Головна Сторінка
Тривале перебування на сонці може спровокувати сонячний удар. Це відбувається, коли тіло більше не може контролювати свою температуру, і вона швидко підвищується, механізм потовиділення дає збій, і людина не може охолодитися.
Ознаки та симптоми:
- висока температура тіла (39°С і вище);
- гаряча, червона, суха або волога шкіра;
- блювання;
- судоми;
- дезорієнтація, зміни стану свідомості, невиразне мовлення;
- втрата свідомості.
За таких симптомів перемістіть людину в затінок або у прохолодне приміщення та викличте швидку.
Наближається 1 вересня, День знань. Багато українських школярів в умовно безпечніших містах вперше за кілька років повернуться за парти, де попри війну триває впровадження реформи шкільного харчування. Це дуже важливі зміни, тож закликаємо батьків звертати увагу на те, чим годують дітей у шкільних їдальнях, та на те, що пропонують у буфетах.
І хоча більшість прийомів їжі діти мають вдома, вони також часто беруть із собою перекуси до школи. Як зробити наповнення ланч-боксу корисним для дитини? Читайте поради Олега Швеця, президента Асоціації дієтологів України, консультанта з громадського здоровʼя МОЗ України.
Інформативно, пізнавально, інтенсивно – так проходило навчання за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії для центрів контролю та профілактики хвороб» у Львові з 21 по 25 серпня.
Навчальна програма організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Школою публічного управління УКУ та проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».
У п’ятиденному навчальному модулі, що проходив у кампусі Українського католицького університету, взяли участь представники ЦКПХ з усієї України. ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» представляли фахівчині зі зв’язків із громадськістю та пресою Лариса Нетахата й Ірина Кіреєва.
У межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору у батьків виникає запитання: як дізнатися, чи є у моєї дитини щеплення проти кору?
Зараз – це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.
Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.
Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.
На сьогодні в Україні 306 лікарень та пологових будинків уклали договори з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання послуги «Медична допомога при пологах», а відповідно у такому випадку послуги для населення є безоплатними.
Відповідаємо на поширені запитання:
Чи може породілля (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання? І чи буде це безоплатно?
Більше статтей...
- На яких пляжах Черкащини якість води не відповідає гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками
- Профілактика – найкращий спосіб знизити ризик виникнення інсульту
- ІНСУЛЬТ - НЕ ЗАВЖДИ КРОВОВИЛИВ: ЯКІ Є РІЗНОВИДИ НЕБЕЗПЕЧНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ
- Діти мають іти до школи захищеними від інфекційних хвороб