Головна Сторінка

 rad tren

6 грудня завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Черкаського обласного ЦКПХ Аліна Голоюх та завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Центру Леонід Мукомел провели у КНП «Смілянська міська лікарня» Смілянської міської ради навчання щодо практичного відпрацювання організації та здійснення індивідуального дозиметричного контролю у зазначеному закладі.

Детальніше...

img-b663f10f7aa0661cc009e04d3dabbd27-v 

Черкаським обласним центром контролю та профілактики хвороб продовжується проведення популяризації щеплень проти інфекційних захворювань. Жашківським відділенням Центру були ініційовані та організовані заходи імунізації населення в місцевій громаді.

Попри складні погодні умови вакцинація відбулася 29 листопада в селі Вороне на базі медичної амбулаторії, за підтримки керівників ПСП «Відродження» та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Жашківської міської ради.

Медиками амбулаторії було здійснено щеплення вакциною АДП-М підопічних соціального закладу та іншим бажаючим жителям Вороного. На необхідність вакцинації окремо звернули увагу і самі працівники медичного закладу, які щепилися цього дня.Усього від правця та дифтерії вакцинували 58 осіб.

Детальніше...

407344868 783774040443481 5450627282276463379 n

Кожна дитина в Україні має пройти рекомендовану вакцинацію згідно з календарем профілактичних щеплень.

Але як діяти батькам, якщо графік щеплень порушений?

  • Перше, що важливо знати, – надолужити щеплення потрібно якомога швидше. Сімейний лікар чи педіатр допоможе скласти графік та розписати інтервали між щепленнями.
  • Не переживайте, починати з “нуля” щеплення не потрібно. Ви продовжуватимете щеплення, які необхідно зробити враховуючи вік дитини та стан здоров’я.
  • Ви також можете запитати у лікаря, які щеплення можна зробити разом. Це абсолютно безпечно для дитини і вбереже її від додаткових уколів.
  • Не забудьте запитати лікаря про щеплення, які не входять до обов’язкових, але допоможуть захистити та підсилити імунітет. Наприклад, від вітряної віспи, менінгококової, пневмококової інфекції тощо.

Все про вакцинацію ви можете прочитати на національному порталі з імунізації:  https://vaccine.org.ua/

За інформацією МОЗ.

 img 20231017 102133 005

Здоров’я є найбільшою цінністю людини. Тому проведення профілактичних щеплень проти COVID-19 не втрачає своєї актуальності.

У межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся» ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує: жителі міста Черкаси та Черкаської області можуть безоплатно зробити щеплення проти COVID-19 такими вакцинами: Comirnaty (Pfizer) та Janssen.

Детальніше...

 sumvol sulu

У складний момент, особливо якщо нас немає поруч, дитину може підтримати Символ сили. Це може бути будь-яка річ: сувенір, мушля, фотографія чи іграшка. Створіть такий символ разом — нехай вона звертається до нього, коли нервує, коли потрібно заспокоїтися та зосередитися.

Домовтеся з дитиною, що відтепер це її Символ сили, і що він завжди поруч, аби додавати впевненості в собі.

Детальніше...

post aids day -01

Кожна людина з ВІЛ-позитивним статусом має право на безкоштовну антиретровірусну терапію (АРВ-терапія). Мета терапії – максимально пригнітити розмноження ВІЛ в організмі, відновити функції імунної системи, продовжити та підвищити якість життя ВІЛ-інфікованих людей.

Що важливо знати:

  • ліки в межах терапії приймають пожиттєво;
  • прийом препаратів не можна переривати;
  • необхідно суворо дотримуватися часу та дозування прийому препаратів.

Детальніше...

kolegiya papach 

Нещодавно фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб долучилися до проведення колегії Управління охорони здоров’я. Засідання відбулося в обласному діагностично-консультативному центрі КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради».

Під час колегії було розглянуто зокрема і питання щодо стану виконання Перспективного обсягу профілактичних щеплень населення області проти інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, про які повідомила Тетяна Гололобова, лікарка-епідеміологиня відділу імунопрофілактики.

Детальніше...

go bio  sa 

27 листопада – 1 грудня у Києві відбувся «Тренінг для груп швидкого реагування з питань біологічних загроз».

Від ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» участь у тренінгу взяли завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Аліна Голоюх, завідувач бактеріологічної лабораторії відділу лабораторних досліджень Антон Маслов, завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Леонід Мукомел та лікарка-епідеміологиня Жашківського відділення Уманського міськрайонного відділу Дарина Марущак.

Детальніше...

406062717 879172557083574 5859330306695608795 n

За даними Центру громадського здоровʼя, щороку тисячі українців хворіють на грип. Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та запобігає важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

На початку епідемічного сезону грипу та ГРВІ хочемо нагадати, кому рекомендовано вакцинуватися проти грипу, хто в групі ризику, як і коли щепитися.

Нагадуємо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

За інформацією ВООЗ.