ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

dity kir 

У межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору у батьків виникає запитання: як дізнатися, чи є у моєї дитини щеплення проти кору?

Зараз – це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.

Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.

Детальніше...

klishch

Початок квітня 2024 року здивував жителів Черкас та всієї області аномальною, по літньому теплою погодою, що сприяє більш тісному спілкуванню людей з природою.

Але, з приходом весни не лише квітне все навколо, а й активізуються кліщі, які в поточному році вийшли із зимової сплячки набагато раніше, ніж у попередні роки. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Детальніше...

gripp-825x458

У Черкаській області, за попередній тиждень з 13 по 19 листопада захворіли 5 955 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 206 – дітей до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 53,8%.

Показник захворюваності на 12,0% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 11,8 % більше, ніж за попередній тиждень.

За попередній тиждень на коронавірусну хворобу захворіли 644 особи, з них 51 дитина.

Детальніше...

voda misto 

ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» впродовж 8 місяців 2023 року із джерел і мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 7532 проби питної води за мікробіологічними показника та 7617 – за санітарно-хімічними показниками, з них гігієнічним вимогам не відповідало 209 (2,8%) проб за мікробіологічними показниками (загальне мікробне число, кишкова паличка, загальні коліформи) та 271 (3,6%) – за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, каламутність, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю, нітратів).

Найбільша кількість відхилень від встановлених нормативів за мікробіологічними показниками реєструється на водогонах Городищенської (15,7%), Канівської (11,4%), Золотоніської (15,4%) об’єднаних територіальних громад за санітарно-хімічними показниками – Чорнобаївської (18,0%), Золотоніської (32,5%), Смілянської об’єднаних територіальних громад.

Детальніше...

den vody 

Вода, поряд із своїм значимим та життєво необхідним для людини благом, за певних умов досить часто може стати фактором ризику виникнення різноманітної патології, зокрема інфекційних захворювань.

Проблема забезпечення населення якісною питною водою, як в області, так і в цілому про Україні, залишається актуальною з низки об’єктивних причин, серед яких найбільш значимі  забруднення поверхневих водойм та підземних водних горизонтів, незадовільний технічний стан водопровідних мереж, відсутність належного відомчого лабораторного контролю тощо.

За даними ВООЗ до 80 % інфекційних і неінфекційних захворювань пов’язані з вживанням недоброякісної питної води, 20-35 % випадків захворювання на рак, а онкологічна патологія товстого кишечника, сечового міхура – виключно, пов’язані з вживанням недоброякісної питної води.

Детальніше...