ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 439054396 382174551481189 6759353999623051369 n

Хвилинка повернення до себе. Ділимося з тобою легенькою, але дієвою вправою, щоб відновити зв’язок зі своїм тілом. А ще — навчитися помічати усі відчуття та приймати їх.

Зберігай собі, щоб не загубити та спробуй просканувати тіло, коли перебуваєш у стані спокою. На випадок тривоги чи паніки, ти уже знатимеш, як правильно застосовувати вправу.

Спробуєш?

Детальніше...

hepatitisa800 

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Вірусні гепатити займають 7 місце серед основних причин глобальної смертності (ВООЗ, 2013). Кожного року рівень смертності через гепатити зростає. За даними ВООЗ вірусний гепатит став причиною смерті 1,34 млн людей.

Найпоширеніший серед вірусних гепатитів - вірусний гепатит А. Це захворювання має циклічний характер із чіткою зміною періодів захворювання і зазвичай закінчується одужанням без переходу в хронічні форми.

Джерелом інфекції є хвора людина. Передача збудника відбувається фекально-оральним (через воду, їжу, брудні руки) або контактним (через різні предмети) шляхом. Порушення правил гігієни та забруднення фекальними масами водних джерел може призвести до спалаху епідемії.

Гепатит А є одним з найпоширеніших інфекційних захворювань дитячого віку. Найчастіше хворіють школярі віком від 7 до 14 років. Локальні спалахи трапляються в дитячих закладах. Пік захворюваності припадає на пізню осінь.

Детальніше...

437945692 866787665475451 740553348854673654 n

Хоча весняне тепло ще дуже нестабільне, в Україні почастішали випадки укусів кліщів.

Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень.

Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею – проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Детальніше...

serce grup v 

Людям із хворим серцем кожної осені варто робити щеплення від грипу. Адже це захворювання може спричинити серйозні ускладнення для серцево-судинної системи.

Як пояснюють у МОЗ, щеплення проти грипу на 25% знижує ризик інфаркту та інших небезпечних для життя станів серця, а також на понад 40% знижує госпіталізацію через пневмонію.

Так, Американська асоціація серця рекомендує всім пацієнтам з ішемічною хворобою серця щосезону вакцинуватися проти грипу.

Детальніше...

zubu vakc 

Зуби в немовлят починають прорізуватися на першому році життя, зазвичай приблизно між 4 та 7 місяцями. У дуже рідкісних випадках діти навіть народжуються з першими зубами, а в декого вони з’являються набагато пізніше.

Прорізування зубів може бути абсолютно безболісним, а може й викликати в маляти деякий дискомфорт – дитина може плакати, відмовлятися від їжі чи навпаки – постійно вимагати груди, погано спати, може трохи підвищитися температура.

Чи можна вакцинувати дитину в цей час?

Детальніше...