Головна Сторінка

pryvitannia-z-dnem-zakhysnykiv-i-zakhysnyts-ukrainy 

Шановні колеги!

   Прийміть щирі вітання із

     Днем захисника України,

       Днем Українського козацтва,

          Покрови Пресвятої Богородиці!

Щиро вітаємо з цим Днем усіх, хто захищає рубежі України на фронті, і всіх, хто зміцнює державу в тилу.

Сьогодні, коли наші мужні воїни у боротьбі з російськими загарбниками відстоюють нашу волю і незалежність, честь і гідність, бажаємо найшвидшої Перемоги.

Нехай кожен день дарує тільки світлі думки і добрі справи, нехай Богородиця пошле вам і всій родині здоров'я міцного, достатку, добра і миру.

Слава Україні!

З повагою,

колектив ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»

 denmr

Миття рук рятує тисячі життів щодня!

«Брудні руки» є основним фактором передачі багатьох інфекційних захворювань, в тому числі кишкових та гострих респіраторних хвороб. На брудних руках є велика кількість небезпечних мікроорганізмів, які можуть потрапити до нашого організму та призвести до захворювання.

Запобігти інфікуванню можна завдяки дотриманню простих правил гігієни рук. Під час пандемії COVID – 19 ця процедура особливо актуальна. Регулярно мийте руки з милом в таких випадках:- на початку та в кінці робочого дня;- перед приготуванням, прийомом та роздачою їжі;- після відвідування туалету або зміні підгузку;- після контакту з тваринами;- після відвідування публічних місць та громадського транспорту;- коли руки явно забруднені.

Не зловживайте антибактеріальними миючими засобами для миття рук, найкращий вибір – мило без додавання триклозану.

Пам’ятайте також, що вологі серветки, навіть антибактеріальні, не можуть замінити миття рук з милом.

Під час миття рук дотримуйтесь правильної техніки. Не забувайте про критичні ділянки на руках: зона між пальцями, тильна сторона долоні, великий палець та кінчики пальців. Тертя рук з милом має займати 20 – 30 секунд.

Для сушіння рук обирайте одноразові паперові рушники. Використання багаторазових рушників для сушіння рук може бути додатковим фактором передачі збудників інфекційних хвороб. Дотримуйтесь цих простих рекомендацій та будьте здорові!

 otrgrib04 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

13.10.2022 р. зареєстровано новий випадок отруєння дикорослими грибами з одним потерпілим у Золотоніському районі Черкаської області.

56-річний мешканець с. Пальміра Золотоніського району 11.10.2022 року вживав гриби свинушки у сирому вигляді.

Перші симптоми отруєння (нудота, багаторазова блювота, діарея) з’явились вже за три години після вживання грибів.

Постраждалий 11.10.2022 року о 22.00 год. звернувся до швидкої медичної допомоги, яка доставила його до комунального некомерційного підприємства «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги», госпіталізований у стані середньої важкості до відділення невідкладної терапії, де наразі перебуває на лікуванні.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» настійно радить:

 • відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи;
 • якщо ж ви відправилися на полювання за грибами, не кладіть у кошик грибів, які не знаєте, остерігайтесь пластинчатих грибів;
 • не куштуйте сирі гриби на смак;
 • не купуйте дикорослі гриби на стихійних ринках;
 • не довіряйте сумнівним методам перевірки грибів на отруйність (цибулина, срібна ложка та ін.);
 • при появі перших ознак отруєння (нудота, блювота, діарея, запаморочення) – негайно звертайтеся до лікаря!

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!життя!

Пам’ятайте: пильне ставлення до свого здоров’я та здоров’я Ваших близьких основа для запобігання отруєння грибами.

 botulizm

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

В області зареєстровано другий з початку року випадок захворювання на ботулізм у 56-річного мешканця с. Макіївка Черкаського району Черкаської області.

Хворий 01.10.2022 року вживав тушонку з гуски домашнього приготування, яка вочевидь була виготовлена з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів, що й послужило причиною захворювання.

Симптоми отруєння у хворого проявлялися впродовж чотирьох днів після вживання зараженого продукту (розлади зору, диспепсичні явища). Після звернення 11.10.2022 року до інфекційного відділення Смілянської міської лікарні та встановлення діагнозу «ботулізм»? чоловік направлений на госпіталізацію до комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня», де наразі перебуває на лікуванні у стані середньої важкості. Хворому введено протиботулінічну сироватку.

Звертаємо увагу про необхідність дотримання головних вимог технології приготування консервованих харчових продуктів, зокрема м’ясних консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса, проводити термічну обробку домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Пам’ятайте, хворобу легше попередити, ніж лікувати!

Не дивлячись на військові дії на території нашої держави, в Україні продовжуються заходи з вакцинації захворювань. З 3 по 6 жовтня область відвідали представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з питань протидії спалаху поліомієліту в Україні. Основна увага представників ВООЗ була направлена на питання вакцинації проти поліомієліту. З цього приводу колегами з ВООЗ був проведений Тренінг підвищення кваліфікації з Ініціативи з викоренення поліомієліту та епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами для медичних працівників, на якому особливу увагу було приділено вакцинації. Нагадуємо, що 1 лютого 2022 року, у відповідь на спалах поліомієліту, розпочалась турова імунізація дітей у віці від 6 місяців до 6 років, які були щеплені частково, або не щеплені взагалі. Наразі Міністерство охорони здоров’я вирішило прискорити проведення турової імунізації, з приводу чого була проведена нарада 07.10.2022р. у Головного державного санітарного лікарі України. Також наголошуємо, що проведення турової імунізації проти поліомієліту проводиться незалежно від планової вакцинації та не відміняє її. Сьогодні всі заклади в області мають необхідну кількість вакцини для проведення як турової, так і рутинної вакцинації в усіх вікових категоріях.

