Головна Сторінка
На початку травня 2023 року в жителя с. Іванівка Чигиринської територіальної громади зареєстровано випадок лабораторно підтвердженого захворювання на хворобу Лайма.
Зважаючи на ситуацію, фахівці Чигиринського відділення Черкаського міськрайонного відділу провели збір кліщів на території громади. Для встановлення природної інфікованості бореліями зібраних кліщів направили до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Результати дослідження лабораторії підтвердили наявність кліщів, інфікованих збудником хвороби Лайма.
22 травня стартує Європейський тиждень громадського здоров’я. Розпочинаємо цей тиждень із теми корисних звичок.
Здоровий спосіб життя, про який кожен і кожна з нас чули принаймні раз, формується з дотримання низки корисних звичок. Проте ці звички дуже непросто зробити щоденною рутиною. Водночас погані звички міцно вкорінюються, і розлучатися з ними вкрай непросто. Та всі масштабні зміни в житті починаються з маленьких кроків. І саме маленькі здорові трансформації у вашому розпорядку дня дозволять згодом прийти до сформованих корисних звичок.
Згідно з дослідженням, проведеним у 2021 році, може знадобитися в середньому 59 днів, щоб нова звичка стала автоматичною. Але кількість часу, необхідного для її формування, може різнитися, тому успіх не завжди приходить за 2 місяці. Інше дослідження, проведене у 2012 році, показало, що для зміни звичної поведінки потрібно приблизно 10 тижнів.
Може здатися, що повномасштабна війна – не час для турботи про себе. Але насправді немає кращого часу, щоби приділити увагу своєму здоров’ю, ніж зараз, адже нам ще відбудовувати країну!
Тож які корисні звички варто обрати для повсякдення? З чого починати шлях до здорового способу життя? Розповідаємо, як досягти великих змін завдяки маленьким щоденним крокам.
У рамках здійснення лабораторного моніторингу за якістю та безпечністю питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за період з 15 до 19 травня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 90 проб питної води за санітарно-хімічними показниками. З них встановленим нормативам не відповідало 2 (2,2%) проби (забарвленість, каламутність, вміст нітратів, амонію, заліза) на водогонах Уманського та Черкаського районів.
Також досліджено 130 проб питної води за мікробіологічними показниками, з них одна (0,8%) проба не відповідала гігієнічним вимогам (загальні коліформи) на водогоні Черкаського району.
За результатами досліджень було направлено відповідні пропозиції власникам водогонів та органам місцевої влади щодо проведення необхідних профілактичних заходів.
В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 158 159 випадків захворювання на грип та ГРВІ. За 20-й тиждень 2023 року (з 15.05 по 21.05.2023 року) захворіли 3 600 осіб, що склало 0,31% від загальної кількості населення.
Порівняно з попереднім тижнем відзначається зниження захворюваності на 8,0%.
З-поміж захворілих дітей віком до 17 років із 40 тижня всього 72 225, за поточний тиждень – 2046 (56,8 %). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (30,8%).
Показник загальної захворюваностіна 100 тисяч населення склав 311,12 що на 32,3% нижче від епідемічного порогу по області.
18 травня в ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» під головуванням Генерального директора Володимира Папача відбулася нарада керівників відокремлених структурних підрозділів з актуальних питань громадського здоров’я, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.
Володимир Папач окреслив основні пріоритети в роботі Центру на літній період з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації, звернув увагу на виконання регіонального плану дій щодо готовності та реагування на спалах кору, проведення профілактичних заходів щодо недопущення ускладнень із поліомієліту, необхідність тісної співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, активної комунікації з керівниками територіальних громад та населенням тощо.
Завідувачі відділів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» у своїх виступах висвітлили основні питання щодо організації заходів з імунопрофілактики, зокрема поліомієліту, кору, COVID-19, впровадження рекомендацій ВООЗ щодо охоплення щепленням літніх людей сільської місцевості, аналіз інфекційної захворюваності, епіднагляду за гострим в’ялим паралічем, питання статистичної звітності, організації інфекційного контролю тощо.
Більше статтей...
- У Черкасах фахівці обласного ЦКПХ провели акцію з вимірювання артеріального тиску
- 17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
- Фахівчиня Черкаського обласного ЦКПХ взяла участь у навчанні з використання засобів індивідуального захисту
- Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ провели тренінг із запобігання поліомієліту