ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 leptospiroz-na-hmelnichchini-kilkist-hvorih-zrosla

За 9 місяців цього року епідситуація з особливо небезпечних інфекцій в області була нестійкою.

За цей період зареєстровано 5 випадків захворювання на лептоспіроз. Для порівняння: за аналогічний період 2022 року зафіксовано 2 випадки цього захворювання.

Захворюваність на лептоспіроз зареєстрована в Уманському районі (с. Бузівка, Пугачівка, Ятранівка, Кути) та Черкаському районі (с. Ротмістрівка). Усі випадки захворювання пов’язані з риболовлею у потенційно заражених водоймах, прибережна територія яких заселена гризунами.

Детальніше...

kyshkovi inf 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 22 по 28 вересня (39-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 48 випадків захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,15, що в 2,3 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (21 випадок та 1,77відповідно), та на 22,6% нижче, ніж за попередній тиждень 2023 року (62 випадки та 5,36 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіло: у Черкаському районі – 28 осіб (інт. пок. 4,83 на 100 тис. нас.), Уманському – 10 осіб (4,04 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 5 осіб (2,58 на 100 тис. нас.), Золотоніському – 5 осіб  (3,69 на 100 тис населення).

Детальніше...

plyazhi

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень проб води річки Дніпро, відібраних 28 серпня з акваторії пляжів Черкас, виявлено відхилення від встановлених нормативів на пляжах «Митницький» та «Соснівський-1» за мікробіологічними показниками (кількість лактозопозитивних кишкових паличок).

Детальніше...

covid ukol 

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) визначила пріоритетні групи населення для вакцинації проти COVID-19, а також позицію щодо порядку отримання бустерних доз проти COVID-19 під час епідемічного сезону 2023-2024 роках. Міністерство охорони здоров'я наказом №1700 від 27 вересня 2023 року затвердило позицію технічної групи експертів.

Згідно з висновками НТГЕІ, рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустеру складається з 3 щеплень.

Детальніше...

photo 2024-04-07 16-37-44 3

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ до Всесвітнього дня здоров'я, що відзначався 7 квітня, провели низку активностей серед населення територіальних громад області, щоб привернути увагу до основних факторів, що впливають на стан здоров’я людини, насамперед ведення здорового способу життя.

У результаті численних досліджень учені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, 20-22% припадає на екологічні й соціальні, 20-22% – на спадковість та генетичні порушення, 8-10% – на розвиток медицини та якість медичного обслуговування і стану охорони здоров’я, а близько 50% припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного здоров’я.

Детальніше...