ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

trans3 

За даними ВООЗ, щороку півмільйона людей у світі помирають внаслідок серцево-судинних хвороб, які розвинулися через надмірне споживання трансжирів. Дослідження підтвердили зв’язок між споживанням трансжирних кислот та ішемічною хворобою серця, яка може призвести до передчасної смертності.

В Україні ймовірність передчасної смерті від серцево-судинних захворювань становить 14,8%. Одним із головних чинників, які впливають на розвиток більшості неінфекційних захворювань, є спосіб харчування.

За даними МОЗ України, якщо людина споживає понад 2,2 г промислово вироблених трансжирів (ТЖК)  на день, ризик померти від серцево-судинних захворювань у неї зростає на 20-32%. В Україні 9 із 10 передчасних смертей пов’язані саме з неінфекційними захворюваннями, 34,8% людей мають підвищений тиск, 59,1% – зайву вагу, з них 24,8% хворі на ожиріння. Приблизно 278 000 смертей можуть бути напряму пов'язані зі вживанням ТЖК.

Детальніше...

 childcare sliders 04

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, світова медична спільнота нагадує про те, що краще запобігти захворюванню, ніж його лікувати.

Поліомієліт – це небезпечне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків. Найбільш вразливі до поліомієліту – діти віком до 5 років. Однак захворіти на поліомієліт можуть і дорослі.

Детальніше...

vag i alk

Сила впливу алкоголю та його метаболітів (головним чином оцтового альдегіду) на плід зумовлена зокрема вільним подоланням ними плацентарного бар’єру. Уже через годину після вживання алкоголю концентрація в крові етилового спирту плоду дорівнює його концентрації в крові матері.

Вживання алкоголю вагітною жінкою становить значну загрозу для ненародженої дитини, призводить до широкого спектру відхилень, зокрема передчасних пологів та навіть смерті плода, а також комплексу вроджених вад, так званого фетального алкогольного синдрому.

Детальніше...

 ik2023-08-16 fc01

У рамках впровадження проєкту PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» з 14 по 16 серпня у місті Ужгород відбувся тренінг «Моніторинг заходів інфекційного контролю в закладах охорони здоров`я, навички ефективної комунікації та проведення навчань».

У семінарі, що проводився командою експертів Центру громадського здоров’я МОЗ України, взяли участь керівники відділів інфекційного контролю регіональних ЦКПХ. Черкаську область представила Юлія Сокирка.

Детальніше...

Ще одна вакцина проти грипу пройшла контроль якості – в аптеки надійде понад 150 000 доз

Друк
PDF

 vakc grup

Державний контроль якості пройшла ще одна вакцина проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина французького виробництва. 151 100 доз вакцини (серія X3E722V) отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів. Найближчими днями вакцини надійдуть у продаж  до аптечних мереж.

Усі вакцини, які надходять в Україну, підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба. Після перевірки та у разі позитивного висновку (про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів) вакцини використовують у медичних закладах або вони надходять у продаж до аптек.

Детальніше...