Головна Сторінка

kamanka lic  sait 

Спеціалістка Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу  Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, санітарна фельдшерка Людмила Гнатенко провела інформаційно-просвітницький захід із учнями 8-го класу Кам’янського еколого-економічного ліцею.

Зустріч відбулася з метою профілактики неінфекційних захворювань у молодого покоління та в межах реалізації обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року».

Під час бесіди Людмила Гнатенко допомагала школярам освоювати навички правильного харчування, вибирати корисні для здоров’я продукти та зрозуміти шкоду від екстрапродуктів (тих, що містять цукру, солі та жирів понад міру).

Детальніше...

 shepl dorosl  sait

Вакцинація – це не тільки про дитинство. Дорослим теж слід захищатись від інфекцій та отримувати щеплення для власного захисту.

Війна, скупчення людей, підвищений ризик отримати травму/поранення – все це збільшує можливість інфікуватись та є додатковою причиною не пропускати планові щеплення як дітям, так і дорослим!

Детальніше...

181411 doctor freepik new 960x380 0  sait 

Запрошуються медичні працівники за спеціалізацією сімейний лікар, педіатр, терапевт, епідеміолог для участі у триденному тренінгу з оволодіння практичними навичками на тему «Імунізація на практиці» (25 балів БПР).

Детальніше...

 kovt

25 січня вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб приїхав до села Ковтуни Золотоніського району. Фахівці Центру спільно з колегами Золотоніського районного відділу та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД організували тут виїзну профілактично-вакцинальну сесію «Здоров’я понад усе».

На мобільну бригаду в медичному пункті тимчасового базування чекали жителі села Ковтуни Новодмитрівської територіальної громади.

Детальніше...

photo 2024-01-30 16-38-21

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я радон є другою за значущістю причиною розвитку раку легенів у багатьох країнах. Залежно від середнього рівня об'ємної активності радону у повітрі приміщень він викликає до 14% усіх випадків раку легень людини.

Об'єктом впливу радону є бронхо-легенева система, у тому числі клітини епітеліальної тканини стінок легень. При вдиханні радіоактивного аерозолю альфа-частинки осідають у дихальних шляхах та можуть спровокувати розвиток раку.

Детальніше...

20231109 122751 

Як раніше повідомляв головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на Черкащині зареєстрували перший в епідсезоні 2024 року летальний випадок через ускладнення захворювання на грип – помер 19-річний юнак із Черкас.

Для програми «Тема дня» на Українському радіо Черкаси Ольга Мізінова, заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Черкаського обласного ЦКПХ прокоментувала ситуацію щодо інфекцій в регіоні:

«В області триває епідсезон захворюваності на грип, ГРВІ включно з COVID-19. Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб з початку епідсезону (2 жовтня 2023 року) здійснює щотижневий моніторинг захворюваності на ці інфекції. Кількість захворілих на грип та ГРВІ цього року на 16% більша, ніж за аналогічний період минулого року», – розповіла фахівчиня Центру.

Детальніше...

photo 2024-01-30 08-16-26

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 30 січня 2024 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,12 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,12 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,13 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,12 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,13 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,13 мкЗв/год.

5693fe08-9cfb-41b4-80c8-4bfc7e9cd867 3-1200x800

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 22 до 26 січня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 91 пробу питної води за мікробіологічними та 128 за санітарно-хімічними показниками.

Детальніше...

 pixabaycom n1dbkz8

За інформацією ДП «Укрвакцина» у 2022 році медичні заклади Черкас отримали в якості гуманітарної допомоги 1 500 доз вакцини «ГАРДАСИЛ» проти вірусу папіломи людини для щеплення дитячого населення. У аптечній мережі області реалізувалася вакцина «ЦЕРВАРИКС» для проведення зазначених щеплень.

Впродовж 10 місяців 2022 року було зроблено 623 щеплення дівчатам-підліткам віком 9-14 років: 608 – медичними закладами міста Черкаси, 14 – медичними закладами міста Умані та Уманського району.

У 2023 році станом на 31 грудня 2023 року було зроблено 1 046 щеплень дівчатам вікової категорії 9-14 років: обласною лікарнею – 40, медичними закладами міста Черкаси та Черкаського району – 926, міста Умань та Уманського району – 75, Золотоніського району – 5.

Детальніше...