Головна Сторінка

antybio 

Результати загальнонаціонального дослідження вказують на розповсюджене надлишкове використання цефтриаксону та левофлоксацину і значне поширення резистентності до цих антибіотиків. Однак нозології (збудники), які лікуються переважно цими препаратами, нікуди не зникли. Тому потрібно зробити все можливе для оптимізації використання цих антибіотиків і їх ефективності в боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Для цього до Стандарту «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою» було внесено зміни: цефтриаксон та левофлоксацин перенесли до антибіотиків групи резерву (відповідно класифікації WHO AWaRe). Це нововведення забороняє використання цих препаратів як засобів першого вибору, а тим паче емпірично або з профілактичною метою, коли збудник не встановлено.

Детальніше...

 ditini adaptuvatisya do shkoli

В Україні стартував новий навчальний рік. Хтось із дітей пішов у перший клас, хтось перейшову нову школу, хтось приїхав додому з-за кордону, багатьом доведеться знову звикати до офлайн-навчання... І всім їм потрібен час та зусилля, щоб втягнутися у шкільний режим.

Зібрали поради для батьків від сімейної та дитячої психологині Світлани Ройз, щоб полегшити підготовку дитини до школи.

Детальніше...

plyazhi

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень проб води річки Дніпро, відібраних 28 серпня з акваторії пляжів Черкас, виявлено відхилення від встановлених нормативів на пляжах «Митницький» та «Соснівський-1» за мікробіологічними показниками (кількість лактозопозитивних кишкових паличок).

Детальніше...

 vidmovu vid vakc sait

В Україні з 17 липня триває загальнонаціональна кампанія з наздоганяючої вакцинації проти кору для дітей, які пропустили щеплення. З 260 тисяч дітей, які пропустили щеплення КПК згідно із Календарем профілактичних щеплень, вакцинувались 65 817 осіб (станом на 26 серпня 2023 року).

За даними Центру громадського здоров’я, у межах вакцинальної кампанії перше щеплення КПК зробили 34 011 нещеплених дітей віком від 2 до 17 років. Ще 31 806  дітей віком від 7 до 17 років отримали друге щеплення.

На жаль, є батьки, які свідомо відмовляються вакцинувати дітей проти кору. Серед типових причин відмови від щеплення є релігійні переконання, сподівання на "природний імунітет", побоювання побічних ефектів тощо.

Всеукраїнська наздоганяюча кампанія з імунізації проти кору триває і на Черкащині. Згідно з даними ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за останній тиждень в області для проведення щеплень проти кору було запрошено 993 особи. Серед них третина відмовилася від щеплень через недовіру до вакцинації.

Детальніше...

 veresen

У школах України пропонують 1 вересня, в День знань, провести для учнів урок про важливість ментального здоров’я. Урок «Ти як? Повертаємось до школи!» розробили Міністерство освіти і науки України спільно зі Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та ЮНІСЕФ.

Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнів: для 1-6 та 7-11 класів.

З поверненням до школи, зазначають у МОН, збільшиться навантаження на дітей: крім стресу через війну, додасться взаємодія з однолітками та вчителями, адаптація до навчання у нових умовах та форматах. Також у зв’язку з початком навчального процесу дітям потрібно буде знаходити спільну мову з батьками й опікунами. Все згадане вище може стати ще одним джерелом невпевненості у собі й переживань.

Детальніше...

insult 

Багато людей веде малорухливий спосіб життя: офісна сидяча робота, дозвілля перед телевізором, з відеоіграми тощо. Все це негативно позначається на здоров'ї. Низька рухова активність провокує виникнення захворювань, які підвищують ризик інсульту, а саме: ожиріння, артеріальна гіпертензія, високий рівень холестерину, цукровий діабет 2 типу. Запам'ятайте, що профілактувати інсульт набагато легше, ніж його лікувати, тож саме час додати більше руху до свого життя. Розповідаємо, як це зробити.

Рухова активність

Дорослим 18-64 р. рекомендовано щонайменше 150 хв аеробних вправ помірної інтенсивності впродовж тижня. Додайте такі активності:

 • швидка хода;
 • їзда на велосипеді (переважно по рівнинній поверхні);
 • плавання;
 • піші прогулянки;
 • робота в будинку та на подвір’ї.

Детальніше...

 son udar

Тривале перебування на сонці може спровокувати сонячний удар. Це відбувається, коли тіло більше не може контролювати свою температуру, і вона швидко підвищується, механізм потовиділення дає збій, і людина не може охолодитися.

Ознаки та симптоми:

 • висока температура тіла (39°С і вище);
 • гаряча, червона, суха або волога шкіра;
 • блювання;
 • судоми;
 • дезорієнтація, зміни стану свідомості, невиразне мовлення;
 • втрата свідомості.

За таких симптомів перемістіть людину в затінок або у прохолодне приміщення та викличте швидку.

Детальніше...

lanch-boks 

Наближається 1 вересня, День знань. Багато українських школярів в умовно безпечніших містах вперше за кілька років повернуться за парти, де попри війну триває впровадження реформи шкільного харчування. Це дуже важливі зміни, тож закликаємо батьків звертати увагу на те, чим годують дітей у шкільних їдальнях, та на те, що пропонують у буфетах.

І хоча більшість прийомів їжі діти мають вдома, вони також часто беруть із собою перекуси до школи. Як зробити наповнення ланч-боксу корисним для дитини? Читайте поради Олега Швеця, президента Асоціації дієтологів України, консультанта з громадського здоровʼя МОЗ України.

Детальніше...

 lviv mu

Інформативно, пізнавально, інтенсивно – так проходило навчання за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії для центрів контролю та профілактики хвороб» у Львові з 21 по 25 серпня.

Навчальна програма організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Школою публічного управління УКУ та проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».

У п’ятиденному навчальному модулі, що проходив у кампусі Українського католицького університету, взяли участь представники ЦКПХ з усієї України. ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» представляли фахівчині зі зв’язків із громадськістю та пресою Лариса Нетахата й Ірина Кіреєва.

Детальніше...