Головна Сторінка

 skarlatyna

У Черкаській області нестійка епідемічна ситуація із захворюваністю на скарлатину.

Загалом із початку 2024 року на Черкащині було зареєстровано 363 випадки скарлатини (31,4 на 100 тисяч населення). А це на 5,3% перевищує минулорічний показник. Переважна більшість захворілих – це діти до 17 років (98,8%). А найбільш вразливою категорією, як і в минулі роки, є вікова група 5-9 років (60%), зокрема діти, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Поодинокі випадки скарлатини реєструвались майже на всіх адміністративних територіях, у різних групах та класах, що є характерним серед захворювань, які щороку фіксуються на території області. Фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» координують та безпосередньо беруть участь у проведенні епідеміологічного обстеження кластерів скарлатини. В закладах освіти, де є випадки цієї недуги, проводяться посилені протиепідемічні заходи.

Детальніше...

2

Фахівчинею Смілянського міського відділення Черкаського міськрайонного відділу обласного ЦКПХ Наталією Швець серед учнів навчально-виховного комплексу «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 колегіум» у межах обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року» проведено інформаційний захід з працівниками харчоблоку та 29 учнями.

Зокрема, згідно відомчого лабораторного контролю проведено відбір зразків гігієнічних змивів та кулінарних виробів на мікробіологічні показники.

Реформа системи харчування у закладах освіти України – це важливий крок до здоров’я і щастя дитини. Наразі це комплекс заходів, метою яких є зміна системи харчування і суспільного сприйняття до корисних харчових звичок.

Детальніше...

 434876044 470036888681478 398839567957449924 n

Програма покращення гігієни рук стала серйозним викликом для багатьох керівників відділів інфекційного контролю та координаторів з гігієни рук протягом останніх років. Ми розшукуємо тих, хто сміливо прийняв виклик і отримав результат!

Центр громадського здоров'я спільно з Бюро ВООЗ в Україні оголошує конкурс серед закладів охорони здоров'я, які досягли успіхів у впровадженні гігієни рук.

Детальніше...

 gor01

На завершення місячника боротьби з туберкульозом фахівці Городищенського відділення Черкаського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели інформаційно-просвітницькі заходи. Було охоплено питання захворюваності, профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.

Детальніше...

 img-4d774715a3174a28423f61700f24b542-v

Минулого тижня у межах місячника боротьби з туберкульозом фахівчиня Маньківського відділення Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного ЦКПХ помічниця лікаря-епідеміолога Наталія Довгопола провела інформаційно-роз’яснювальну кампанію для учнів Рогівського та Маньківського закладів освіти.

Із метою підвищення обізнаності про хворобу учнів та педагогічні колективи ознайомили із заходами профілактики та вчасного виявлення симптомів та лікування. Зокрема, обговорили фактори ризику туберкульозу, шляхи передачі, можливі наслідки захворювання. Фахівчиня Центру наголосила про необхідність вчасного проходження медичного огляду з метою раннього виявлення хвороби та що робити рідним, якщо хтось із близьких хворіє на туберкульоз.

Детальніше...

 sam

Самоушкодження пов’язане із завданням людиною собі певної шкоди, коли вона намагається впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами. Зокрема, може йтися про завдання собі порізів, опіків, синців та інших несуїцидальних ушкоджень.

Водночас, самоушкодження не є позитивним способом вирішення особистих проблем. Якщо ви завдаєте собі шкоди, пам’ятайте, що зупинитися може бути важко, особливо коли ви схвильовані або засмучені.

Детальніше...

 zven

Минулого тижня вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб вирушив до Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих. Тут фахівці Центру спільно з колегами Звенигородського районного відділу та вакцинальною бригадою Звенигородського ЦПМСД провели профілактично-вакцинальний захід «Дбаємо про здоров’я разом».

Детальніше...

 autyzm

2 квітня у світі відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму, цей день запроваджений рішенням Генасаблеї ООН у 2007 році.

Аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

За оцінками ВООЗ, 1 дитина із 160 має якийсь із розладів аутистичного спектру. В Україні з 2008 по 2013 рік за даними МОЗ України захворюваність на розлади зі спектру аутизму зросла в 3,8 разів з 2,4 до 9,1 на 100 000 дитячого населення.

Детальніше...

 pyl

1 квітня 2024 року хвиля тепла із західного Середземномор’я принесла до України аномально високі температури повітря, захопивши ще й пил із Сахари. Через це в низці областей, зокрема і на Черкащині, спостерігається погіршення якості атмосферного повітря. 

Таке метеорологічне явище шкідливе для людей із респіраторними та алергічними захворюваннями, осіб літнього віку та дітей.

Детальніше...