Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Друк
PDF

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, відзначається з 2012 року з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Ротарі (Rotary International), під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Дата цього міжнародного дня була обрана не випадково – 24.10.1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.

Поліомієліт є високозаразною вірусною інфекційною хворобою. Вірусвражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин.

Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним засобом захисту від хвороби. Щеплення від поліомієліту проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя. Згідно Національного календаря перші два щеплення від поліомієліту у віці 2 та 4 місяці проводяться інактивованою поліомієлітною вакциною у вигляді ін’єкцій. Наступні щеплення проводятьсяу 6, 18 місяців, 6 років та14 років, і для цього застосовується жива вакцина у вигляді крапель.

Детальніше...

Щодо введення в дію нових правил міжрегіональних перевезень

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що з 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. У зв’язку із зазначеними змінами надаємо відповіді на найбільш поширені питання щодо нових змін, які виникають у жителів області.

Чи можуть ті, хто перехворів використати в транспорті COVID-сертифікат про одужання?

COVID-сертифікат на підставі одужання передбачений в додатку “Дія” та наразі перебуває на етапі тестування. Коли він стане доступним для користувачів “Дії”, тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів.

Детальніше...

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання

Друк
PDF

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні зареєстрували та підтвердили випадок поліомієліту у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовлялись від щеплень, передбачених Календарем щеплень, через релігійні переконання.

Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок.

У Рівненської області вже працює команда епідеміологів та вірусологів, які здійснюють першочергові заходи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.