Головна Сторінка

5464e49a3f16fb734ebd716067191622

Із початком повномасштабного вторгнення в Україну кожен із нас пережив емоційне виснаження.

Війна — надзвичайно складне випробування для нашого ментального здоров’я, наслідки якого ми можемо відчувати ще багато років після її закінчення.

У кожного українця з перших днів війни була різна реакція на стрес:

  •  Реакції «бий» (пішли на фронт захищати країну, почали волонтерити тощо).
  •  У інших була реакція «біжи» (поїхали у безпечне місце, аби захистити себе та своїх близьких).
  •  Була і реакція «завмри» (ховалися у будинках у надії, що все це швидко закінчиться).

Детальніше...

 monte01

Фахівці Монастирищенського відділення Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб організували виїзну вакцинальну сесію у Монастирищенській громаді.

Детальніше...

 428631775 7327800843962075 7763100636703445056 n

Співпраця Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб зі школами Черкас щодо формування здорових звичок у харчуванні школярів продовжується.

Лікарка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Центру Алла Балабан взяла участь у заході присвяченому Дню капусти, який відбувся у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №13 серед школярів та педагогічних працівників.

Детальніше...

 dopys 1

За даними ВООЗ, інсульт є другою причиною смерті людей віком старше 60 років і п’ятою – людей віком 15–59 років. На жаль, інсульт – це не далека і випадкова проблема, а захворювання, з яким може зіштовхнутись кожен. Щороку понад 100 тисяч українців втрачають життя через інсульт, третина з них – молодше 65 років.

Детальніше...

22.02

Фахівці Шполянського відділення Звенигородського районного відділу Центру у співпраці з КНП «Шполянський ЦПМСД» та відділом освіти міської ради в лютому провели 6 профілактично-освітніх заходів з питань популяризації здорового способу життя:

  • 2 зустрічі – до Всесвітнього дня боротьби проти раку у Маслівській та Матусівській АЗПСМ;
  • 4 зустрічі – з питань реформування системи шкільного харчування та переваг здорового харчування з директорами, педагогічним персоналом, кухарями Лип’янського, Мар’янівського, Сигнаївського ліцеїв та Надточаївської гімназії;
  • 1 зустріч – із питань профілактики серцево-судинних та онкологічних захворювань з внутрішньо переміщеними особами у місці їх проживання за участю фахівця з соціальної роботи Лип’янської сільської ради.

Детальніше...

 zhash02

«Вакцинація на захисті вашого здоров’я» – з таким гаслом продовжують працювати агітаційні бригади Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

20 лютого спеціалісти нашого Центру вирушили до села Баштечки.

Детальніше...

efir

За минулий тиждень у області зареєстровано 8432 випадки захворювань на грип та ГРВІ, 48% з них – діти до 17 років. Понад половина захворілих – жителі Черкаського району, ще 30% – жителі міста Черкаси. Про це у програмі «Актуальна розмова» на ТРК «ВІККА» розповів головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

Детальніше...

20240215 1440330

Черкаський обласний ЦКПХ за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я організував проведення циклу каскадних тренінгів «Імунізація на практиці» для представників надавачів медичних послуг всіх форм власності.

Перший триденний тренінг був проведений з 14 по 16 лютого в очному форматі на базі Черкаського обласного ЦКПХ. На початку заходу учасників привітали генеральний директор Володимир Папач та завідувачка відділу імунопрофілактики Ірина Шуляренко.

Детальніше...

 111

Фахівці Чигиринського відділення продовжують активну інформаційно-просвітницьку роботу в школах Чигиринської об’єднаної громади з метою ознайомлення та формування у школярів навичок і культури здорового харчування.

На заході у Стецівському ліцеї Василь Щербина, лікар-епідеміолог Чигиринського відділення Черкаського відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» представив презентацію про вплив харчування на здоров’я дітей та важливість впровадження принципів здорового харчування у закладах загальної середньої освіти згідно обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року».

Детальніше...