Головна Сторінка
В Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». Випадок був зафіксований у Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу. Про це інформують у МОЗ.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Однак порівняно з попередніми субваріантами XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку і людей з ослабленим імунітетом.
Причиною появи раку шийки матки у більшості випадків є вірус папіломи людини (ВПЛ). Найефективнішим способом профілактики ВПЛ є щеплення. Захистити себе від ВПЛ за допомогою вакцини можуть і жителі Черкаської області.
Вірус папіломи людини – це вірус із родини папіломавірусів, що має здатність до розмноженняв людському організмі та властивість інфікувати шкіру або слизові оболонки.
Наразі визначено понад 120 типів ВПЛ, кожен із яких ідентифікується за певним номером. Близько 12 з них, включаючи типи 16, 18, 31 та 45, належать до канцерогенних та можуть призводити до ракових захворювань статевих органів як у жінок, так і чоловіків. Близько 70% населення є носіями збудника без жодних його проявів.
Найпоширеніший шлях зараження – статевий. Зазвичай ВПЛ заражаються після першого статевого контакту, причому клінічних проявів захворювання може не бути тривалий час. Інкубаційний період хвороби може тривати кілька років, протягом яких пацієнт може заражатися різними типами вірусу. Тільки після впливу провокуючих факторів (імунодефіцит, переохолодження, стресові ситуації) можна спостерігати ознаки ВПЛ інфекції.
Триває Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. У рамках тижня ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з МОЗ інформують про те, що Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення раку шийки матки.
Одним із найдоступніших та найефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога.
Проходити його доцільно в середньому раз на 3 роки. За наявності чинників ризику рекомендується робити такий тест раз на рік.
Фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжують здійснювати моніторингові візити до суб’єктів господарювання щодо дотримання протиепідемічних вимог у зв’язку з поширенням COVID-19. Такі візити проходять у складі робочих груп, створених органами місцевого самоврядування, як це передбачено рішенням регіональної комісії з ТЕБ та НС (протокол від 11.10.2022 №22)
В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 73 545 випадки захворювання на грип та ГРВІ. За 3-й тиждень 2023 року (з 16 по 22 січня) захворіли 4 321 особи, що склало 0,4% від загальної кількості населення.
В порівнянні з попереднім тижнем відмічається зниження захворюваності на 8,6 %. З-поміж захворілих дітей віком до 17 років із 40 тижня всього 33 493, за поточний тиждень – 1 892 (43,8 %). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (24,6%).
Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 373,43, що на 18,7% нижче епідемічного порогу по області.
Більше статтей...
- На Черкащині зростання захворюваності на ковід та грип прогнозується наприкінці січня, на початку лютого
- Щоб купання на Водохреща було безпечним – рекомендації фахівців Черкаського ОЦКПХ
- Як отримати «Доступні ліки» під час воєнного стану
- В Україні вже доступна вакцина від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років