Головна Сторінка
В Україні зареєстровано кілька випадків кору – небезпечного та високозаразного інфекційного захворювання.
Кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.
Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі.
У межах щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», в області з травня по серпень 2023 року зареєстровано 91 випадок спорадичних захворювань на сальмонельоз. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 7,9. Порівняно з попереднім роком захворюваність на сальмонельози серед черкащан зросла на 83%.
У спектрі виділених від хворих сальмонел, як і в попередні роки, домінуючою на території області залишається S.Enteritidis, загальна питома вага якої складає 85,7%. Питома вага захворювань сальмонельозом, викликаних цим збудником, у громадах області варіювала від 50% – у Золотоніській громаді до 100% – у Ватутінській, Тальнівській, Вознесенській, Іркліївській, Бабанській, Ладижинській, Маньківській, Паланській, Уманській територіальних громадах тощо.
Інколи буває так, що батьки не знають, чи має дитина щеплення проти кору. Або мають сумніви щодо цього. Це поширена ситуація, а особливо зараз, коли багато людей втратили медичні документи через агресію росії. Розповідаємо, як перевірити, чи має ваша дитина захист від цієї небезпечної хвороби.
Крок перший – зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, щоб перевірити, чи є запис про щеплення в медичних документах.
ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» спільно з керівником та фахівцями Чорнобаївського відділення Золотоніського районного відділу Центру, колегами КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради» за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, продовжує проведення виїзних профілактично-вакцинальних кампаній.
5 вересня на спеціальному автобусі команда обласного Центру відвідала село Хрестителеве Золотоніського району.
Акція відбулася за участю лікарів Черкаського обласний ЦКПХ Ірини Шуляренко, Світлани Нікітюк, Марини Конакбаєвої та Анатолія Ілляшенка. За день виїзної вакцинації на базі Хрестителівської лікарської амбулаторії було щеплено від правця, дифтерії та ковіда 77 жителів.
Вживання тютюну – один з основних факторів ризику виникнення інсульту. Навіть у малих дозах тютюн негативно впливає на здоров’я. Тож фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадують про основні способи подолання залежності від тютюнокуріння.
Більше статтей...
- Правильне миття рук вбереже вас від мікробів та інфекцій
- У кількох громадах Черкаської області питна вода не відповідає гігієнічним нормативам
- Результати моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції за 35-й тиждень 2023 року
- МОЗ оновлює стандарт про раціональне застосування антибіотиків: що потрібно знати