Головна Сторінка

post aids day -02 

Тема ВІЛ у сучасному суспільстві вже давно позбавлена упереджень, адже лікування та специфічна противірусна терапія дозволяє жити абсолютно вільне нормальне життя.

Які види є терапії та профілактики, та як їх отримати?

Детальніше...

 svunka

Комусь лікування ГРВІ та застуди обходяться в тисячі гривень, а комусь майже нічого не вартує. Чому так? Справа не в ускладненнях, а в тому, що тема лікування ГРВІ охоплена купою міфів.

Немає доказових дієвих препаратів, які лікують респіраторні віруси. Єдине, від чого допоможуть позбавитись пігулки при ГРВІ, – це від ваших грошей.

То як лікувати ГРВІ?

Детальніше...

20231201 110422

Фахівцями Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» спільно з лікарем інфекціоністом кабінету «Довіри» поліклінічного відділення та працівниками Українського Червоного Хреста Звенигородського району проведено захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом із першокурсниками та викладачами ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».

Детальніше...

 papach iv-fr

2 грудня в Івано-Франківську відбулися загальні збори громадської організації «Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров՚я».

Головою Асоціації було обрано генерального директора ДУ «Івано-Франківський обласний ЦКПХ МОЗ», головного державного санітарного лікаря Прикарпаття Руслана Савчука.

Черкащину на зборах представляли генеральний директор ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», головний державний санітарний лікар області Володимир Папач, завідувач Уманського міськрайонного відділу Іван Гейко та завідувач Золотоніського районного відділуобласного ЦКПХ Володимир Карпенко.

Детальніше...

 grvi

У системі рутинного епіднагляду триває циркуляція вірусів грипу типу A(H3) в Івано-Франківській області.

У Черкаській області, за попередній тиждень, з 27 листопада по 3 грудня захворіли 5 660 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 2 886 - діти до 17 років.Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 52,0%.

Показник захворюваності на 6,4% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 9,4 % менше, ніж за попередній тиждень.

Детальніше...

406014239 878226270511536 4681038333118171368 n

Міжсезонний період найбільше послаблює імунну систему дорослих та дітей.

Особливо це стосується людей старшого віку, адже саме вони стають найлегшою ціллю для інфекцій та вірусів.

Рекламні поради про «підтримку імунітету» або підвищення здоров’я імунної системи впадають в очі не тільки з полиць магазинів, а й повсякчас надходять від друзів та знайомих. Та чи допомагають вони вплинути на швидкість і якість імунної відповіді?

Одразу наголошуємо: остерігайтесь примарних обіцянок!

Детальніше...

voda-3 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 27 листопада до 1 грудня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 126 проб питної води за мікробіологічними та 85 за санітарно-хімічними показниками, відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням, на території Черкаської області не зареєстровано.

Щоденний моніторинг якості та безпечності питної води в області триває.

post aids day-prevention

Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Це відбувається через збільшення кількості травм, поранень, донацій крові й оперативних втручань, менший доступ до бар’єрної контрацепції і більшу кількість випадків сексуальне насильства.

ВІЛ-інфекція передається:

— Cтатевим шляхом — під час незахищеного вагінального або анального сексу. Ризики інфікування при оральному сексі значно нижчі, але вони теж є.

— Через кров — при потраплянні крові від ВІЛ-позитивної до здорової людини. Найчастіше це трапляється при ін’єкційному введенні наркотичних речовин шприцами та голками, якими користувалися ВІЛ-інфіковані.

— Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів чи годування грудьми.

Детальніше...

ginku 

Повномасштабна війна росії проти України може стати драйвером збільшення ризиків інфікування ВІЛ серед загального населення. Жінки, а особливо молоді дівчата є найбільш уразливими в надзвичайних ситуаціях, таких як війна.

МБФ «Альянс громадського здоров’я» проведено дослідження «Жінки та війна: ризики інфікування ВІЛ в Україні», що передбачало загальнонаціональне опитування жінок віком від 14 до 49 років, і покриває широкий спектр тем, починаючи від впливу війни на життя українських жінок і до різних аспектів ВІЛ-інфекції. Знайомимо вас з основними результатами дослідження.

Відповідно до результатів моделювання розвитку епідемії ВІЛ в Україні, до початку повномасштабного вторгнення росії на територію України жінки, які не входять до ключових груп, складали 22,2% у структурі нових випадків ВІЛ (серед дорослих віком старше 15 років), і на цю групу припадало 35,8% від усієї кількості людей, які живуть з ВІЛ. Можна припустити, що ризики інфікування ВІЛ серед жінок в умовах війни збільшуються, що потребує активізації роботи ВІЛ-сервісних програм із залучення цієї групи населення до профілактичних послуг та послуг тестування.

Детальніше...