Головна Сторінка

kl2s 

На початку травня 2023 року в жителя с. Іванівка Чигиринської територіальної громади зареєстровано випадок лабораторно підтвердженого захворювання на хворобу Лайма

Зважаючи на ситуацію, фахівці Чигиринського відділення Черкаського міськрайонного відділу провели збір кліщів на території громади. Для встановлення природної інфікованості бореліями зібраних кліщів направили до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Результати дослідження лабораторії підтвердили наявність кліщів, інфікованих збудником хвороби Лайма.

Детальніше...

 korusni zvuchku

22 травня стартує Європейський тиждень громадського здоров’я. Розпочинаємо цей тиждень із теми корисних звичок.

Здоровий спосіб життя, про який кожен і кожна з нас чули принаймні раз, формується з дотримання низки корисних звичок. Проте ці звички дуже непросто зробити щоденною рутиною. Водночас погані звички міцно вкорінюються, і розлучатися з ними вкрай непросто. Та всі масштабні зміни в житті починаються з маленьких кроків. І саме маленькі здорові трансформації у вашому розпорядку дня дозволять згодом прийти до сформованих корисних звичок.

Згідно з дослідженням, проведеним у 2021 році, може знадобитися в середньому 59 днів, щоб нова звичка стала автоматичною. Але кількість часу, необхідного для її формування, може різнитися, тому успіх не завжди приходить за 2 місяці. Інше дослідження, проведене у 2012 році, показало, що для зміни звичної поведінки потрібно приблизно 10 тижнів.

Може здатися, що повномасштабна війна – не час для турботи про себе. Але насправді немає кращого часу, щоби приділити увагу своєму здоров’ю, ніж зараз, адже нам ще відбудовувати країну!

Тож які корисні звички варто обрати для повсякдення? З чого починати шлях до здорового способу життя? Розповідаємо, як досягти великих змін завдяки маленьким щоденним крокам.

Детальніше...

 voda2205

У рамках здійснення лабораторного моніторингу за якістю та безпечністю питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за період з 15 до 19 травня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 90 проб питної води за санітарно-хімічними показниками. З них встановленим нормативам не відповідало 2 (2,2%) проби (забарвленість, каламутність, вміст нітратів, амонію, заліза) на водогонах Уманського та Черкаського районів.

Також досліджено 130 проб питної води за мікробіологічними показниками, з них одна (0,8%) проба не відповідала гігієнічним вимогам (загальні коліформи) на водогоні Черкаського району.

За результатами досліджень було направлено відповідні пропозиції власникам водогонів та органам місцевої влади щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Детальніше...

alona kurinna 

В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 158 159 випадків захворювання на грип та ГРВІ. За 20-й тиждень 2023 року (з 15.05 по 21.05.2023 року) захворіли 3 600 осіб, що склало 0,31% від загальної кількості населення.

Порівняно з попереднім тижнем відзначається зниження захворюваності на 8,0%.

З-поміж захворілих дітей віком до 17 років із 40 тижня всього 72 225, за поточний тиждень – 2046 (56,8 %). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (30,8%).

Показник загальної захворюваностіна 100 тисяч населення склав 311,12 що на 32,3% нижче від епідемічного порогу по області.

Детальніше...

 narada1805f1sait

18 травня в ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» під головуванням Генерального директора Володимира Папача відбулася нарада керівників відокремлених структурних підрозділів з актуальних питань громадського здоров’я, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

Володимир Папач окреслив основні пріоритети в роботі Центру на літній період з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації, звернув увагу на виконання регіонального плану дій щодо готовності та реагування на спалах кору, проведення профілактичних заходів щодо недопущення ускладнень із поліомієліту, необхідність тісної співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, активної комунікації з керівниками територіальних громад та населенням тощо.

