ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 botul

У Черкаській області цього місяця зареєстровано третій випадок захворювання на ботулізм. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Захворіла 54-річна жителька села Вереміївка Золотоніського району після вживання риби в’яленої тарані з ікрою, виготовленої в домашніх умовах.

Детальніше...

 img 20231017 102133 005

Здоров’я є найбільшою цінністю людини. Тому проведення профілактичних щеплень проти COVID-19 не втрачає своєї актуальності.

У межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся» ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує: жителі міста Черкаси та Черкаської області можуть безоплатно зробити щеплення проти COVID-19 такими вакцинами: Comirnaty (Pfizer) та Janssen.

Детальніше...

 01

Вакцинальний автобус продовжує курсувати громадами Уманщини. Уже втретє відбулася виїзна профілактично-вакцинальна акція в Буцькій територіальній громаді.

19 квітня фахівці Уманського міськрайонного відділу та Маньківського відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб напередодні тижня імунізації провели захід в межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» та «Здоров’я понад усе» на базі Червонокутської лікарської амбулаторії. Лікар Василь Заєць, помічник лікаря-епідеміолога Ігор Грабчак, лаборантка Ольга Вілічук спільно з медичним директором Ярославом Письменчуком та директором Мариною Шипеляк КНП «Буцького СЦНПМСД» організували там виїзну профілактично-вакцинальну сесію.

Детальніше...

406424619 780986490722236 3946043672803549319 n 

Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив вакцину в країну, далі вона буде розподілена між усіма областями. Спеціалісти обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) забезпечуватимуть зберігання та транспортування вакцин до медзакладів із дотриманням вимог «холодового ланцюга».

«Бівалентна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон». Зараз територією України циркулює понад 13 штамів «ковіду», тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму «Омікрон», який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області, тому закликаю усіх подбати про здоров’я та посилити імунітет, особливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, старшим за 60 років», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Детальніше...

antybio 

Результати загальнонаціонального дослідження вказують на розповсюджене надлишкове використання цефтриаксону та левофлоксацину і значне поширення резистентності до цих антибіотиків. Однак нозології (збудники), які лікуються переважно цими препаратами, нікуди не зникли. Тому потрібно зробити все можливе для оптимізації використання цих антибіотиків і їх ефективності в боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Для цього до Стандарту «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою» було внесено зміни: цефтриаксон та левофлоксацин перенесли до антибіотиків групи резерву (відповідно класифікації WHO AWaRe). Це нововведення забороняє використання цих препаратів як засобів першого вибору, а тим паче емпірично або з профілактичною метою, коли збудник не встановлено.

Детальніше...