Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

Робоча зустріч з представниками відокремлених підрозділів ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» щодо діяльності установи у 2021 році

Друк
PDF

 img 20220105 114300

 5 січня відбулася робоча нарада щодо діяльності установи у 2021 році та плану діяльності на 2022 рік.У заході брали участь керівники структурних підрозділів та відокремлених підрозділів Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Спершу в. о. генерального директора Людмила Кравченко представила аналіз виконання плану щодо платних послуг, виконання наказу МОЗ України №1742 щодо розслідування інфекційних хвороб та співпрацю з лікувальними закладами щодо захворювання на COVID-19, про виконання статутних повноважень та акредитацію в системі ISO. Також поінформувала про забезпечення установою комп’ютерною технікою і лабораторним обладнанням, передачу приміщень в аренду та здійснення оплати за енергоносії.

Заступником генерального директора з досліджень біологічних факторів Миколою Тищуком були представлені питання, що стосувалися подання статистичних звітів за 2021 рік; підготовки аналізу моніторингових досліджень та захворюваності в області у 2021 році та прогнозування її на 2022 рік; розслідування випадків інфекційної захворюваності, зокрема у дитячих закладах; аналіз та розслідування захворюваності на COVID-19, епідеміологічну ситуацію на поліомієліт в Україні та області та заходів з посилення епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами, підготовки угод з лікувальними закладами на проведення платних послуг.

Також, на нараді було розглянуто питання фінансово-економічної та господарської діяльності установи.

За підсумками наради було прийнято ряд рішень, які спрямовані на покращення організації роботи установи.

Вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

Друк
PDF
COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію.

Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку Дія не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення.

Детальніше...

В Україні змінили змішані схеми вакцинації від COVID-19

Друк
PDF

За даними Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГІ) використання змішаних схем вакцинації проти СOVID-19 дають надійний захист від коронавірусної інфекції. Рекомендовано використовувати наступні змішані схеми вакцинації:

– Якщо первинна вакцинація була проведена з застосуванням інактивованих вірусних вакцин проти СOVID-19 (Коронавак), для наступних доз можна розглянути введення вакцин на векторній платформі (Астра Зенека) або мРНК вакцин (Комірнаті, Модерна), що схвалені ВООЗ для екстреного застосування.

– Якщо первинна вакцинація була проведена з застосуванням вакцин проти СOVID-19 на векторній платформі (Астра Зенека) для наступних доз можна розглянути введення м-РНК вакцин проти СOVID-19 (Комірнаті, Модерна), що схвалені ВООЗ.

– Якщо первинна вакцинація була проведена з застосуванням м-РНК вакцин проти СOVID-19 (Комірнаті,Модерна), для наступних доз можна розглянути введення вакцин проти СOVID-19 на векторній основі (Астра Зенека), що схвалені ВООЗ для екстреного застосування.

Детальніше...

Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

Друк
PDF

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої. 

Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23.12.2021 були ухвалені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2976 від 31 грудня 2021 року. 

Детальніше...

Поліомієліт повернувся в Україну

Друк
PDF

Поліомієліт - невиліковне інфекційне захворювання. Його спричиняє вірус поліомієліту, що вражає нервову систему та призводить до паралічу. Серед захворілих 5 - 10% помирають через ураження дихальних м’язів.

Поліомієліт – хвороба, яка супроводжувала людство на протязі всього існування. Вилікувати поліомієліт неможливо, але його можна попередити вакцинацією. На початку 90-х років було проведено кілька раундів масової вакцинації дітей, і досить довго не траплялося жодного випадку захворювання на поліомієліт в Україні.

Однак через те, що протягом останніх років вакцинування дітей було вкрай низьким, вірус знову повернувся в нашу країну з тяжким ускладненням - паралічу. За міжнародними медико-санітарними правилами, в Україні було оголошено спалах поліомієліту. Це означає, що діти мають високі ризики захворіти на цю смертельну хворобу.

На сьогодні для щеплень використовується два типи вакцини – це інактивована (вбита) вакцина (ІПВ), яка вводиться шляхом ін’єкцій. Ця вакцина використовується для рутинної імунізації для перших двох щеплень дітей у віці 2,4 місяці. Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – жива вакцина у вигляді рожевих крапель, яка використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей на територіях, куди повернувся і циркулює вірус, а також для проведення рутинної імунізації. Обидві вакцини є високоефективними і безпечними.

