Головна Сторінка

 mg 9954 

У Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб минулого тижня, за участі фахівців Центру, Надії Сисоєнко, доцентки кафедри фундаментальної медицини та студентів навчально-наукового центру «Медичний інститут» ЧНУ відбувся науково-практичний семінар «Роль гігієнічного моніторингу факторів зовнішнього середовища в профілактиці інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення». Цей семінар було організовано у межах реалізації Меморандуму про співпрацю між обласним Центром та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького підписаного цьогоріч.

Реалізація Меморандуму передбачає акумуляцію зусиль з метою сприяння обміну знань і дослідженнями у галузі медицини, розвитку системи громадського здоров’я та наукових ініціатив.

Детальніше...

 zolo01

Фахівці відділень епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснили моніторинговий візит до відділення «Центр соціально-психологічної допомоги» Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» у селі Домантове Новодмитрівської територіальної громади.

Метою їхнього візиту було санітарно-епідеміологічне обстеження умов місця постійного проживання 27-ми внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) з проведенням лабораторно-інструментальних досліджень параметрів мікроклімату в приміщеннях та питної води.

Детальніше...

406478655 782316027255949 5310568099650989443 n 

Уникнути відключень електроенергії цієї зими можливо не вийде, тому слід підготуватися до можливих блекаутів. МОЗ вже писав про те, як пережити блекаут і не втратити здоровий глузд тут https://bit.ly/blackout-help/.

Сьогодні ж розповімо про фізіологічні аспекти, які допоможуть бути більш стійкими у період браку електроенергії.

Світло і настрій

Наш мозок має свій лічильник світла, причому двофазний: cвітло удень плюсує здоров’я і гарний настрій, нічне світло – псує. Ми «запрограмовані» природою так, щоб у світлий час доби бути активними, а коли темнішає – гальмуватися і засинати.

Детальніше...

 i127873

Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.

Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, ГРВІ, інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.

Детальніше...

viber 2023-12-06 11-12-50-106

Із 27 листопада – 1 грудня у Києві відбувся тренінг «Основи GIS-аналізу для фахівців у сфері громадського здоров’я».

Від Черкаського обласного ЦКПХ взяв участь помічник лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Олександр Сахно.

Завдяки 5-ти денному курсу учасники опанували практичні навички роботи з безкоштовним геоінформаційним інструментом QGIS для подальшої обробки та аналізу просторових даних і підготовки картографічних матеріалів різного рівня складності.

Детальніше...

407394008 881932070140956 6160948510180726875 n 

Історія у цих фото зовсім не вигадана. Кажіть, хто впізнав у ній своїх батьків або бабусь із дідусями?

Будьте відповідальними — пояснюйте старшим родичам про важливість вакцинації.

Детальніше...

 clitopilus-prunulus-foto-1

У Черкаській області продовжують реєструватися випадки отруєнь дикорослими грибами.

Із початку року в області зареєстровано 10 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 8 дітей.

Цього тижня зареєстрували 2 нових випадки отруєнь дикорослими грибами дітей у Звенигородському та Черкаському районах. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Детальніше...

 prok mif2

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні — їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику — саме чоловіки працездатного віку.

Навколо теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що з хворобами серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло для серцево-судинної системи.

Детальніше...

 406399326 781012544052964 6388415510758629320 n

Холод може бути дуже підступним, а переохолодження — один із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима.

Слід знати, що переохолодження може бути локальним (обмороження) або загальним (замерзання).

Місцеве або локальне обмороження розвивається у кілька стадій:

  • ступінь — відчуття оніміння, поколювання, обпечення.

Детальніше...