Головна Сторінка

 povatm

За Програмою державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2021-2025 роки для зони «Черкаська» Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря, на 9 встановлених точках спостереження, зокрема, ПраТ «АЗОТ» (очисні споруди), Черкаський полігон твердих побутових відходів, ПрАТ «Миронівська птахофабрика», УКП «Умань Теплокомуненерго» та інші.

Детальніше...

pa m1 

12 квітня головний державний санітарний лікар Черкаської області, генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач та начальник Управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський підписали меморандум про співпрацю у сфері створення безпечного освітнього середовища та розбудови системи громадського здоров’я на Черкащині. До тристороннього меморандуму долучилося також Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Детальніше...

hrvi

У 14 (56%) регіонах триває циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне розповсюдження вірусів грипу в Україні; у системах рутинного і дозорного епідеміологічного нагляду частка позитивних результатів досліджень на віруси грипу типів A та B становить 32,8%.

У Черкаській області, за попередній тиждень, з 8 по 14 квітня 2024 року, захворіли 4 668 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, що на 14,1 % менше, ніж тиждень тому. З поміж захворілих – 2 571 дитина до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 55,1%.

Детальніше...

 photo 2024-04-15 09-39-46

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб організували виїзну вакцинальну акцію на спеціальному автобусі до Сміли.

Цього разу захід відбувся спільно з фахівцями Шевченківського залізничного відділу Центру та колегами КНП «ЦПМСД» Смілянської міської ради за підтримки керівництва виробничого підрозділу залізниці.

Згідно із Календарем профілактичних щеплень вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.

Детальніше...

voda

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 8 до 12 квітня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 112 проб питної води за мікробіологічними та 76 за санітарно-хімічними показниками. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Детальніше...

          13

У Черкаському районі зареєстровано другий в поточному році випадок захворювання на ботулізм. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Захворів 40-річний житель села Будище після вживання в’яленої риби – тарань з ікрою, виготовленої в домашніх умовах, якою його пригостив знайомий.

Симптоми отруєння у хворого з’явилися вже наступного дня: багаторазова блювота, загальна слабкість, порушення зору, сильний оперізуючий біль в епігастрії та підребер’ї, сухість у роті, запаморочення, відчуття важкості за грудиною.

Детальніше...

437049358 122126249738233328 4897558892963408017 n

Їх керівниками стали:

Вінницька область - Олександр Загоруйко;

Волинська область - Наталія Янко;

Дніпропетровська область - Сергій Вальчук;

Детальніше...

klishch

Початок квітня 2024 року здивував жителів Черкас та всієї області аномальною, по літньому теплою погодою, що сприяє більш тісному спілкуванню людей з природою.

Але, з приходом весни не лише квітне все навколо, а й активізуються кліщі, які в поточному році вийшли із зимової сплячки набагато раніше, ніж у попередні роки. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Детальніше...

photo 2024-04-07 16-37-44 3

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ до Всесвітнього дня здоров'я, що відзначався 7 квітня, провели низку активностей серед населення територіальних громад області, щоб привернути увагу до основних факторів, що впливають на стан здоров’я людини, насамперед ведення здорового способу життя.

У результаті численних досліджень учені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, 20-22% припадає на екологічні й соціальні, 20-22% – на спадковість та генетичні порушення, 8-10% – на розвиток медицини та якість медичного обслуговування і стану охорони здоров’я, а близько 50% припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного здоров’я.

Детальніше...