської області можуть безоплатно зробити щеплення проти COVID-19 такими вакцинами: Comirnaty (Pfizer) та Janssen.
У складний момент, особливо якщо нас немає поруч, дитину може підтримати Символ сили. Це може бути будь-яка річ: сувенір, мушля, фотографія чи іграшка. Створіть такий символ разом — нехай вона звертається до нього, коли нервує, коли потрібно заспокоїтися та зосередитися.
Домовтеся з дитиною, що відтепер це її Символ сили, і що він завжди поруч, аби додавати впевненості в собі.
Більше статтей...
- Як отримати лікування від ВІЛ/СНІД: інструкція
- Як лікувати застуду і не витратити всі заощадження
- До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом фахівці Звенигородського райвідділу Черкаського обласного ЦКПХ провели зустріч-бесіду
- Делегати Черкаського обласного ЦКПХ взяли участь у загальних зборах Всеукраїнської асоціації фахівців із громадського здоров՚я