Протягом останніх 20 років ці вакцини врятували більше 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу. Як правило, для забезпечення захисту дитині потрібно 4 дози вакцини проти поліомієліту, які отримуються відповідно Календаря щеплень. Однак у випадку спалаху вірусу необхідні додаткові дози, щоб максимально захистити малюків та припинити циркуляцію вірусу в країні. Навіть повністю вакцинованим дітям потрібно зробити додаткові щеплення ОПВ протягом кожного туру додаткових заходів з імунізації. Ризику передозування не існує!

Шановні батьки! Пам’ятайте: ліків від поліо не існує.

Єдиний захист від хвороби – щеплення!

Попередження захворювань на поліомієліт розглянуто на колегії Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації

Друк
PDF

В.о. генерального директора ДУ „Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України“ Людмила Кравченко та завідувачка відділу імунопрофілактики, лікар-епідеміолог установи Ірина Шуляренко 29 грудня 2021 року взяли участь у роботі колегії Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації.

На засіданні колегії представники установи доповіли про заходи з попередження захворювань на поліомієліт в Черкаській області на виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря від 19.02.2021 №20 „Про заходи попередження захворювань на поліомієліт в Україні“.

За результатами розгляду питання колегією Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації прийнято низку організаційних рішень спрямованих до керівників закладів охорони здоров’я області на посилення епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами, своєчасне лабораторне обстеження кожного випадку гострого в’ялого паралічу для підтвердження або спростування поліомієліту, обстежень контактних осіб, інформування населення щодо наслідків хвороби на поліомієліт і попередження захворювань, формування прихильності до проведення профілактичних щеплень на території області.

Вакциновані – захищені!

Друк
PDF

МОЗ разом з Товариством Червоного Хреста України запустили всеукраїнську кампанію «Україна вакцинується». В ролику відомі люди регіону розповідають про свій досвід та мотивацію вакцинації від COVID-19.

Посилання для перегляду відео.

В Україні вже запровадили додаткову та бустерну дозу вакцин від COVID-19.

Друк
PDF

Яка між ними різниця, хто може отримати додаткову, а хто бустерну дозу, чи впливатимуть вони на термін дії COVID-сертифіката, читайте в нашій інфографіці.

Детальніше...

Додаткові тури вакцинації від поліомієліту

Друк
PDF

На виконання «Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакцин спорідненого поліовірусу тип 2» у 2022 році на Черкащині буде організована і проведена кампанія з турової вакцинації від поліомієліту дітей від 6 місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, а саме дітей 2016-2021 року народження.
Мета плану заходів:
- призупинення циркуляції вакцинспорідненого вірусу;
- підвищення імунітету у дітей;
- попередження виникнення нових випадків захворювання.
Перший тур вакцинації (17.01.2021 – 31.01.2022) включає в себе вакцинацію дітей від 6 місяців до 6 років інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) тих дітей, хто не має щеплень взагалі, або має 1 щеплення.
Другий тур вакцинації (01.03.2022 – 15.03.2022) – щеплення всіх дітей від 6 місяців до 5 років 11 місяців 29 днів живою поліомієлітною вакциною (ОПВ).
Третій тур вакцинації (18.04.2022 – 01.05.2022) – щеплення всіх дітей від 6 місяців до 5 років 11 місяців 29 днів живою поліомієлітною вакциною (ОПВ).
Підчищаюча вакцинація (11.05.2022 – 25.05.22) всі, хто не отримав вакцинацію з поважних причин, буде проведене щеплення в цей період.
Алгоритм дій по виконанню плану заходів:
1. Призначити у закладі, який задіяний у вакцинації, відповідальну особу за організацію, проведення та звітність по заходах по поліомієліту.
2. Провести мікропланування посписочно, враховуючи кожного не щепленого, або частково щепленого пацієнта.
3. Спланувати і організувати щеплення ІПВ, використовуючи всі можливості центрів первинної медико-санітарної допомоги (пункти щеплень, мобільні бригади, праця з освітянами в організованих колективах).
4. Підготуватись до 2 та 3 турів імунізації (ОПВ).
5. Для тих, хто не пройшов турову вакцинацію, буде організована підчищаюча імунізація.
Всі тури імунізації передбачають щоденне звітування в електронному вигляді, тому відповідальні особи за турову вакцинацію проти поліомієліту повинні бути забезпечені комп’ютерною технікою.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.