Ліків від поліомієліту не існує. Перенесене захворювання призводить до таких тяжких наслідків, як інвалідизація та смерть. Захистити себе та своїх близьких можна єдиним способом – проведенням профілактичних щеплень. Для цього необхідно звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Не нехтуйте своїм здоров’ям!

Вчасно робіть профілактичні щеплення!

11 жовтня 2022 року відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за участі фахівців Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», на якому було розглянуто питання про ситуацію щодо підвищення рівня захворюваності коронавірусною хворобою COVID-19 на території Черкаської області та заходи з недопущення її поширення.

За результатами засідання прийнято рішення:

 • розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання щодо захворюваності наCOVID-19 та дотримання протиепідемічних вимог, здійснення профілактичних заходів, зокрема у місцях перебування внутрішньо-переміщених осіб, закладах освіти, інших соціально важливих об’єктах, за результатами прийняти відповідні рішення;
 • вжити додаткових заходів щодо проведення належної вакцинальної кампанії та максимального охоплення щепленнями населення області відкоронавірусної хвороби COVID-19;
 • забезпечити дотримання протиепідемічних вимог (масковий режим, дотримання фізичної дистанції, дотримання правил особистої гігієни, користування антисептиками та ін.) у місцях масового перебування людей (ТРЦ, заклади торгівлі, громадського харчування тощо), інших соціально-важливих об’єктах та дотримання маскового режиму в громадському транспорті.

 Модифікована вакцина проти коронавірусної інфекції виробництва PFIZER COMIRNATY Original/OmicronBA.1. поставлена в Україну за Глобальною ініціативою COVAX. Багатодозний флакон з сірим ковпачком, містить 6 доз по 0,3 мл. В склад вакцини входять дві основні складові, одна з яких кодує спайковий білок оригінального вірусу SARS-CoV-2, а друга кодує спайковий білок підвиду вірусу Омікрон.

Вакцина належить до мРНК-вакцин і рекомендована до застосування особам віком від 12 років, які раніше пройшли первинний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби.Доза вакцини 0,3 мл, призначена для внутрішньом’язового введення, готова до застосування - не вимагає розчинення. Між дозами COMIRNATYOriginal/OmicronBA.1 та останньою попередньою дозою вакцини від COVID-19 має пройти принаймні 3 місяці.

Зберігається вакцина в замороженому стані при температурі від -900С до -600С.Перед застосуванням вакцини упаковку з 10 флаконів розморожують при температурі +20С +80С протягом 6 годин, окремі флакони можна розморожувати при кімнатній температурі (до 300С) протягом 30 хвилин.Розморожені флакони зберігаються і транспортуються при температурі +20С +80С протягом 10 тижнів.Термін придатності після розморожування можна встановити по Акту, який надається разом з документами. При цьому отримувач вакцини повинен оновити термін придатності на зовнішній упаковці, закресливши оригінальний термін придатності.

Перед використанням невідкритий флакон можна зберігати до 12 годин при температурі від +80С до 300С.З розмороженим флаконом можна працювати в умовах кімнатного освітлення. Після розморожування повторно заморожувати вакцину не можна. Протипоказанням до застосування є гіперчутливість до діючої речовини або будь-яких допоміжних складових в імунобіологічному препараті. Особливості застосування обумовлені інструкцією по застосуванню вакцини. За даними виробника ефективність вакцини після першої бустерної дози складає 96%.

otrgrib03 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

10.10.2022 р. зареєстровано два випадки отруєння дикорослими грибами дітей на Черкащині.

Двоє 11-річних хлопчиків з Катеринополя 08.10.2022 року збирали і смажили на кострі гриби парасольки.

Після вживання грибів наступного дня з’явились симптоми отруєння (нудота, багаторазова блювота, біль у животі, головний біль).

Батьки постраждалих дітей звернулись до швидкої медичної допомоги, яка доставила їх до комунального некомерційного підприємства «Катеринопільська багатопрофільна лікарня», діти госпіталізовані у стані середньої важкості до дитячого відділення лікарні, потім у зв’язку із погіршенням стану переведені до Черкаської обласної дитячої лікарні, де наразі перебувають у приймально-діагностичному відділенні.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» настійно радить:

 • не давайте гриби дітям до 5-7 років, адже дитячий організм не в змозі переробляти хітин, що міститься в грибах;
 • не збирайте та не вживайте в їжу незнайомі або сумнівні гриби;
 • не куштуйте сирі гриби на смак;
 • вдома ще раз перевірте зібрані гриби, всі сумнівні викиньте;

Гриби не є продуктом першої життєвої необхідності, без них можна обійтися, без них можна прожити!!

Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!

Візит фахівців офісу ВООЗ

Друк
PDF

alt

З 03 по 06 жовтня з метою посилення епіднагляду за поліомієлітом та ентеровірусними інфекціями на Черкащині перебували фахівці офісу ВООЗ та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Під час візиту консультанти ВООЗ ознайомились з роботою ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ України» та Уманським районним відділом Уманського відділення щодо організації та здійснення епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами, лабораторно-інструментального моніторингу об’єктів навколишнього середовища для визначення інтенсивності циркуляції ентеровірусів проведення вірусологічних обстежень.

alt

Фахівці ВООЗ та ЦГЗ МОЗ України відвідали лікувально - профілактичні заклади міст Черкаси та Умані, що здійснюють нагляд за ГВП, кабінети щеплень.

В рамках візиту 05.10 у м. Черкаси консультанти ВООЗ, спільно з фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ України» проведено тренінг з підвищення кваліфікації Ініціативи з викоринення поліомієліту та епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами для сімейних лікарів, педіатрів, неврологів і епідеміологів.

alt

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.