Головна Сторінка

world stroke day 

Всесвітній день інсульту відзначається щорічно 29 жовтня, починаючи з 2006 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я прирівняла це захворювання до глобальної епідемії. Заходи, присвячені до цього Дня, спрямовані на підвищення обізнаності населення про проблему інсульту, необхідність своєчасного проходження профілактичних медичних оглядів та корекції факторів ризику.

Судинні захворювання головного мозку продовжують залишатися найважливішою медико-соціальною проблемою сучасного суспільства, що обумовлено їх високою процентною часткою в структурі захворюваності і смертності населення, значними показниками тимчасових втрати працездатності та первинної інвалідності.

Інсульт є причиною близько 6 млн смертей на рік у всьому світі та як причина смерті поступається лише ішемічній хворобі серця. Близько 80% людей, які перенесли інсульт, стають інвалідами, а 25% з них потребують протягом всього життя постійного догляду.

Інсульт – це гостре порушення кровообігу головного мозку, в результаті чого в певних його ділянках знижується або повністю припиняється кровотік. Захворювання характеризується появою вогнищевої (парези або паралічі кінцівок, мімічних м’язів, порушення мови і координації рухів) і/або загально мозкові неврологічної симптоматики (сильний головний біль, запаморочення, сонливість або, навпаки, збудження, порушення свідомості, аж до його втрати), яка зберігається більше 24 годин або ж призводить до смерті хворого у коротший термін.

Детальніше...

grib010 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

З початку року в області зареєстровано 10 випадків отруєнь дикорослими грибами з 17 потерпілими, з них 10 дітей.

Новий випадок отруєння грибами 21.10.2022 року зареєстровано у Жашкові.

На лікарняні ліжка потрапила родина з трьох осіб (батька, матері та 16-річного сина), які ввечері 21.10.2022 року вживали гриби опеньки, рядовки сірі, які назбирали у Скибинському лісі.

Перші симптоми отруєння (діарея, біль у животі, блювота) з’явилися вночі.

Швидкою медичною допомогою госпіталізовані до реанімації комунального некомерційного підприємства «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради» у стані середньої важкості, наступного дня переведені до інфекційного відділення лікарні.

На сьогоднішній день стан постраждалих покращився, лікарі готують їх до виписки.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» застерігає:

 • вживання дикорослих грибів чи страв з них може бути небезпечним для здоров’я та навіть життя!;
 • ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів .

За наявності симптомів отруєння: нудота, блювота, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), судоми, марення, поява галюцинацій, негайно звертайтесь до свого сімейного лікаря або до служб екстреної медичної допомоги.

Не займайтеся самолікуванням — це небезпечно для життя, адже за згаяний час ви можете заплатити власним життям!

polio24

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.

В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику. Україна досі лишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху поліомієліту.

Чим небезпечний поліо?

Близько 5% хворих на цю хворобу помирають через ураження дихальних м’язів, а 1 із 200 стає інвалідом через деформацію хребта і кінцівок. Ця інфекція найчастіше передається через брудні руки, заражену їжу та воду.    Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина: і дитина, і дорослий. Найбільшу загрозу вірус становить для дітей у віці до п’яти років. Наразі не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.

Після одужання від поліомієліту функція вражених нервів і м’язів не відновлюється.

Профілактика поліомієліту.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту.

Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

1 щеплення – 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

2 щеплення – 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

3 щеплення – 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

4 щеплення – 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

5 щеплення – 6 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

6 щеплення – 14 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ)).

Станом на 1 жовтня в Україні було майже 700 тис доз вакцини для профілактики поліомієліту ІМОВАКС поліо та більше 1 млн доз двовалентної вакцини для профілактики поліомієліту типів 1 та 3 (дОПВ) ПОЛІО САБІН™ (оральна).

Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно.

Детальніше...

grib08 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

З початку року в області зареєстровано 9 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 9 дітей.

Так, 21.10.2022 р. зареєстровано нові випадки отруєння дикорослими грибами у м.Черкаси та в смт.Маньківка Черкаської області.

У м.Черкаси потрапила до лікувального стаціонару 16-річна дівчинка, що 20.10.2022 року поласувала грибними котлетами з грибів їжовиків, що їх разом з мамою назбирала у лісі у Чигиринському районі.

