Головна Сторінка

zayava

Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я підтримують введення обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплення КПК (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи). Такі заходи безпеки було запроваджено на Рівненщині і Чернігівщині через низький рівень охоплення щепленнями серед дітей.

Обмеження на відвідування дитячих закладів необхідні задля гарантування безпечного середовища в школах або дитсадках, враховуючи високий ризик спалаху кору в Україні.

Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих осіб, які мають медичні протипоказання до вакцинації.

Детальніше...

konakb fedor  sait 

У межах реалізації проєкту «Епідеміологічний нагляд та відповідь на загрозу пташиного та пандемічного грипу з боку національних органів охорони здоров’я поза межами США» у вересні в Києві був проведений захід «Щорічна національна зустріч по грипу на початку епідемічного сезону».

Активну участь у заході та взаємодії між учасниками і фасилітаторами взяли завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марина Конакбаєва та завідувачка вірусологічної лабораторії Наталія Федорченко.

Під час заходу учасники оновили знання щодо епіднагляду за грипом у нашій країні, проаналізували минулий сезон захворювання та озвучили прогнози на 2023-2024 роки. Крім того, епідеміологи та вірусологи ознайомилися з електронною системою епіднагляду за грипом.

Детальніше...

unisef kir

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби — вакцинація. Тож у ЮНІСЕФ розповіли про вакцини, якими проводять щеплення від кору.

Які вакцини захищають від кору?

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту і краснухи.

Детальніше...

zastavka

У межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я, для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики», 7-8 вересня у Києві та 20-22 вересня 2023 року в Одесі Центром громадського здоров’я було проведено захід: «Тренінг для регіональних фахівців в галузі громадського здоров’я щодо впровадження епіднагляду за смертністю та використання засобів візуалізації та даних нагляду за смертністю».

Детальніше...

antudepresant sait 

Якщо сильно болить зуб, уже немає бажання «перечекати, що само мине», й ми йдемо до стоматолога. Приймання антибіотика за призначенням лікаря після видалення зуба – також не викликає заперечень. Справлятися з можливою інфекцією самостійно чи перетерпіти гарячку вольовим зусиллям пацієнти не хочуть – і правильно роблять. Та коли йдеться про психічне здоров’я й антидепресанти – теж хвороби та ліки – починаються складнощі. Хтось вперто не хоче йти до лікаря, хтось чинить спротив ідеї «пити препарати, що діють на мозок». Тож розберімося, хто і коли може призначити антидепресанти, чому інколи без них не впоратися, і чому їх пити – не страшно.

Почнімо з того, що таке психічний розлад. Це допоможе зрозуміти потребу в ліках і фаховій допомозі.

Детальніше...

ss zahv 

Гіпертонічна, ішемічна хвороби серця та їх ускладнення – інфаркт міокарда, цереброваскулярні хвороби, зокрема інсульти є основними причинами смертності та інвалідності населення в усьому світі.

Рівень захворюваності на серцево-судинні хвороби, або хвороби системи кровообігу, продовжує зростати протягом останнього десятиліття майже у всіх країнах із середнім і низьким рівнем доходу. Зокрема, цей показник почав рости і в деяких країнах із високим рівнем доходу, де раніше він знижувався.

Виявлення випадків серцево-судинних захворювань майже подвоїлося з 271 мільйона в 1990 році до 523 мільйонів у 2022 році, а рівень смертності людей від серцево-судинних захворювань неухильно збільшувався з 12,1 мільйона в 1990 році до 18,6 мільйона у 2022 році.

Детальніше...

kyshkovi

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 15 по 21 вересня 2023 (38-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 62 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 5,36, що в 3,2 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (19 випадків та 1,60 відповідно) та на 1,6% вище, ніж за попередній тиждень 2023 року (61 випадок та 5,27 відповідно).

Детальніше...

mon kir sait 

Міністерство освіти і науки України оприлюднило офіційну позицію щодо обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплень проти кору, паротиту та краснухи.

Україні загрожує спалах кору – одного з найзаразніших вірусних захворювань, яке може стати причиною дитячої смертності через тяжкий перебіг. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які призводять до вушної інфекції, запалення легень та мозку.

Через карантинні обмеження під час пандемії COVID-19, повномасштабну війну, евакуацію тисячі українських дітей пропустили щеплення проти кору, паротиту та краснухи відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Це може стати додатковою причиною ймовірного виникнення спалаху кору. Саме тому Міністерство охорони здоров'я ініціювало проведення «наздоганяючої» вакцинальної кампанії для охоплення щепленнями невакцинованих проти кору дітей до 17 років. Загалом у межах кампанії заплановано провести понад 260 тисяч щеплень.

Детальніше...

 0woda

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 18 до 22 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 109 проб питної води за мікробіологічними показниками та 78 проб – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 проби (1,8%) за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, кишкова паличка) на водогонах Корсунь-Шевченківської та Христинівської територіальних громад.

Детальніше...