Головна Сторінка

Чи потрібно вакцинувати дітей проти грипу?

Друк
PDF

 protu grupu

Маленькі діти належать до групи ризику, для якої грип становить найбільшу небезпеку.

Найкраща профілактика цього захворювання – щорічна вакцинація, що посилює здатність організму протистояти вірусам грипу. Дітям щеплення проти грипу можна починати робити з шести місяців.

Якщо дитина до 9 років не була вакцинована і не хворіла на грип, то потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Усім іншим – одна.

Детальніше...

Фахівці Черкаського ОЦКПХ взяли участь у моніторинговому візиті щодо інфекційного контролю в обласному протитуберкульозному диспансері

Друк
PDF

 tubdus

Україна посідає 4 місце за рівнем захворюваності на туберкульоз серед 53 країн Європейського регіону ВООЗ. У Черкаській області в 2022 році захворюваність на активний туберкульоз органів дихання зросла на 18,7%  порівняно з попереднім роком.

27 січня 2023 року на виконання Грантової угоди Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» на 2021-2023 роки відбувся моніторинговий візит до КНП «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер Черкаської обласної ради» керівника і головного фахівця відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я МОЗ України Романа Колесника та Ірини Яницької за участі представників Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Юлії Сокирки та Юрія Єгольнікова.

Детальніше...

На Черкащині розпочали щеплення проти COVID-19 дітей 5-11 років

Друк
PDF

shepl covid 

Черкаська область отримала 500 доз педіатричної вакцини для захисту дітей віком від 5 до 11 років від коронавірусної хвороби. Про це журналістам Суспільного Черкаси повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

За його словами, вакцина уже розподілена до центрів первинної медичної допомоги області.

Детальніше...

 obmorojennya

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називають у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Важливо не ігнорувати цей вид травми, оскільки тривалість її лікування більш ніж удвічі перевищує тривалість лікування постраждалих з опіками.

Окрім низької температури, холодову травму можуть провокувати наступні чинники:

 • висока вологість (навіть тривале перебування при температурі +5  +8 °С, але за високої вологості може спричинити в людини холодову травму);
 • вітер (наявність вітру значно збільшує втрату тепла);
 • хронічні захворювання чи надмірна втома людини;
 • вживання алкоголю;
 • належність до певних груп (діти, люди похилого віку особливо чутливі до дії низьких температур через особливості теплообмінних процесів в організмі);
 • носіння тісного незручного взуття, легкого одягу.

Комбінація декількох таких чинників значно посилює ризик розвитку холодової травми. 

Детальніше...

water-is-poured-into-a-glass 222185-414 

За період із 23 до 27 січня 2023 року Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» в рамках проведення моніторингових досліджень за якістю та безпечністю питної води, що подається населенню, із джерел централізованого водопостачання відібрано та досліджено 147 проб питної води. Відхилень від нормативів ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" не виявлено.

Детальніше...

 grup

В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 77 849 випадків захворювання на грип та ГРВІ. За 4-й тиждень 2023 року (з 23 по 29 січня) захворіло 4 304 особи, що склало 0,4% від загальної кількості населення.

Порівняно з попереднім тижнем відзначається зниження захворюваності на 0,4%.

Детальніше...

coronavirus-disinfection

Для чіткого дотримання дезінфекційних заходів в закладах необхідно визначити осіб, відповідальних за організацію та контроль, а також проведення дезінфекційних заходів.

Для безпосереднього проведення дезінфекції необхідно:

 • виділити засоби та інвентар для проведення дезінфекції;
 • ознайомити відповідальних із правилами та умовами приготування робочих розчинів та проведення дезінфекції, застосуванням засобів індивідуального захисту, технікою безпеки тощо.

Що дезінфікують на робочому місці?

 • Всі поверхні;
 • Особливу увагу слід приділяти поверхням, що знаходяться в зонах максимального скупчення людей, дихання людей, або до яких найчастіше торкаються руками (поручні, ручки дверей, столи, оргтехніка, зокрема комп’ютерна миша тощо);
 • Руки.

Детальніше...

 spalah likvidovano

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, яке було зареєстровано серед дітей у КЗ «Канівська санаторна школа Черкаської обласної ради», локалізоване та ліквідоване.

У ході епідрозслідування фахівцями Центру було відібрано проби зразків із довкілля, харчових продуктів, біоматеріал від дітей та персоналу школи для проведення бактеріологічних та вірусологічних досліджень.

Детальніше...

tuberkuloz 

Україна першою в Європейському регіоні привела національні стандарти охорони здоров’я у разі туберкульозу у відповідність до рекомендацій ВООЗ 2022 року. 19 січня 2023 року наказом МОЗ України № 102 були затверджені стандарти медичної допомоги «Туберкульоз». Стандарти розроблені за активної участі фахівців Центру громадського здоров’я, інформують у МОЗ.

Ці стандарти спрямовані на удосконалення нормативної бази на засадах доказової медицини та рекомендацій ВООЗ. Вони дозволять підвищити якість лікування, знизити рівень захворюваності, інвалідизації та смертності, а також зменшити витрати та ризики для пацієнтів.

Детальніше...