Головна Сторінка

insylt tshz 

Знання факторів ризику інсульту, серед яких вживання алкоголю, – один з кроків до запобігання ймовірності виникнення цього захворювання.

Вживання алкогольних напоїв щорічно призводить до 3 мільйонів смертей у всьому світі, тобто унаслідок цього помирає одна людина кожні 10 секунд; сприяє виникненню широкого переліку неінфекційних захворювань.

Крім того, вживання алкоголю причинно пов’язують із сімома типами раку (колоректальний рак, рак печінки та стравоходу є найбільшим фактором тягаря), а також захворюваннями органів травлення, (найчастіше - цироз печінки і панкреатит), захворюваннями серця та серцево-судинними катастрофами (інфаркт, інсульт) та неврологічними й психічними розладами.

Детальніше...

handra 

Сезонний афективний розлад (далі – САР) – це різновид депресивного розладу, загострення якого щороку стається у певний сезон. Він частіше загострюється восени і досягає свого піка в грудні-лютому, але буває й навпаки – депресивні епізоди трапляються лише влітку, коли світловий день найдовший.

САР офіційно визнано підтипом великого депресивного розладу. Основна різниця з просто поганим настроєм у тому, що сезонний афективний розлад відчутно псує звичний хід життя, бо заважає людині працювати, радіти тим речам, які раніше приносили задоволення, пригнічує бажання зустрічатись із друзями та взагалі виходити з дому, щось робити. І з цього стану досить важко вибратись самотужки.

Детальніше...

papach nar2

8 вересня під головуванням генерального директора Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Володимира Папача відбулася ZOOM-нарада серед фахівців Центру.

Участь в роботі ZOOM-наради взяли керівники Черкаського обласного ЦКПХ та його відокремлені структурні підрозділи.

Детальніше...

kyshkovi inf 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 1 по 7 вересня (36-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 52 випадки захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,49, що в 2,2 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (24 випадки та 2,02 відповідно), і на 30,7% нижче, ніж за попередній тиждень 2023 року (75 випадків та 6,48 відповідно).

Детальніше...

voda2205 sait 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 4 до 8 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 143 проби питної води за мікробіологічними показниками та 92 – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 5 проб (3,5%) за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, ентерококи) та 3 проби (3,3%) – за санітарно-хімічними показниками (загальне залізо, каламутність, інтенсивність запаху) на водогонах Чигиринської, Шрамківської та Чорнобаївської територіальних громад.

Детальніше...

ruhanka 

8 вересня – Всесвітній день фізичної терапії, що проходить під гаслом –«Рух за здоров’я».

«Рух – це життя», казав давньогрецький науковець і філософ Арістотель у IV ст. до н.е.

У тому, що фізична активність впливає на здоров’я, немає ніяких сумнівів.

Гіподинамія – це порушення функцій організму, яке виникає через обмеження рухової активності. Вона є наслідком звільнення людини від фізичної праці та особливо впливає на серцево-судинну систему: слабшає сила скорочень серця, зменшується працездатність, знижується тонус судин.

Детальніше...

 kir

В Україні зареєстровано кілька випадків кору – небезпечного та високозаразного інфекційного захворювання.

Кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі.

Детальніше...

 salmoneloz1 sait

У межах щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», в області з травня по серпень 2023 року зареєстровано 91 випадок спорадичних захворювань на сальмонельоз. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 7,9. Порівняно з попереднім роком захворюваність на сальмонельози серед черкащан зросла на 83%.

У спектрі виділених від хворих сальмонел, як і в попередні роки, домінуючою на території області залишається S.Enteritidis, загальна питома вага якої складає 85,7%. Питома вага захворювань сальмонельозом, викликаних цим збудником, у громадах області варіювала від 50% – у Золотоніській громаді до 100% – у Ватутінській, Тальнівській, Вознесенській, Іркліївській, Бабанській, Ладижинській, Маньківській, Паланській, Уманській територіальних громадах тощо.

Детальніше...

kir plan 

Інколи буває так, що батьки не знають, чи має дитина щеплення проти кору. Або мають сумніви щодо цього. Це поширена ситуація, а особливо зараз, коли багато людей втратили медичні документи через агресію росії. Розповідаємо, як перевірити, чи має ваша дитина захист від цієї небезпечної хвороби.  

Крок перший – зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, щоб перевірити, чи є запис про щеплення в медичних документах.

Детальніше...