Головна Сторінка
У Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб минулого тижня, за участі фахівців Центру, Надії Сисоєнко, доцентки кафедри фундаментальної медицини та студентів навчально-наукового центру «Медичний інститут» ЧНУ відбувся науково-практичний семінар «Роль гігієнічного моніторингу факторів зовнішнього середовища в профілактиці інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення». Цей семінар було організовано у межах реалізації Меморандуму про співпрацю між обласним Центром та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького підписаного цьогоріч.
Реалізація Меморандуму передбачає акумуляцію зусиль з метою сприяння обміну знань і дослідженнями у галузі медицини, розвитку системи громадського здоров’я та наукових ініціатив.
Фахівці відділень епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснили моніторинговий візит до відділення «Центр соціально-психологічної допомоги» Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» у селі Домантове Новодмитрівської територіальної громади.
Метою їхнього візиту було санітарно-епідеміологічне обстеження умов місця постійного проживання 27-ми внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) з проведенням лабораторно-інструментальних досліджень параметрів мікроклімату в приміщеннях та питної води.
Уникнути відключень електроенергії цієї зими можливо не вийде, тому слід підготуватися до можливих блекаутів. МОЗ вже писав про те, як пережити блекаут і не втратити здоровий глузд тут https://bit.ly/blackout-help/.
Сьогодні ж розповімо про фізіологічні аспекти, які допоможуть бути більш стійкими у період браку електроенергії.
Світло і настрій
Наш мозок має свій лічильник світла, причому двофазний: cвітло удень плюсує здоров’я і гарний настрій, нічне світло – псує. Ми «запрограмовані» природою так, щоб у світлий час доби бути активними, а коли темнішає – гальмуватися і засинати.
Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.
Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, ГРВІ, інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.
Із 27 листопада – 1 грудня у Києві відбувся тренінг «Основи GIS-аналізу для фахівців у сфері громадського здоров’я».
Від Черкаського обласного ЦКПХ взяв участь помічник лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Олександр Сахно.
Завдяки 5-ти денному курсу учасники опанували практичні навички роботи з безкоштовним геоінформаційним інструментом QGIS для подальшої обробки та аналізу просторових даних і підготовки картографічних матеріалів різного рівня складності.
Більше статтей...
- Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ продовжують проводити навчання з індивідуального дозиметричного контролю для медиків
- Фахівці Жашківського відділення обласного ЦКПХ організували вакцинацію: у селі Вороне щепили 58 осіб
- Як діяти батькам, якщо графік щеплень порушений?
- Щеплення проти COVID-19: що потрібно знати