Головна Сторінка
У межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору у батьків виникає запитання: як дізнатися, чи є у моєї дитини щеплення проти кору?
Зараз – це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.
Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.
Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.
На сьогодні в Україні 306 лікарень та пологових будинків уклали договори з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання послуги «Медична допомога при пологах», а відповідно у такому випадку послуги для населення є безоплатними.
Відповідаємо на поширені запитання:
Чи може породілля (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання? І чи буде це безоплатно?
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Безліч досліджень доводять, що повноцінне збалансоване харчування дуже важливе у профілактиці та контролі ризику інсульту. Водночас вибір здорового способу життя знижує ризик інсульту на 80%.
Запам’ятайте 5 простих правил здорового харчування. Вживаємо за добу:
– п'ять порцій фруктів, овочів та ягід щодня (400-600 г);
– не більше однієї чайної ложки солі;
23 серпня відбулася виїзна вакцинальна кампанія на території села Телепине та прилеглих сіл Кам’янської міської територіальної громади: Катеринівка, Радиванівка, Вербівка.
Аби охопити щепленнями жителів віддалених населених пунктів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ України» застосовує спеціальний автобус, отриманий від ВООЗ, ЮНІСЕФ за підтримки МОЗ.
Щепити доросле населення проти правця та дифтерії стало можливо завдяки виїзду до сіл фахівців Центру спільно з спеціалістами Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу, колегами КНП «ЦПМСД» Кам’янської міської ради за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.