Перші симптоми отруєння (діарея, біль у животі, підвищення температури) з’явились вже ввечері того ж дня.

Швидкою медичною допомогою госпіталізована до комунального некомерційного підприємства «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради» у стані середньої важкості до приймально-діагностичного відділення лікарні, де наразі перебуває на лікуванні.

Також отруївся грибами 81-річний пенсіонер з смт.Маньківка, який ввечері 19.10.2022 року вживав гриби опеньки, відварені, смажені, серед яких, вірогідно, була бліда поганка. Наступного дня з симптомами отруєння (запаморочення, діарея, слабкість) госпіталізований до комунального некомерційного підприємства «Маньківська багатопрофільна лікарня» до відділення реанімації.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» застерігає:

 • вживання дикорослих грибів чи страв з них може бути небезпечним для здоров’я та навіть життя!
 • ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів .

За наявності симптомів отруєння: нудота, блювота, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), судоми, марення, поява галюцинацій, негайно звертайтесь до свого сімейного лікаря або до служб екстреної медичної допомоги.

Не займайтеся самолікуванням — це небезпечно для життя, адже за згаяний час ви можете заплатити власним життям!

img-1dbe43fe6ab4b19eea6fb68e5c5941fa-v 

17 жовтня 2022 року

На українському радіо « Рось» за участю завідувачки відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Світлани Нікітюк відбувся радіоефір щодо актуальних питань захворюваності на ботулізм у Черкаській області.

Під час ефіру були висвітлені питання етіології, патогенезу, клінічних проявів захворювання, а також надання першої медичної допомоги потерпілим та акцентовано увагу на питаннях профілактики даного харчового отруєння.

Аудіозапис ефіру додається.

Сьогодні в країні з’явилася можливість захистити від COVID-19 ще одну категорію населення – це діти від 5 до 11 років. Відповідні зміни затверджені наказом МОЗ України від 02.09.2022 № 1586 "Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 26 серпня 2022 року". Для вакцинації цієї категорії населення використовується педіатрична форма вакцини проти COVID-19 COMIRNATY від Pfizer / BioNTech.

Схема вакцинації складається з двох доз, введених з інтервалом 21-28 днів (3-4 тижні). Якщо другу дозу випадково введено раніше, ніж через 3 тижні після першої, повторювати дозу не потрібно.

Пріоритетною є вакцинація дітей з наявними факторами ризику, супутніми захворюваннями, імунодефіцитними станами. Перш ніж перейти до вакцинації дітей із низьким ризиком тяжкого захворювання, слід активно виявляти дітей з груп високого ризику госпіталізації та смерті та пропонувати їм вакцинацію проти COVID-19 з обґрунтуванням важливості її проведення.

Вакцина вводиться внутрішньом’язово в дельтоподібний м’яз плеча у кількості 0,2 мл. Протипоказаннями для введення вакцини є випадки анафілактичної реакції до будь якого компоненту вакцини. Діти з анафілаксією, яка виникла після першої дози COMIRNATY, не повинні отримувати наступні дози цієї вакцини. Також слід відкласти вакцинацію дітей, які хворіють на гострі хвороби, що супроводжуються лихоманкою (температура тіла понад 38,5˚С) або гострі інфекційні хвороби, включно з інфекцією, викликаною SARS-CoV-2, до одужання від хвороби.

Планова вакцинація проти інших інфекційних хвороб проводиться з інтервалом у 14 днів з вакцинацією проти COVID-19. Вакцини проти COVID-19 можна вводити одночасно з неживою вакциною проти грипу під час одного візиту у різні кінцівки або з будь яким часовим проміжком.

Схема вакцинації є гомологічною. Для завершення курсу вакцинації дітей слід використовувати ту саму вакцину, тобто COMIRNATY.

Педіатрична форма вакцини проти COVID-19 COMIRNATY ввійшла до переліку вакцин, що схвалені ВООЗ, які пройшли клінічні дослідження у дітей, та є безпечними та ефективними для профілактики COVID-19 у дітей від 5 років. До поширених реакцій відносяться біль в місці ін’єкції, набряк і почервоніння, головний біль, артралгія, міальгія, лихоманка (частіше після другої дози).

