Головна Сторінка

 botylizm

Гостра фаза ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС минула, зараз проводиться рутинний моніторинг води. Про це в ефірі телемарафону заявив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.

За його словами, на сьогодні на території Херсонської області не бачать суттєвих ризиків, але разом з тим, за весь період спостереження влітку було зафіксовано два повідомлення про підозру на холеру. «Один випадок був у Запорізькій області, інший – у Чернігівській. За підсумками швидких тестів були позитивні результати, але під час епідемічного розслідування цей діагноз було знято. Служби всі відпрацювали адекватно, були обстежені контактні особи, зараз цей процес у рутинній фазі», ­– розповів Ігор Кузін.

Детальніше...

moz kir

Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. 

Попередній спалах в Україні був у 2017-2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей. На початок чергового спалаху кору мають вплив і інші чинники. Так, наприклад, пандемія COVID-19, що розпочалася у 2020 році, призвела до ізоляції людей через карантинні обмеження, і ризику заразитися в цей час був значно меншим.

Детальніше...

immuniteta 

Восени традиційно збільшується кількість гострих респіраторних захворювань, тож бажання захиститися від них є цілком природним. Проте важливо пам’ятати, що чарівної пігулки, яка «підняла» би імунітет, не існує. Науковці давно довели, що покращити опірність організму до хвороб можна лише комплексно, змінивши щоденні звички та спосіб життя.

Вакцинація проти грипу, ковіду й інших захворювань, яким можна запобігти завдяки щепленням, збалансоване харчування, регулярна фізична активність, підтримання здорової ваги, достатня кількість сну, відмова від куріння та алкоголю – ось стислий перелік потрібних для стійкості імунної системи дій. Розгляньмо кожну з них.

Детальніше...

dytyna kir

На Черкащині триває загальнонаціональна «наздоганяюча» кампанія з імунізації проти кору, яка почалася 17 липня. Мета кампанії – довакцинувати проти кору всіх дітей, які з різних причин пропустили одне чи два щеплення.

Станом на 11 вересня 2023 рокув межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору в Черкаській області щеплено 1 925 дітей, яким проведено 2 257 щеплень.

Найактивніше щеплення надолужують жителі Монастирищенської, Маньківської та Лисянської громад.  Найменше щеплень проведено у місті Черкаси, Смілянській, Жашківській і Тальнівській територіальних громадах.

Наразі в області для вакцинування КПК діє 81 пункт щеплень, 14 центрів масової вакцинації, сформовано 14 мобільних бригад.

Зважаючи на низькі темпи вакцинації КПК дитячого населення області та недостатній для формування колективного імунітету загальний відсоток вакцинованих людей, на сьогодні залишаються високими ризики спалаху кору.

У зв’язку з цим ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» закликає батьків перевірити наявність щеплень проти кору у своїх дітей та захистити їх від цієї небезпечної хвороби, якомога швидше надолуживши пропущені щеплення.

Щоб отримати всі необхідні щепленя безкоштовно, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або лікаря-педіатра.

Детальніше...

heyko

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час підготовки до паломництва хасидів на час святкування Рош га-Шана в місті Умань у 2023 році фахівці Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснюють необхідні заходи.

Зокрема, на адресу Черкаської облдержадміністрації направлено пропозиції, які увійшли до Плану заходів щодо забезпечення проведення святкування Рош га-Шана в місті Умань у 2023 році, затвердженого Черкаською обласною військовою адміністрацією, підготовлено наказ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» від 09.08.2023 № 347 «Про заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя під час паломництва хасидів до міста Умань у 2023 році», відповідні матеріали з пропозиціями направлені та розглянуті на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Уманської міської ради, за результатами якого прийнято відповідне рішення від 23.08.2023 № 11 та інші.

Детальніше...

holovna monastyryshche

До Дня фізичної культури і спорту України, який відзначали 9 вересня, фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели акції з профілактики хвороб для жителів громад області.

Активну участь у заходах взяли спеціалісти відокремлених структурних підрозділів обласного ЦКПХ спільно з медичними працівниками ЦПМСД.

Детальніше...

holoyukh 

Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Аліна Голоюх взяла участь у тренінгу «Основи біологічного захисту та готовності до реагування на біологічні загрози», який відбувся у Львові.

Серед учасників заходу – USAID, ЦГЗ, Pact (міжнародна некомерційна організація) , Swiss TPH (Швейцарський інститут тропічного і громадського здоров'я), обласні центри контролю та профілактики хвороб та інші.

Детальніше...

 elektronky

Вдихання парів електронних сигарет може заважати роботі імунних клітин, оскільки нове дослідження свідчить, що навіть помірна дія диму пригнічує активність клітин. Такого висновку дійшли науковці з університету Бірмінгема, повідомляє Journal of Allergy and Clinical Immunology.

Як йдеться у дослідженні щодо вживання вейпів, витяги з якого публікує Medical Хpress, вдихання диму електронних сигарет може пошкодити нейтрофіли – першу лінію захисту імунної системи людини. Отримані дані є важливими, оскільки попередні дослідження показали, що пошкодження нейтрофілів, спричинене вживанням тютюну, може призвести до довгострокового пошкодження легень.

Детальніше...

insylt tshz 

Знання факторів ризику інсульту, серед яких вживання алкоголю, – один з кроків до запобігання ймовірності виникнення цього захворювання.

Вживання алкогольних напоїв щорічно призводить до 3 мільйонів смертей у всьому світі, тобто унаслідок цього помирає одна людина кожні 10 секунд; сприяє виникненню широкого переліку неінфекційних захворювань.

Крім того, вживання алкоголю причинно пов’язують із сімома типами раку (колоректальний рак, рак печінки та стравоходу є найбільшим фактором тягаря), а також захворюваннями органів травлення, (найчастіше - цироз печінки і панкреатит), захворюваннями серця та серцево-судинними катастрофами (інфаркт, інсульт) та неврологічними й психічними розладами.

Детальніше...