Головна Сторінка

 sam

Самоушкодження пов’язане із завданням людиною собі певної шкоди, коли вона намагається впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами. Зокрема, може йтися про завдання собі порізів, опіків, синців та інших несуїцидальних ушкоджень.

Водночас, самоушкодження не є позитивним способом вирішення особистих проблем. Якщо ви завдаєте собі шкоди, пам’ятайте, що зупинитися може бути важко, особливо коли ви схвильовані або засмучені.

Детальніше...

 zven

Минулого тижня вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб вирушив до Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих. Тут фахівці Центру спільно з колегами Звенигородського районного відділу та вакцинальною бригадою Звенигородського ЦПМСД провели профілактично-вакцинальний захід «Дбаємо про здоров’я разом».

Детальніше...

 autyzm

2 квітня у світі відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму, цей день запроваджений рішенням Генасаблеї ООН у 2007 році.

Аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

За оцінками ВООЗ, 1 дитина із 160 має якийсь із розладів аутистичного спектру. В Україні з 2008 по 2013 рік за даними МОЗ України захворюваність на розлади зі спектру аутизму зросла в 3,8 разів з 2,4 до 9,1 на 100 000 дитячого населення.

Детальніше...

 pyl

1 квітня 2024 року хвиля тепла із західного Середземномор’я принесла до України аномально високі температури повітря, захопивши ще й пил із Сахари. Через це в низці областей, зокрема і на Черкащині, спостерігається погіршення якості атмосферного повітря. 

Таке метеорологічне явище шкідливе для людей із респіраторними та алергічними захворюваннями, осіб літнього віку та дітей.

Детальніше...

 mg 9954 

У Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб минулого тижня, за участі фахівців Центру, Надії Сисоєнко, доцентки кафедри фундаментальної медицини та студентів навчально-наукового центру «Медичний інститут» ЧНУ відбувся науково-практичний семінар «Роль гігієнічного моніторингу факторів зовнішнього середовища в профілактиці інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення». Цей семінар було організовано у межах реалізації Меморандуму про співпрацю між обласним Центром та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького підписаного цьогоріч.

Реалізація Меморандуму передбачає акумуляцію зусиль з метою сприяння обміну знань і дослідженнями у галузі медицини, розвитку системи громадського здоров’я та наукових ініціатив.

Детальніше...

 zolo01

Фахівці відділень епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснили моніторинговий візит до відділення «Центр соціально-психологічної допомоги» Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» у селі Домантове Новодмитрівської територіальної громади.

Метою їхнього візиту було санітарно-епідеміологічне обстеження умов місця постійного проживання 27-ми внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) з проведенням лабораторно-інструментальних досліджень параметрів мікроклімату в приміщеннях та питної води.

Детальніше...

 gryp 13

У 17 (68%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне розповсюдження їх в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 27,1%.

У Черкаській області за попередній тиждень, з 25 по 31 березня 2024 року, захворіли 6 008 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 3 130 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 52,1%. Показник захворюваності на 18,5% менше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

 voda 01.04

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 25 до 29 березня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 144 проби питної води за мікробіологічними показниками та
93 проби – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,4%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи) та 7 (7,5%) проб за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза) у водопроводах Катеринопільської, Чорнобаївської, Корсунь-Шевченківської, Вознесенської територіальних громад.

Детальніше...

01 

В Україні з 1 березня по 1 квітня триває місячник боротьби іззахворюванням на туберкульоз.Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб за цей період організовував акції в області із гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!».

Цього тижня комплексні заходи боротьби з туберкульозом провели фахівці Центру – Смілянського відділення міськрайонного відділу та Шевченківського залізничного відділу.

Детальніше...