Головна Сторінка

 kir

В Україні зареєстровано кілька випадків кору – небезпечного та високозаразного інфекційного захворювання.

Кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі.

Детальніше...

 salmoneloz1 sait

У межах щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», в області з травня по серпень 2023 року зареєстровано 91 випадок спорадичних захворювань на сальмонельоз. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 7,9. Порівняно з попереднім роком захворюваність на сальмонельози серед черкащан зросла на 83%.

У спектрі виділених від хворих сальмонел, як і в попередні роки, домінуючою на території області залишається S.Enteritidis, загальна питома вага якої складає 85,7%. Питома вага захворювань сальмонельозом, викликаних цим збудником, у громадах області варіювала від 50% – у Золотоніській громаді до 100% – у Ватутінській, Тальнівській, Вознесенській, Іркліївській, Бабанській, Ладижинській, Маньківській, Паланській, Уманській територіальних громадах тощо.

Детальніше...

kir plan 

Інколи буває так, що батьки не знають, чи має дитина щеплення проти кору. Або мають сумніви щодо цього. Це поширена ситуація, а особливо зараз, коли багато людей втратили медичні документи через агресію росії. Розповідаємо, як перевірити, чи має ваша дитина захист від цієї небезпечної хвороби.  

Крок перший – зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, щоб перевірити, чи є запис про щеплення в медичних документах.

Детальніше...

 zahalne

ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» спільно з керівником та фахівцями Чорнобаївського відділення Золотоніського районного відділу Центру, колегами КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради» за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, продовжує проведення виїзних профілактично-вакцинальних кампаній.

5 вересня на спеціальному автобусі команда обласного Центру відвідала село Хрестителеве Золотоніського району.

Акція відбулася за участю лікарів Черкаського обласний ЦКПХ Ірини Шуляренко, Світлани Нікітюк, Марини Конакбаєвої та Анатолія Ілляшенка. За день виїзної вакцинації на базі Хрестителівської лікарської амбулаторії було щеплено від правця, дифтерії та ковіда 77 жителів.

Детальніше...

insult kurinna 

Вживання тютюну – один з основних факторів ризику виникнення інсульту. Навіть у малих дозах тютюн негативно впливає на здоров’я. Тож фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадують про основні способи подолання залежності від тютюнокуріння.

Детальніше...

shkola ditu 

Міністерство охорони здоров'я разом з Міністерством освіти і науки, Дитячим фондом ООН UNICEF, Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) опублікували спільну заяву щодо рутинних щеплень до початку нового навчального року 2023-2024.

У спільній заяві зазначено, що новий навчальний рік розпочався з дотриманням усіх безпекових умов. У школах облаштовані укриття; в областях, де цього вимагає безпекова ситуація,заклади освіти розпочали віддалене навчання. Усі державні органи разом із міжнародними партнерами посилено працювали, щоб забезпечити безпечне навчання у приміщеннях, де воно проходитиме; щоб діти могли підготуватись до навчального року, пройти медогляд і отримати усі обовʼязкові щеплення задля уникнення спалахів інфекційних хвороб під час навчання у колективах.

Детальніше...

legionerivprichiniurazhennyalegen 

За офіційними даними у Республіці Польща, у місті Жешуві та у Жешувському повіті, станом на 25 серпня цього року було зареєстровано 113 підтверджених випадків легіонельозу, із них сім летальних (4 чоловіка і 3 жінки віком від 64 до 95 років).

Нині вже підтверджено понад 150 випадків зараження небезпечною хворобою у зазначеному регіоні. Кількість смертей виросла до 19. Інформація про ідентифіковане джерело цього спалаху відсутня, запобіжні заходи контролю були впроваджені для зниження ризику зараження з можливих джерел навколишнього середовища. Ризик зараження обмежено географічно навколо джерела спалаху. Тривають епідеміологічні та екологічні дослідження для визначення джерела спалаху та контролю розповсюдження.

Щодо епідемічної ситуації з легіонельозу в Україні, то з 2017 по 2022 рік зареєстровано 2 випадки цього захворювання, а саме: по 1 випадку у 2017 році та у 2019 році. У Черкаській області більше ніж за 30 років випадків легіонельозу не зафіксовано.

Детальніше...

 chepl bez rukavuchok

Дотепер медичні працівники та пацієнти упереджено ставляться до проведення профілактичних щеплень без використання медичних рукавичок, вважаючи, що це доволі небезпечно. Проте, все не так однозначно.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ та національного законодавства, зокрема, Інструкції з впровадження покращення гігієни рук у закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення, затвердженої наказом МОЗ України від 03.08.2021 № 1614, визначено порядок проведення вакцинації без використання медичних рукавичок, а також зазначено, що їх використання не показано (за виключенням контактних заходів захисту) при проведенні підшкірних і внутрішньом’язевих ін’єкцій.

Детальніше...

В Україну доставили 3 000 доз вакцин проти гепатиту А в рамках партнерства МОЗ та ЮНІСЕФ

Друк
PDF

 vakc gepatut a sait

Гепатит А — вірусна інфекція, що вражає печінку і може спричинити захворювання середнього і важкого ступеня. Симптоми включають лихоманку, нездужання, діарею, нудоту, дискомфорт у животі, темну сечу та жовтяницю. Частіше хворіють дорослі, тяжкі форми захворювання та летальні випадки теж більш ймовірні у старшому віці.

«Вакцинування від гепатиту А важливий компонент з точки зору запобігання цій вірусній хворобі. Збудник потрапляє в організм людини через заражену їжу чи воду. Щеплення проти гепатиту А не входять до календаря профілактичних щеплень, але рекомендовані дітям та дорослим. Вакцина, яку надали міжнародні партнери, буде розподілена за потреби, враховуючи наявні ризики на постраждалих територіях», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Детальніше...