В області у вересні та жовтні поточного року у м. Сміла та двох населених пунктах Уманського району зареєстровано 3 випадки захворювання на лептоспіроз з летальним наслідком. Захворювання між собою не пов’язані. Хворі при появі симптомів пізно звернулися за медичною допомогою. Зараження на лептоспіроз у двох випадках ймовірно пов’язано з рибною ловлею в Уманському районі у непроточних місцевих ставках, прибережна зона яких заросла очеретом та заселена гризунами. Під час риболовлі мало місце травмування кінцівок рук.

У місті Сміла хворий рубав дрова в приватних домоволодіннях де спостерігалась наявність гризунів.

Нагадуємо, що захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, риболовлі, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими і інфікованими тваринами, домоволодіннях з наявністю гризунів.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. Від людини до людини захворювання не передається.

У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип чи COVID-19.

Серед симптомів лептоспірозу:

 • висока температура;
 • головний біль;
 • озноб;
 • біль у м’язах;
 • блювання та діарея;
 • жовтяниця;
 • почервоніння очей;
 • висипання.

Людина може захворіти в період від двох днів до трьох тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може переходити з першої фази з вищезазначеними симптомами до другої — більш важкої — яка призводить до ураження нирок, печінки або менінгіту. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.

Щоб уникнути лептоспірозу:

 • уникайте потенційно заражених водойм та риболовлі в них;
 • вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;
 • уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;
 • знищуйте гризунів у особистих помешканнях.

Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує. Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя.

grib07

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

18.10.2022 р. зареєстровано новий випадок отруєння дітей дикорослими грибами в Уманському районі Черкаської області.

Двоє братів (8 та 12 років) 17.10.2022 року вживали відварені і замариновані гриби рядовки сірі, що їх консервувала мати. Вірогідно, серед грибів була бліда поганка, яка спричинила отруєння.

Перші симптоми отруєння (слабкість, нудота, багаторазова блювота, біль у животі, запаморочення, підвищення температури) з’явились вже за півгодини після вживання грибів.

Батьки постраждалих хлопчиків 17.10.2022 року о 18.00 год. звернулись до швидкої медичної допомоги, яка доставила дітей до комунального некомерційного підприємства «Маньківська багатопрофільна лікарня» Маньківської селищної ради, госпіталізовані у стані середньої важкості до дитячого відділення, потім 12-річний хлопчик переведений до реанімації у зв’язку з погіршенням стану.

19.10.2022 року діти направлені для подальшого лікування до комунального некомерційного підприємства «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради»

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» настійно радить:

 • не давайте гриби дітям до 5-7 років, адже дитячий організм не в змозі переробляти хітин, що міститься в грибах;
 • не збирайте та не вживайте в їжу незнайомі або сумнівні гриби;
 • не куштуйте сирі гриби на смак;
 • вдома ще раз перевірте зібрані гриби, всі сумнівні викиньте.

Гриби не є продуктом першої життєвої необхідності, без них можна обійтися, без них можна прожити!!!

 grib05

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

З початку року в області зареєстровано 7 випадків отруєнь дикорослими грибами з 11 потерпілими, з них 6 дітей.

17.10.2022 р. зареєстровано нові випадки отруєння дикорослими грибами у м. Черкаси.

Зі слів батьків, хлопчик 2 роки 11 місяців під час прогулянки у лісі торкав палкою невідомі гриби, а потім облизав її.

Перші симптоми отруєння (багаторазова блювота, підвищення температури) з’явились вже за дві години потому.

Батьки хлопчика звернулись до комунального некомерційного підприємства «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради», дитина госпіталізована у стані середньої важкості до приймально-діагностичного відділення лікарні, де наразі перебуває на лікуванні.

Також отруїлися грибами троє чоловіків, мешканці м. Черкаси, що ввечері 15.10.2022 року вживали гриби сироїжки, серед яких, вірогідно, була бліда поганка. На сьогодні всі вони перебувають у реанімації Третьої Черкаської міської лікарні.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» настійно радить:

 • не давайте гриби дітям до 5-7 років, адже дитячий організм не в змозі переробляти хітин, що міститься в грибах;
 • не збирайте та не вживайте в їжу незнайомі або сумнівні гриби;
 • не куштуйте сирі гриби на смак;
 • вдома ще раз перевірте зібрані гриби, всі сумнівні викиньте;
 • якщо взяли маленьких дітей в ліс - тримайте їх за руку! Бо схопити красивий грибок і потягнути в рота - секундне діло.

Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.