Головна Сторінка
ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» спільно з керівником та фахівцями Чорнобаївського відділення Золотоніського районного відділу Центру, колегами КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради» за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, продовжує проведення виїзних профілактично-вакцинальних кампаній.
5 вересня на спеціальному автобусі команда обласного Центру відвідала село Хрестителеве Золотоніського району.
Акція відбулася за участю лікарів Черкаського обласний ЦКПХ Ірини Шуляренко, Світлани Нікітюк, Марини Конакбаєвої та Анатолія Ілляшенка. За день виїзної вакцинації на базі Хрестителівської лікарської амбулаторії було щеплено від правця, дифтерії та ковіда 77 жителів.
Вживання тютюну – один з основних факторів ризику виникнення інсульту. Навіть у малих дозах тютюн негативно впливає на здоров’я. Тож фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадують про основні способи подолання залежності від тютюнокуріння.
Міністерство охорони здоров'я разом з Міністерством освіти і науки, Дитячим фондом ООН UNICEF, Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) опублікували спільну заяву щодо рутинних щеплень до початку нового навчального року 2023-2024.
У спільній заяві зазначено, що новий навчальний рік розпочався з дотриманням усіх безпекових умов. У школах облаштовані укриття; в областях, де цього вимагає безпекова ситуація,заклади освіти розпочали віддалене навчання. Усі державні органи разом із міжнародними партнерами посилено працювали, щоб забезпечити безпечне навчання у приміщеннях, де воно проходитиме; щоб діти могли підготуватись до навчального року, пройти медогляд і отримати усі обовʼязкові щеплення задля уникнення спалахів інфекційних хвороб під час навчання у колективах.
За офіційними даними у Республіці Польща, у місті Жешуві та у Жешувському повіті, станом на 25 серпня цього року було зареєстровано 113 підтверджених випадків легіонельозу, із них сім летальних (4 чоловіка і 3 жінки віком від 64 до 95 років).
Нині вже підтверджено понад 150 випадків зараження небезпечною хворобою у зазначеному регіоні. Кількість смертей виросла до 19. Інформація про ідентифіковане джерело цього спалаху відсутня, запобіжні заходи контролю були впроваджені для зниження ризику зараження з можливих джерел навколишнього середовища. Ризик зараження обмежено географічно навколо джерела спалаху. Тривають епідеміологічні та екологічні дослідження для визначення джерела спалаху та контролю розповсюдження.
Щодо епідемічної ситуації з легіонельозу в Україні, то з 2017 по 2022 рік зареєстровано 2 випадки цього захворювання, а саме: по 1 випадку у 2017 році та у 2019 році. У Черкаській області більше ніж за 30 років випадків легіонельозу не зафіксовано.
Дотепер медичні працівники та пацієнти упереджено ставляться до проведення профілактичних щеплень без використання медичних рукавичок, вважаючи, що це доволі небезпечно. Проте, все не так однозначно.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ та національного законодавства, зокрема, Інструкції з впровадження покращення гігієни рук у закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення, затвердженої наказом МОЗ України від 03.08.2021 № 1614, визначено порядок проведення вакцинації без використання медичних рукавичок, а також зазначено, що їх використання не показано (за виключенням контактних заходів захисту) при проведенні підшкірних і внутрішньом’язевих ін’єкцій.
Більше статтей...
- МОЗ оновлює стандарт про раціональне застосування антибіотиків: що потрібно знати
- Як допомогти дитині адаптуватися у школі: до першого/нового класу, офлайн формату, після повернення з-за кордону
- На двох черкаських пляжах виявлено відхилення від встановлених нормативів за мікробіологічними показниками
- Вакцинація проти кору: чому батьки відмовляються від щеплень дітей?