Головна Сторінка

kraken 

В Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта  SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». Випадок був зафіксований у Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу. Про це інформують у МОЗ.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Однак порівняно з попередніми субваріантами XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку і людей з ослабленим імунітетом.

Детальніше...

 virus papilom

Причиною появи раку шийки матки у більшості випадків є вірус папіломи людини (ВПЛ). Найефективнішим способом профілактики ВПЛ є щеплення. Захистити себе від ВПЛ за допомогою вакцини можуть і жителі Черкаської області.

Вірус папіломи людини – це вірус із родини папіломавірусів, що має здатність до розмноженняв людському організмі та властивість інфікувати шкіру або слизові оболонки.

Наразі визначено понад 120 типів ВПЛ, кожен із яких ідентифікується за певним номером. Близько 12 з них, включаючи типи 16, 18, 31 та 45, належать до канцерогенних та можуть призводити до ракових захворювань статевих органів як у жінок, так і чоловіків. Близько 70% населення є носіями збудника без жодних його проявів.

Найпоширеніший шлях зараження – статевий. Зазвичай ВПЛ заражаються після першого статевого контакту, причому клінічних проявів захворювання може не бути тривалий час. Інкубаційний період хвороби може тривати кілька років, протягом яких пацієнт може заражатися різними типами вірусу. Тільки після впливу провокуючих факторів (імунодефіцит, переохолодження, стресові ситуації) можна спостерігати ознаки ВПЛ інфекції.

Детальніше...

diagnost rsm 

Триває Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. У рамках тижня ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з МОЗ інформують про те, що Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення раку шийки матки.

Одним із найдоступніших та найефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога.

Проходити його доцільно в середньому  раз на 3 роки. За наявності чинників ризику рекомендується робити такий тест раз на рік.

Детальніше...

covid19sait

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжують здійснювати моніторингові візити до суб’єктів господарювання щодо дотримання протиепідемічних вимог у зв’язку з поширенням COVID-19. Такі візити проходять у складі робочих груп, створених органами місцевого самоврядування, як це передбачено рішенням регіональної комісії з ТЕБ та НС (протокол від 11.10.2022 №22)

Детальніше...

 grup

В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 73 545 випадки захворювання на грип та ГРВІ. За 3-й тиждень 2023 року (з 16 по 22 січня) захворіли 4 321 особи, що склало 0,4% від загальної кількості населення.

В порівнянні з попереднім тижнем відмічається зниження захворюваності на 8,6 %. З-поміж захворілих дітей віком до 17 років із 40 тижня всього 33 493, за поточний тиждень – 1 892 (43,8 %). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (24,6%). 

Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 373,43, що на 18,7% нижче епідемічного порогу по області.

Детальніше...

 rak shuiku

Чи знаєте ви, що раку шийки матки можна запобігти? 18 січня почався Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки, щоб якомога більше людей дізналися, як вони можуть зменшити свій ризик цього захворювання.

Рак шийки матки виникає у клітинах нижньої частини матки – «шийки», – яка з'єднується з піхвою. Це один із найпоширеніших видів раку у жінок: у 2020 році понад 342 тисячі жінок у всьому світі померли від нього, а в Україні — 1,5 тисячі. Водночас він добре піддається лікуванню у разі своєчасного виявлення.

Рак розвивається, коли клітини шийки матки починають мутувати. Якщо вони здорові, вони ростуть і розмножуються з певною швидкістю, а потім за певний час гинуть. Мутації змушують клітини рости та розмножуватися безконтрольно, їхній життєвий цикл збільшується і вони не гинуть – відтак зі скупчення клітин утворюються пухлини. Ракові клітини можуть вражати і сусідні тканини або відриватися від пухлини, щоб поширюватися (метастазувати) в інших частинах тіла.

Достеменно невідомо, що спричиняє розвиток раку шийки матки, але у більшості випадків причиною його появи є вірус папіломи людини (ВПЛ). Це – інфекція, що передається статевим шляхом.

Детальніше...

vakc ditam 

Пандемія COVID-19 продовжується. В Україні вже доступна до використання вакцина від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років. 500 доз такої педіатричної вакцини для захисту дитячого населення від коронавірусної хвороби отримала і Черкаська область.

Отримана вакцина розподілена між усіма ЦПМСД області.

Це спеціальна вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить утричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.

Детальніше...

propus bustshepl

Якщо ви пропустили бустерне щеплення проти COVID-19, не біда – просто запишіться у найближчий пункт чи центр вакцинації та отримайте пропущене щеплення. Це подовжить ваш захист від важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Детальніше...

 generator

У суворих реаліях сьогодення масове знеструмлення створює українцям складнощі у побуті. Щоб мати можливість зігрітися, приготувати їжу та зарядити гаджети, багато хто почав використовувати генератори. Але мало хто знає, чим це може бути небезпечно. 

Якщо ви плануєте використовувати генератор у побуті чи на роботі, то маєте знати правила експлуатації, техніки безпеки та обов’язково дотримуватися їх, щоб не завдати шкоди собі чи сусідам, а також довкіллю.

Робота генераторів пов’язана зі значним шумовим навантаженням та викидами в довкілля шкідливих речовин (чадний газ, окиси азоту, акролеїн, бензпірен тощо), які можуть негативно впливати на здоров’я. Особливо небезпечний чадний газ, який викликає гостре отруєння.

Детальніше...