Головна Сторінка

 438696344 869787508508800 3022410658977526501 n

Цього тижня ми відзначаємо Всесвітній тиждень імунізації. З цього приводу хочемо нагадати вам про календар щеплень — графік, згідно з яким дітей та дорослих вакцинують від небезпечних інфекцій.

Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.

Детальніше...

 01

Вакцинальний автобус продовжує курсувати громадами Уманщини. Уже втретє відбулася виїзна профілактично-вакцинальна акція в Буцькій територіальній громаді.

19 квітня фахівці Уманського міськрайонного відділу та Маньківського відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб напередодні тижня імунізації провели захід в межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» та «Здоров’я понад усе» на базі Червонокутської лікарської амбулаторії. Лікар Василь Заєць, помічник лікаря-епідеміолога Ігор Грабчак, лаборантка Ольга Вілічук спільно з медичним директором Ярославом Письменчуком та директором Мариною Шипеляк КНП «Буцького СЦНПМСД» організували там виїзну профілактично-вакцинальну сесію.

Детальніше...

Уряд України та Офіс першої леді продовжують докладати зусиль для ефективної реалізації реформи шкільного харчування. З цією метою за ініціативи Олени Зеленської, Кабінетом міністрів України у жовтні минулого року було затверджене відповідне розпорядження щодо схвалення Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2023—2024 роках. Основними цілями документу стало забезпечення достатнього фінансування програм шкільного харчування, модернізація харчоблоків, покращення знань працівників закладів освіти, формування здорових харчових звичок у дітей.За даними останніх опитувань Міністерства освіти і науки, Інституту освітньої аналітики та Швейцарсько-Українського проекту DECIDE кількість учнів, що отримували шкільне харчування безоплатно у 2022-23 навчальному році, скоротилась удвічі у порівнянні з попереднім навчальним роком.

vsi jprkiUUzmdCe6b

У середу, 17 квітня у м. Київ відбулась робоча зустріч щодо сприяння реформі шкільного харчування в Україні, яку організувало Бюро ВООЗ в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я та Центром громадського здоров’я МОЗ України.

Учасники заходу обговорили стан реалізації Національної стратегії реформування системи шкільного харчування в Україні, яка проводиться під патронатом першої леді Олени Зеленської, поточний прогрес, цілі та виклики впровадження зазначеної реформи, зумовлені повномасштабним вторгненням рф на територію України, ознайомились з кращими практиками з Європейського регіону щодо концепції універсального безкоштовного шкільного харчування на прикладах Великої Британії, Фінляндії, Ірландії.
Саме ці питання були головною темою робочої зустрічі, до якої долучились представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Держпродспоживслужби України, Центру громадського здоров’я МОЗ України та керівники обласних центрів контролю та профілактики хвороб, зокрема генеральний директор ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Володимир ПАПАЧ.

Детальніше...

 botul

У Черкаській області цього місяця зареєстровано третій випадок захворювання на ботулізм. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Захворіла 54-річна жителька села Вереміївка Золотоніського району після вживання риби в’яленої тарані з ікрою, виготовленої в домашніх умовах.

Детальніше...

 439054396 382174551481189 6759353999623051369 n

Хвилинка повернення до себе. Ділимося з тобою легенькою, але дієвою вправою, щоб відновити зв’язок зі своїм тілом. А ще — навчитися помічати усі відчуття та приймати їх.

Зберігай собі, щоб не загубити та спробуй просканувати тіло, коли перебуваєш у стані спокою. На випадок тривоги чи паніки, ти уже знатимеш, як правильно застосовувати вправу.

Спробуєш?

Детальніше...

437945692 866787665475451 740553348854673654 n

Хоча весняне тепло ще дуже нестабільне, в Україні почастішали випадки укусів кліщів.

Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень.

Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею – проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Детальніше...

trans3 

За даними ВООЗ, щороку півмільйона людей у світі помирають внаслідок серцево-судинних хвороб, які розвинулися через надмірне споживання трансжирів. Дослідження підтвердили зв’язок між споживанням трансжирних кислот та ішемічною хворобою серця, яка може призвести до передчасної смертності.

В Україні ймовірність передчасної смерті від серцево-судинних захворювань становить 14,8%. Одним із головних чинників, які впливають на розвиток більшості неінфекційних захворювань, є спосіб харчування.

За даними МОЗ України, якщо людина споживає понад 2,2 г промислово вироблених трансжирів (ТЖК)  на день, ризик померти від серцево-судинних захворювань у неї зростає на 20-32%. В Україні 9 із 10 передчасних смертей пов’язані саме з неінфекційними захворюваннями, 34,8% людей мають підвищений тиск, 59,1% – зайву вагу, з них 24,8% хворі на ожиріння. Приблизно 278 000 смертей можуть бути напряму пов'язані зі вживанням ТЖК.

Детальніше...

vag i alk

Сила впливу алкоголю та його метаболітів (головним чином оцтового альдегіду) на плід зумовлена зокрема вільним подоланням ними плацентарного бар’єру. Уже через годину після вживання алкоголю концентрація в крові етилового спирту плоду дорівнює його концентрації в крові матері.

Вживання алкоголю вагітною жінкою становить значну загрозу для ненародженої дитини, призводить до широкого спектру відхилень, зокрема передчасних пологів та навіть смерті плода, а також комплексу вроджених вад, так званого фетального алкогольного синдрому.

Детальніше...

 

imgonline-com-ua-Resize-bGZiNNMN93ayHI

На Черкащині з приходом тепла активізувалися кліщі. Цьогоріч вони вийшли із зимової сплячки набагато раніше, ніж у попередні роки. Про це 17 квітня розповіла заступниця директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За інформацією Ольги Мізінової, головна небезпека кліщів полягає у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань, а під час укусу – передавати їх людям. Найвідомішими з таких хвороб є кліщовий енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма) та Марсельська гарячка.

«За даними епідеміологічного аналізу, у 2023 році 75% відсотків випадків бореліозу було виявлено у Черкаському районі, з яких більше половини випадків припало саме на місто Черкаси», – повідомила фахівчиня Центру.

Детальніше...