Головна Сторінка

 chyh 01

У межах інформаційно-роз’яснювального тижня боротьби проти раку з 4 по 11 лютого та відповідно до регіонального Плану заходів до Всесвітнього дня боротьби проти раку фахівці Чигиринського відділення Черкаського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» спільно з медиками КНП «Чигиринський ЦПМСД Чигиринської міської ради» провели зустріч з мешканцями села Тіньки Чигиринської територіальної громади в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Детальніше...

 onko

Рак – одна з основних медичних проблем людства і науковці всього світу працюють над збільшенням ефективності лікування та пошуком нових підходів до нього. Операції, променева терапія та медикаментозне лікування – це не все, чого потребують люди з онкологічними хворобами. Важливий цілісний підхід у піклуванні про пацієнтів і пацієнток.

Детальніше...

 dop 07.02 - 1

Коли ви бачите на упаковці сигарет попередження «Куріння збільшує ризик безпліддя», знайте, що це не просто слова. Це реальність, яка чекає на тих, хто продовжує курити.

Детальніше...

 grunt

Відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2023 рік Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснює постійний моніторинг стану об’єктів довкілля, зокрема ґрунту, в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади), зонах впливу автомагістралей, на берегах водойм, на межі санітарно-захисних зон підприємств, полігонів твердих побутових відходів, тощо.

Впродовж 2023 року проведено 556 досліджень ґрунту за санітарно-хімічними показниками, з них у житловій забудові – 254 дослідження, відхилень від гігієнічних регламентів, встановлених наказом МОЗ України від 14.07.2020 №1595 «Про затвердження Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті», не виявлено.

На відповідність дод.14 ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» Центром проведено 278 досліджень грунту за мікробіологічними показниками, з них 7 проб (2,5%) - не відповідали встановленим гігієнічним нормативам (м. Черкаси, Канівський район).

За паразитологічними показниками проведено 983 дослідження, в 21 пробі (2,1%) – виявлено наявність життєздатних форм геогельмінтів, зокрема у межах житлової забудови м. Умань та Уманського району.

Про результати досліджень поінформовано керівників підприємств, організацій та голів територіальних громад для прийняття відповідних управлінських рішень.

Центр продовжує моніторинг якості ґрунту в області.

 

 uman 5.02 -1

Вакцинальний автобус продовжує курсувати громадами Черкащини. 5 лютого спеціальний автобус вирушив до трьох населених пунктів Тальнівської ОТГ. Там фахівці Тальнівського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб за підтримки Уманського відділу організували профілактично-вакцинальну акцію.

Детальніше...

 ozhyrinnya

Науковці з’ясували, що подолання соціальної ізоляції та самотності у людей з ожирінням може знизити ризик смертності. Результати відповідного дослідження були опубліковані у журналі JAMA Network.

У ВООЗ зазначають, що всупереч думці, що склалася, що ізоляція і самотність – це доля передусім літніх людей у країнах з високим рівнем доходу, з ними та їхніми негативними наслідками для здоров'я та благополуччя стикаються представники всіх вікових груп у всьому світі. Так, із соціальною ізоляцією стикається кожна четверта людина похилого віку у світі, і цей показник загалом однаковий у всіх регіонах. За даними досліджень, самотність відчувають 5-15% підлітків. При цьому реальні цифри, найімовірніше, набагато вищі.

Детальніше...

dut harch  sait 

Ріст і розвиток організму дитини неможливий без забезпечення повноцінного харчування. Харчування дитини істотно впливає не лише на стан органів та систем, характер перебігу метаболічних реакцій організму, а й на стан психічних процесів – пам’ять, увагу, визначає рівень працездатності та показники успішності.

Неповноцінне харчування призводить до багатьох хвороб. Зростає ризик ендокринних захворювань, розладів травної системи, порушення обміну речовин, спостерігається виразна тенденція до виникнення ожиріння, патології системи кровообігу, онкологічних захворювань.

Для того, щоб харчування було «правильним», а дитина росла здоровою, фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб радять дотримуватись трьох принципів здорового харчування:

Детальніше...

 sport-rak

Рак – це не вирок! Його можна лікувати або запобігти, володіючи інформацією про хворобу.

У межах інформаційно-роз’яснювального тижня профілактики раку фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб звертають увагу населення на рекомендації для уникнення хвороби, умови раннього виявлення та лікування цього захворювання.

Детальніше...

 kashel dutuna

Якщо кашель не є симптомом серйозного захворювання і не супроводжується гарячкою, то відкладати вакцинацію не потрібно – щеплення можна зробити дитині з ознаками легкого ГРВІ, це безпечно і не вплине на формування захисту. Однак рішення про щеплення в разі ознак ГРВІ приймають не батьки, а саме лікар.

Детальніше...