Головна Сторінка
Стрес — це природна реакція на труднощі й загрози. Помірний стрес зазвичай не спричиняє проблем. Утім у разі серйозних потрясінь люди, які проживають тривалий стрес, можуть мати проблеми з психічним та фізичним здоров’ям.
Хороша новина в тому, що стрес можна подолати. У більшості випадків у цьому допомагають навички самодопомоги та турботи про себе. Якщо йдеться про друге, то відчутно покращити стан може навіть дотримання простої рутини: достатня кількість сну, повноцінне харчування, прогулянки, спілкування, заняття хобі тощо. Але варто опанувати й техніки самодопомоги, які рекомендує застосовувати Всесвітня організація охорони здоров’я. За їхньою допомогою ви зможете значно полегшити свій стан в умовах стресу.
Згідно з результатами Бристольського дослідження (Велика Британія), у людей із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, які отримали бустерну дозу вакцини, рівень антитіл і захист від вірусу значно підвищилися.
Було досліджено зразки крові понад 9 тисяч осіб. Встановлено, що введення бустерної дози призвело до десятикратного збільшення рівня антитіл порівняно з першими двома вакцинаціями.
У мирному житті кожен із нас має тисячі причин для тривоги, а у війну й поготів.
Міністерство охорони здоров'я України зібрало поради, як допомогти собі та дітям приборкати тривогу.
Що дорослі можуть зробити фізично
- Відчуйте, де ваше тіло розслаблене, де напружене. Зробіть глибокий вдих та видих, уявляйте, що видихаєте всю тривогу. Повторюйте вправу, поки не відчуєте себе краще.
- Звичні заняття, режим дня, ритуали та традиції допомагають відновити контроль над власним життям і дають відчуття передбачуваності.
У дітей виникає багато запитань про війну. Це нормально! З нашою допомогою вони шукають відповіді, які допоможуть їм пройти випробування і стати сильнішими.
Ось декілька порад для батьків, як говорити з дітьми про війну, від фахівців Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї".