Головна Сторінка

 pyl

1 квітня 2024 року хвиля тепла із західного Середземномор’я принесла до України аномально високі температури повітря, захопивши ще й пил із Сахари. Через це в низці областей, зокрема і на Черкащині, спостерігається погіршення якості атмосферного повітря. 

Таке метеорологічне явище шкідливе для людей із респіраторними та алергічними захворюваннями, осіб літнього віку та дітей.

Детальніше...

 mg 9954 

У Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб минулого тижня, за участі фахівців Центру, Надії Сисоєнко, доцентки кафедри фундаментальної медицини та студентів навчально-наукового центру «Медичний інститут» ЧНУ відбувся науково-практичний семінар «Роль гігієнічного моніторингу факторів зовнішнього середовища в профілактиці інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення». Цей семінар було організовано у межах реалізації Меморандуму про співпрацю між обласним Центром та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького підписаного цьогоріч.

Реалізація Меморандуму передбачає акумуляцію зусиль з метою сприяння обміну знань і дослідженнями у галузі медицини, розвитку системи громадського здоров’я та наукових ініціатив.

Детальніше...

 zolo01

Фахівці відділень епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснили моніторинговий візит до відділення «Центр соціально-психологічної допомоги» Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» у селі Домантове Новодмитрівської територіальної громади.

Метою їхнього візиту було санітарно-епідеміологічне обстеження умов місця постійного проживання 27-ми внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) з проведенням лабораторно-інструментальних досліджень параметрів мікроклімату в приміщеннях та питної води.

Детальніше...

 gryp 13

У 17 (68%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне розповсюдження їх в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 27,1%.

У Черкаській області за попередній тиждень, з 25 по 31 березня 2024 року, захворіли 6 008 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 3 130 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 52,1%. Показник захворюваності на 18,5% менше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

 voda 01.04

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 25 до 29 березня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 144 проби питної води за мікробіологічними показниками та
93 проби – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,4%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи) та 7 (7,5%) проб за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза) у водопроводах Катеринопільської, Чорнобаївської, Корсунь-Шевченківської, Вознесенської територіальних громад.

Детальніше...

01 

В Україні з 1 березня по 1 квітня триває місячник боротьби іззахворюванням на туберкульоз.Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб за цей період організовував акції в області із гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!».

Цього тижня комплексні заходи боротьби з туберкульозом провели фахівці Центру – Смілянського відділення міськрайонного відділу та Шевченківського залізничного відділу.

Детальніше...

 likuvannya

Усі послуги з діагностики та лікування туберкульозу в Україні є безоплатними і їх можна отримати у будь-якому регіоні країни. Незалежно від того, чи переїхали ви через війну, чи з інших причин, ви можете звернутися за консультацію та допомогою за новим місцем проживання.

Що робити, якщо необхідно обстежитися на туберкульоз:

Детальніше...

 ins01

Інсульт залишається однією з головних причин смерті та інвалідизації серед українців. Прогнозують, що в Україні інсульти помолодшають на 10-15 років. Навіть із застосуванням передових медичних технологій 60% людей, які перенесли інсульт, помирають або отримують серйозну інвалідність. Але інсульт можна профілактувати. Зокрема, варто скорегувати спосіб життя та вплинути на основні фактори ризику.

Так, 27 березня завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк провела просвітницьку бесіду щодо профілактики інсульту для підопічних та персоналу відділення тимчасового проживання Територіального центру надання соціальних послуг міста Черкаси.

Детальніше...

chas1

На літній час Україна традиційно переходить в останні вихідні березня. Тож 31 березня о 3 годині ночі ми знову переведемо стрілки годинника нa годину вперед. Відповідно, час на сон скоротиться на годину. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб підготували поради, як зменшити негативний вплив від переходу на літній час.

Детальніше...