Головна Сторінка
В області з початку року не було зареєстровано групових випадків або спалахів гострих кишкових інфекцій чи харчових отруєнь. Хоча такі спалахи на території України реєструються. Водночас епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій на Черкащині не стійка та має тенденцію до погіршення. Про це під час брифінгу в медіацентрі Черкаської ОВА повідомив Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
«З початку року в області зареєстровано 1035 випадків гострих кишкових інфекцій. Відповідно інтенсивний показник на 100 тисяч населення на 34% вищий від аналогічного за минулий рік і на 40% перевищує середньодержавний показник. Переважна більшість захворілих, понад 50% – це діти», – зазначив Володимир Папач.
Найвищі показники захворюваності на гострі кишкові інфекції в області реєструються у місті Черкаси, Катеринопільській, Кам’янській територіальних громадах.
Як пояснив головний державний санітарний лікар області, у більшості випадків захворювання на ГКІ пов’язані з порушенням правил особистої гігієни, недотриманням умов і термінів зберігання, приготування та споживання харчових продуктів у домашніх умовах тощо.
10 серпня відбувся робочий візит фахівців Центру громадського здоров’я до Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Андрій Пашинний, завідувач відділу імунізації ЦГЗ, та Олена Іваськів, лікарка-епідеміологиня відділу імунізації, ознайомилися з роботою Черкаського обласного ЦКПХ, зокрема організацією проведення наздоганяючої кампанії з вакцинації проти кору серед дітей.
9 серпня 2023 року зареєстрували випадок отруєння дикорослими грибами з чотирма потерпілими у селі Полствин Черкаського району Черкаської області. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».
Дві подружні пари увечері 7 серпня вживали невідомі смажені гриби.
Перші симптоми отруєння ( нудота, багаторазова блювота, діарея) з’явилися вночі.
З 1 по 2 серпня у місті Дніпро відбувся семінар на тему «Організація епіднагляду за туберкульозом, реєстрація випадків туберкульозу, співпраця між різними секторами (охорона здоров’я та громадське здоров’я) у процесі епіднагляду за туберкульозом». Захід проходив у межах реалізації проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», за підтримки міжнародної організації РАТН та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Від Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» участь у семінарі взяв фахівець відділу інфекційного контролю Антон Маслов.
Традиційно на Черкащині у вересні проходить відзначення іудейського нового року Рош га-Шана. Незважаючи на рекомендації паломникам максимально утриматися від відвідин Умані, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли нашої країни та можливі провокації з боку росії, частина вірян, як і торік, усе ж таки наважаться приїхати.
У зв’язку з цим на Черкащині проводяться відповідні організаційно-практичні заходи щодо активізації роботи органів державної влади та місцевого самоврядування.
8 серпня під головуванням начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця у місті Умань провели засідання спецкомісії за участі заступника Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні пані Лірон Фінкельштейн.
У засіданні взяв участь Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.
Більше статтей...
- Дітям, які своєчасно не отримали щеплення проти кору, потрібно його надолужити, – Володимир Папач щодо наздоганяючої вакцинальної кампанії
- Чи існують протипоказання до вакцинації КПК?
- Кір: що має знати кожен
- Чому зросла кількість гострих кишкових інфекцій на Черкащині та як від них уберегтися – інтерв’ю з Головним державним санітарним лікарем області