Головна Сторінка

gryp 12

У 17 (68%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне розповсюдження їх в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 27,1%.

У Черкаській області за попередній тиждень, з 18 по 24 березня 2024 року, захворіли 7 340 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 4 320 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 58,9%. Показник захворюваності на 18,5% більше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

1

Шевченківський залізничний відділ Черкаського обласного ЦКПХ продовжує проводити інформаційні заходи щодо вакциноцерованих інфекцій, зокрема туберкульозу, серед залізничників та пасажирів станцій Одеської залізниці.

Минулого тижня завідувач відділу Андрій Ващенко та фахівці Анатолій Коваленко, Ірина Мартиненко і Любов Степаненко на вокзалі станції Черкаси, у приміському електропоїзді №6504 сполученням Цвіткове-Черкаси та в депо імені Тараса Шевченка у Смілі розповідали про профілактику інфекційних хвороб та користь вакцинації, покращення ментального здоров’я, як одного з факторів профілактики неінфекційної захворюваності населення.

Детальніше...

 voda 25

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 18 до 23 березня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 138 проб питної води за мікробіологічними показниками та 100 проб – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,4%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, кишкова паличка) та 4 (4,9%) проби за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, вміст заліза, амонію) у водопроводах Катеринопільської, Чорнобаївської, Гельмязівської, Христинівської територіальних громад.

Детальніше...

 red and white dots ilustrated world tuberculosis day facebook post

24 березня по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) для цього дня пропонує гасло «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!». Задля підвищення обізнаності про це небезпечне захворювання фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб протягом березня проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та нагадують, що туберкульоз виліковний, і чим раніше виявлене захворювання, тим більше в людини шансів на швидше й цілковите одужання.

Детальніше...

 01

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб впевнені, що спілкуючись із дітьми про профілактику інфекційних хвороб, зокрема туберкульозу, ми всі разом формуємо покоління, яке підтримує один одного, піклується про своє здоров’я та вчасно звертається до лікаря.

У межах місячника протидії туберкульозу спеціалісти Черкаського міськрайонного відділу провели зустрічі з дітьми та працівниками закладів дошкільної освіти. Такі заходи відбулись у ЗДО № 81 «Незабудка» Черкаської міської ради та у ЗДО «Дніпряночка» Червонослобідської сільської ради.

Детальніше...

 1710933895507

Фахівці Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного ЦКПХ Олена Швиденко та Ігор Грабчак провели лекцію-семінар для 75-ти студентів та викладачів Уманського медичного коледжу. Зустріч пройшла у межах місячника боротьби з туберкульозом.

Метою цих заходів було ознайомити майбутніх медиків із найпоширенішою у світі інфекційною хворобою, її зростанням в Черкаській області, Умані, Уманському районі та шляхами запобігання захворюваності.

Детальніше...

 01

Вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжує виїзди у сільську місцевість, щоб медичні послуги стали доступніші для всіх.

Цього разу фахівці Уманського міськрайонного відділу та Тальнівського відділення Звенигородського районного відділу Черкаського обласного ЦКПХ спільно зі спеціалістами амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерського пункту провели вакцинально-профілактичну сесію у селах Майданецьке та Зеленьків Звенигородського району.

Детальніше...

 pist

Великий піст – найтриваліший і найважливіший з усіх постів і витримати його багатьом буває непросто. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб пояснюють, як постувати без шкоди для здоров’я.

Цього року початок Великого посту припав на 18 березня, а його кінець – 4 травня. Тож уже 5 травня віряни зможуть повернутися до звичного способу життя.

Під час посту забороняється вживати продукти тваринного походження, а це – найчастіше основа раціону українців. Від м'яса, яєць і молочних продуктів доведеться відмовитися на 7 тижнів. І для того, щоб організм не тільки не постраждав від цього, але й отримав користь, потрібно навчитися правильно балансувати рослинні продукти, поєднувати їх між собою і структурувати свій раціон.

Детальніше...

         3

Нітрати – це солі нітратної кислоти, які є постійним складником природних вод, і в невеликих дозах вони вважаються малотоксичними. В організмі під впливом кишкової мікрофлори нітрати перетворюються у нітрити, які є більш токсичними.

В епідеміологічних дослідженнях виявлено прямий зв'язок між концентрацією нітратів у питній воді та захворюваністю на атрофічний гастрит і рак шлунку. Бо нітрати у шлунку під впливом мікроорганізмів відновлюються до нітритів, канцерогенних речовин – нітрозамінів, особливо при зниженій кислотності.

Детальніше...