Головна Сторінка

img 20240214 090352 782

Тренінг для надавачів послуг імунізації – лікарів первинної ланки триватиме із 14 по 16 лютого.

Із привітальним словом захід розпочав Володимир Папач, головний державний санітарний лікар області, генеральний директор Черкаського обласного ЦКПХ:

«Мені надзвичайно приємно бачити таку поважну професійну аудиторію у Центрі. За ці триденні заняття із нашими фахівцями ви отримаєте нову актуальну інформацію у сфері імунізації, пройдете практичні відпрацювання, обміняєтеся досвідом із колегами, що допоможе у спільній роботі з організації профілактичних щеплень на Черкащині».

Детальніше...

 rak zahvor

Більшість українців знає, що миття рук, дотримання дистанції та вакцинація є базовою профілактикою ГРВІ. Але чи знали ви, що можна знизити власні шанси захворіти на рак?

Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (МАВР) підготувало рекомендації, які виконати може кожен!

Детальніше...

 zven

Фахівці Звенигородського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб користуються будь-якою нагодою для поширення знань щодо здорового харчування серед учнів та працівників закладів освіти. Тому провели інформаційний захід зі школярами та вчителями у Звенигородському ліцеї №1.

Детальніше...

В Україні це неформальне свято відзначається 9-й рік поспіль саме 13 лютого – як нагадування про безпечні статеві стосунки. Цього дня у 40 країнах світу проходять інформаційно-просвітницькі заходи, на яких говорять про профілактику ВІЛ/СНІД та захист під час статевих контактів.

Символічний зміст цього дня полягає у єднанні зусиль різних організацій заради покращення сексуальної освіти і профілактики здоров’я.

Детальніше...

 ins

150 хвилин фізичної активності на тиждень можуть стати добрим союзником у боротьбі з інсультом.

Детальніше...

414552535 438932791791888 6233840626539636350 n

Однією з найскладніших тем у сфері психічного здоров’я є самогубства, особливо, коли йдеться про ризик дитячих суїцидів. Страх того, що розмова може підштовхнути до дії, нерозуміння, як спілкуватися на тему самогубства, та власні переживання часто заганяють у глухий кут навіть найвідповідальніших дорослих. Через це дитина може залишитися наодинці з власними страхами та переживаннями.

Центр громадського здоров'я та БФ «Голоси дітей» підготували детальний опис можливих ознак суїцидальних думок у дитини, поради щодо підготовки до розмови про це та номери, за якими можна отримати підтримку фахівців.

Детальніше...

 epileps

12 лютого відзначається Всесвітній день обізнаності про епілепсію. Його започатковано у 2008 році з метою розвінчання міфів та привернення уваги до хворих на цю недугу.

Детальніше...

 zol 01

Наш вакцинальний автобус продовжує виїзди у сільську місцевість, щоб медичні послуги стали доступніші для жителів віддалених населених пунктів. Цього разу для проведення виїзного вакцинально-профілактичного заходу фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб об’єднали свої зусилля з колегами Золотоніського районного відділу Центру та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД.

Детальніше...

 24959001-678f-40c2-811d-1cfd83bbce7d

У 22 (88%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне поширення вірусів грипу в Україні; в системі рутинного та дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів А та В становить 39,25%.

У Черкаській області, за попередній тиждень, з 5 по 11 лютого 2024 року захворіли 9 860 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 5 186 – дітей до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 52,41%.

Детальніше...