Головна Сторінка

 covid ditu

Пам’ятаєте, як ви хворіли на COVID-19? Дуже імовірно, що навіть легкий перебіг був неприємним — з головним болем, відсутністю апетиту, спотворенням запахів і слабкістю ще тривалий час після одужання. Що й казати про важкі випадки, коли були потрібні шпиталізація та кисень.

Один раз відчувши перебіг і наслідки цієї хвороби, точно не хочеться, щоб подібне пережила дитина. Вакцинація дітей від COVID-19 – це безпечний та ефективний спосіб вберегти їх від цього. Щеплення захищає дитину від важкого перебігу хвороби, а також від так званого дитячого мультисистемного запального синдрому — стану, при якому виникає запалення в низці органів (серце, легені, нирки, мозок, шкіра, очі або шлунково-кишковий тракт), що може з’явитись через кілька тижнів після зараження.

В Україні вакцинують дітей із 5 років. Дітей до 12 років щеплять спеціальною дитячою вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. Дітей віком 12+ щеплять вакциною для дорослих цього ж виробника.

На Черкащині, як і по всій Україні, батьки мають можливість вакцинувати дітей проти COVID-19.

Детальніше...

 klichi

На вулиці стає тепліше, і черкащани дедалі частіше навідуються до парків, виїжджають на природу. Тут є небезпека підхопити непомітну маленьку істоту – кліща, який може бути переносником збудника хвороби Лайма (бореліозу). За останні роки ця проблема стала надзвичайно актуальною в Україні, і не тільки в сільській місцевості, але й у містах.

Небезпечним є укус кліща. Навіть якщо контакт був короткочасним, ризик зараження хворобою Лайма не виключається. Це захворювання потребує уважності та настороженості, оскільки протікає специфічно і небезпечне своїми наслідками.

Не затягуйте з видаленням кліща!

Якщо ви виявили кліща, що присмоктався, – витягніть його якомога швидше! Затягувати з видаленням не можна. Чим довше кліщ п'є кров, тим більше інфекції потрапить в організм.

Якщо плануєте здати кліща на аналіз на інфікованість збудниками хвороби, то бажано отримати кліща живим і неушкодженим, як правило, приймають тільки таких. Ні в якому разі не змащуйте кліща олією або чимось іншим. Його можна видалити самостійно або звернутися до найближчого травмпункту.

Детальніше...

 daidjest25

 

  • Статистика захворюваності на COVID-19 продовжує висхідну динаміку, і за тиждень на третину збільшилась кількість захворювань серед дітей.
  • Дослідження про безпеку внутрішньом’язової вакцинації при гемофілії: в осіб із легкою формою гемофілії та в осіб, які отримують замісну терапію із середньою тяжкості або тяжкою гемофілією відмічається низька частота виникнення кровотеч у місці ін'єкції
  • Як протидіють пандемії на Львівщині і про що свідчить статистика вакцинального статусу серед хворих із тяжким перебігом коронавірусу та летальних випадків – розмова з генеральним директором Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталією ІВАНЧЕНКО.
  • Немає ніяких доказів, що імунізація якось впливає на перебіг та наслідки хірургічних втручань – МОЗ
  • Нагадуємо: дізнатись адресу найближчого пункту щеплення можна за допомогою дзвінка до національного контакт-центру МОЗ України: 0 800 60 20 19.

Детальніше...

 boli v spuni

Людей різного віку, які проводять за комп’ютером по кілька годин щодня – чи це фахова діяльність, чи розваги, – стає дедалі більше. І щораз частіше професіонали й користувачі усього світу говорять про однакові характерні проблеми із самопочуттям, потік таких скарг на здоров’я збільшується. Деякі з них з’явилися ще в 70-х роках минулого століття, інші стали очевиднимси останніми роками. Сукупність цих розладів отримала назву «комп’ютерний синдром», або синдром «білих комірців», тобто офісних працівників.

Захворювання хребта, розлади нервової системи, головний біль, зниження апетиту, погіршення дихання, кровообігу, зору та травлення... Якщо все це у вас є – ви хворі на «комп`ютерну» хворобу. Слід зауважити, що в нашій країні комп’ютерний синдром не входить до переліку фахових захворювань і в цілому його не лікують, але звернутися до профільних лікарів можна. Наприклад, стосовно очей — до офтальмологів.

Детальніше...

 tren sok1

Фахівчиня Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Юлія Сокирка пройшла навчання у фаховій школі «Основи моніторингу заходів профілактики інфекцій та інфекційного контролю». Тренінг проводився з 13 по 17 березня у місті Дніпро для керівників відділів з інфекційного контролю регіональних центрів контролю та профілактики хвороб у рамках впровадження проєкту PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» спільно з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

Детальніше...

vizutu covid 20.03 

Як засвідчують дані статистичної звітності щодо інфекційної захворюваності, COVID продовжує набирати обертів в Україні, зокрема у нашій області. До того ж на Черкащині на початку березня було підтверджено циркуляцію нового штаму коронавірусу Омікрон ХВВ.1.5 або «Кракен», який здатний викликати важкий перебіг захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» у складі робочих груп, створених органами місцевого самоврядування, разом із представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжують здійснювати комісійні обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання ними протиепідемічних вимог у зв’язку з поширенням COVID-19, як це передбачено рішенням регіональної комісії з ТЕБ та НС від 11 жовтня 2022 року.

У рамках цієї роботи фахівці Черкаського міського відділу ЦКПХ із початку року взяли участь майже у 300 комісійних моніторингових візитах до закладів продовольчої та непродовольчої торгівлі, громадського харчування, місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, соціальних закладів та закладів освіти. При цьому майже на кожному об’єкті фіксувалися факти недотримання протиепідемічних вимог, а саме: відсутність антисептиків, розміток дотримання фізичної дистанції в місцях очікування, засобів індивідуального захисту персоналу, масковий режим фактично не дотримується.

Детальніше...

 labor prob

В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 115 092  випадки захворювання на грип та ГРВІ. За 11-й тиждень 2023 року (з 13.03 по 19.03.2023 року) захворіли 6 012 осіб, що склало 0,52% від загальної кількості населення.

Порівняно з попереднім тижнем відзначається зростання захворюваності на 10,3%.

З-поміж захворілих дітей віком до 17 років із 40 тижня всього 55 205, за поточний тиждень – 3 006 (50,0%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (29,7%).

Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 519,57, що на 13,1% вище від епідемічного порогу по області.

Детальніше...

 vakc odnokomp dvokomp

Принцип роботи всіх вакцин такий – вони містять ослаблений чи «вбитий» збудник інфекції або його частинку, які безпечно знайомлять нашу імунну систему з загрозою та вчать, як її знищити. Коли ми зустрічаємо справжню інфекцію, то наш імунітет уже готовий захистити нас від неї.

Для організму людини немає ніякої різниці, як він познайомиться зі збудниками – у декількох окремих монокомпонентних вакцинах чи у складі однієї полікомпонентної. Результат буде однаковий – у нас з’явиться захист від цих інфекцій.

Втім, між моно- та полівакцинами все ж є різниця. Вона полягає у кількості уколів.

Детальніше...

 son

Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил.

Ідея відзначати День сну не нова. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених Міжнародному дню сну, який щороку відзначається у ту п’ятницю березня, що передує весняному рівноденню.

За даними медичної статистики, у світі від тих чи інших порушень сну страждає вже понад 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%.

Детальніше...