Головна Сторінка

                             Захворіло

           Тестувань за тиждень

  Всього

 204 267

  ПЛР

  308

    дітей

  15 030

  За тиждень

  237

  ІФА

  0

    дітей

  15

  Одужало

  Летальні

  Всього

  200 584

  Всього

  3 283

  За тиждень

  189

  За тиждень

 2

Детальніше...

pershotr park

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 29 травня 2023 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,13 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,12 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,13 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,13 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,14 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,15 мкЗв/год.

zven23 

У вівторок23 травня 2023 року у приміщенні Звенигородської РДА відбулася зустріч представників обласної військової адміністрації, обласного центру зайнятості, центру соціальних служб, Черкаського МВК на чолі з першим заступником голови ОВА Наталією Кравченко з головами об’єднаних територіальних громад Звенигородського району.

У зазначеній нараді взяла участь заступник генерального директора ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Наталія Видра. Предметом зустрічі було обговорення створення на теренах Черкащини дієвої програми підтримки захисників суверенітету нашої держави, військовослужбовців, ветеранів бойових дій та членів їх сімей, створення належних умов реабілітації та психологічної адаптації постраждалим внаслідок війни воїнам та родинам загиблих, а також надання їм фінансової допомоги.

Детальніше...

shitgelphc 

Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroid Day). Його головне завдання – підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворювання залози, їх діагностику, заходи профілактики і способи лікування.

Щитоподібна залоза – найважливіший елемент ендокринної системи, що виробляє гормони, необхідні для здійснення фізіологічних функцій організму. Ця маленька залоза контролює всі обмінні процеси, від диференціації клітин до терморегуляції та швидкості мислення і сприйняття.

Детальніше...

 meningokok

Захворювання почалося гостро з підвищення температури тіла до понад 38,5 град., головного болю, блювоти, болю в м’язах. Дитина госпіталізована до КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня». В зв’язку з проведеним лікуванням, відмічається позитивна динаміка.

Фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» оперативно розпочато епідрозслідування. Організовано протиепідемічні заходи з локалізації та ліквідації вогнища інфекції. На сьогодні встановлено 22 контактна особа (по домашньому вогнищу, дошкільному навчальному закладі). У зазначених осіб проведено забір матеріалу з носоглотки на менінгококову інфекцію. Встановлено медичний нагляд. Наразі епідрозслідування триває.

У Черкаській області захворювання менінгококовою інфекцією реєструються щорічно. Епідемічна картина є нестабільною. За 4 місяці поточного року в області зареєстровано 5 випадків захворювань на менінгококову інфекцію, що на 4 випадки більше, ніж за аналогічний період минулого року. Всі захворілі - діти. Один випадок в Звенигородському районі закінчився летально.

Детальніше...

shizs 

Він спрямований на покращення обізнаності про розлади психічного здоров’я та забезпечення кращого лікування та реабілітації для людей, які страждають на це захворювання.

Шизофренія–один з найсерйозніших розладів психічного здоров’я, який впливає на повсякденне життя людини.

На цю хворобу страждає 1 % населення світу, тобто приблизно 75 млн осіб. При цьому недуга зустрічається у 10 % людей, родичів яких поставлений той самий діагноз.

До цього захворювання приблизно однаково схильні і чоловіки, і жінки, і найчастіше воно наздоганяє людину в молодому віці. Чоловіки, як правило, захворіють у віці від 20 до 28 років, а жінки – від 26 до 32 років. Крім того, найчастіше недуга виявляється у міських жителів.

Детальніше...

zolsankrs 

Днями відбувся виїзд фахівців Золотоніського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» до підтоплених населених пунктів – сіл Дмитрівка та Матвіївка Новодмитрівської територіальної громади.

Детальніше...

trlv3s 

16-18 травня 2023 року у місті Львів відбувся тренінг «Удосконалення навичок проведення епідеміологічних розслідувань спалахів інфекційних хвороб». Від ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» взяли участь в.о. завідувача відділу моніторингу та реагування на небезпеки Аліна Голоюх та лікар-епідеміолог Жашківського відділення Уманського міськрайонного відділу Дарина Марущак.

Детальніше...

 xoleravibrion

З метою недопущення виникнення та розповсюдження холери ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснює моніторинг за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля. З 1 червня буде обстежуватися на наявність збудника холери вода відкритих водоймищ у стаціонарних точках, які визначені на основі епідеміологічного обґрунтування.

Обов’язковому бактеріологічному дослідженню підлягає вода відкритих водоймищ у зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання та в місцях масового рекреаційного водокористування. Обстежуються також на холеру хворі з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій, особи з дисфункцією кишкового тракту, які поступають у психоневрологічні лікувальні заклади, а також громадяни України, які захворіли на гострі кишкові інфекції після повернення з країн, де зареєстровані захворювання на холеру.

Детальніше...