Головна Сторінка
У 2021 році 1,92 мільярда людей жили з анемією, найбільше від якої страждали жінки та діти до 5 років. Для України проблема теж виявилась актуальною – у той же час від 13% до 16% українців мали анемію, тобто більше однієї десятої частини населення. Про це йдеться в нещодавньому дослідженні в The Lancet Haematology.
Автори встановили, що понад 66% всіх випадків становила залізодефіцитна анемія, причиною якої стала нестача мікроелементу заліза у харчуванні.
Залізо відіграє важливу роль у функціонуванні нашого організму. Воно є компонентом гемоглобіну, білка червоних кров’яних тілець, які переносять кисень по всьому тілу. Залізо також необхідне для фізичного росту, неврологічного розвитку, функціонування клітин і синтезу деяких гормонів.
У Києві відбувся триденний тренінг для фахівців центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України із нагляду на основі подій, цифровізації даних епіднагляду та роботи з електронними даними.
Захід проходив у межах реалізації проєкту «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики».
Активну участь у тренінгу взяла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марина Конакбаєва.
При випадковому ковтанні брудної води у водоймах можна заразитися різними інфекціями. Найчастіше таке трапляється у дітей, які довго плавають і пірнають. Однією з інфекцій є ротавірус, він передається через фекалії людей, які можуть бути у воді.
Симптоми ротавірусу:
– часте блювання
– сильна водяниста діарея
42 людини отримали щеплення від правця, дифтерії та COVID-19 у селі Кропивна Золотоніського району.
Така імунізація стала можливою завдяки виїзду до села фахівців Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, що проходив у межах виїзної вакцинальної кампанії. Виїзна вакцинація розпочалася у червні і проводиться згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Для вакцинальної кампанії Черкаський обласний ЦКПХ отримав автобус від ВООЗ, ЮНІСЕФ та за підтримки МОЗ, аби охопити віддалені населені пункти.
У Черкаській області до 1 вересня 2023 року має бути щеплено 5 830 дітей у межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору, паротиту та краснухи. Про це під час онлайн-наради щодо вакцинальної кампанії серед дітей віком до 18 років, які не отримали своєчасного щеплення, повідомила Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного ЦКПХ.
Згідно з регіональним планом, в області має бути проведено 7 637 щеплень: 1 доза – 3 222 та 2 доза – 4 415.
Більше статтей...
- У Черкаській області на 34% зросла захворюваність на гострі кишкові інфекції, – Володимир Папач
- Експерти з імунізації ЦГЗ відвідали Черкаський обласний ЦКПХ
- У Черкаському районі зареєстрували випадок групового отруєння грибами
- Фахівець Черкаського обласного ЦКПХ взяв участь у семінарі щодо епіднагляду за туберкульозом