Завідувачі відділів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» у своїх виступах висвітлили основні питання щодо організації заходів з імунопрофілактики, зокрема поліомієліту, кору, COVID-19, впровадження рекомендацій ВООЗ щодо охоплення щепленням літніх людей сільської місцевості, аналіз інфекційної захворюваності, епіднагляду за гострим в’ялим паралічем, питання статистичної звітності, організації інфекційного контролю тощо.

Детальніше...

 povin3

У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області, з метою недопущення епідускладнень Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах Будищенської, Мошнівської, Канівської, Ліплявської, Новодмитрівської, Золотоніської  територіальних громад, які постраждали від підтоплення.

Такий моніторинг проводиться на виконання рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17.04.2023 № 7 «Про вжиття заходів щодо безаварійного пропуску паводкових та повеневих вод на території області у 2023 році».

За останній тиждень фахівцями Центру із джерел нецентралізованого водопостачання  проведено дослідження 9 проб питної води. З них у 2 пробах, відібраних із приватних криниць села Хутір-Хмільна Канівської територіальної громади, виявлені відхилення від гігієнічних вимог за окремими санітарно-хімічними  показниками.

Детальніше...

vushuv du1 

Сьогодні, у третій четвер травня, по всій Україні відзначають День вишиванки.

Співробітники ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» уже традиційно долучилися до відзначення цього національного свята, і весь колектив замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності та родинної пам’яті.

У вишиванці закодовані воля, сила, мужність, нескореність українського народу і наша Перемога.

Детальніше...

daidjest33

 

 

✔️ Повний курс вакцинації мРНК-вакциною проти COVID-19 надає значно ефективніший захист від важкого перебігу захворювання, госпіталізації та летальних випадків порівняно з інактивованими вакцинами у пацієнтів, старших за 65 років – дослідження в Туреччині.
✔️ Четверта доза мРНК-вакцини підвищує у літніх людей титри перехресно-нейтралізуючих антитіл проти варіантів SARS-CoV-2, включаючи BQ.1.1 і XBB – дослідження в Японії.
✔️ Щеплення вакцинами Pfizer–BioNTech або CoronaVac знижує ризик інфаркту міокарда та інсульту після зараження SARS-CoV-2 серед пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями – дослідження у Гонконгу.
Коли між первинною вакцинацією і бустерною дозою або між першим і другим бустером минуло понад 545 днів, повторювати вакцинальний цикл не треба – позиція НТГЕІ. Просто слід отримати «пропущену» дозу.
✔️ А в рубриці «Компетентно» – роздуми про вакцинацію і роль медсестри / медбрата від медичної сестри Олександри ПАЛАГІЦЬКОЇ.
Про ці та інші факти – у новому числі дайджесту, який випускається у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. Щоб усі, хто відповідально ставиться до свого здоров’я, мали достовірні дані і приймали обґрунтовані рішення на користь вакцинації.

Детальніше...

Рекомендації ВООЗ для України щодо COVID-19

Друк
PDF

rekomendacii-vaitkevich-5863398 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) презентувала оновлені глобальні рекомендації для України щодо COVID-19 на виїзній нараді у Києві, присвяченій Всесвітньому та Європейському тижню імунізації.

За даними ВООЗ, станом на 1 січня 2023 р. жителі України отримали 34 939 868 доз вакцини проти COVID-19, причому 90% з них введено до повномасштабного вторгнення росії. З огляду на ці темпи вакцинації, організація рекомендує Україні зосередитися на таких стратегіях:

  • підвищення рівня охоплення первинною серією вакцинації осіб літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і пацієнтів із супутніми захворюваннями незалежно від віку;
  • підтримка рівня охоплення бустерною дозою осіб літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і пацієнтів із супутніми захворюваннями кожні 6–12 місяців;
  • введення бустерної дози в період вагітності для дорослих і підлітків, якщо останню дозу було введено більше ніж 6 місяців тому;
  • підтримка рівня охоплення бустерною дозою працівників критичних служб (медиків) кожні 12 місяців тощо.

Детальніше...