ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

papachzmi 

На Черкащині триває всеукраїнська наздоганяюча кампанія з імунізації проти кору.

Як повідомив головний державний санітарний лікар області, мета кампанії незмінна – довакцинувати проти кору всіх дітей, які з різних причин пропустили щеплення. Нині в регіоні діють 306 пунктів щеплень, 14 центрів масової вакцинації, працюють 14 мобільних бригад.

– У межах кампанії ми запланували провести понад 7600 щеплень, – повідомив Володимир Папач. – Процес триває. Наразі загальний відсоток вакцинованих людей недостатній для формування колективного імунітету. І цього можна і потрібно досягти через вакцинацію. Це єдиний захист від недуги.

За інформацією пресслужби ОДА. Детальніше за посиланням.

vitanyadn 

Шановні колеги!
24 серпня – День Незалежності України –
особливе свято кожного українця.

Другий рік поспіль ми відмічаємо це свято в умовах
повномасштабного вторгнення росії на нашу землю. Цей день стане
нагадуванням усьому світу, як дорого коштує людська свобода.

Україну не знищили війни, багатовіковий духовний геноцид,
голодомори та репресії. Тож впевнений, що ми здобудемо перемогу й
цього разу та дотримуватимемося обраного власного курсу розвитку.

Бажаю, щоб з кожним роком це свято додавало всім нам наснаги та
впевненості у власних силах, у досягненні цілей на благо нашої країни.

 Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, а плідна праця
буде надійною запорукою щасливого майбутнього!

З повагою
Генеральний директор
ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»,

Головний державний санітарний лікар

 

 

Володимир ПАПАЧ

 

krov 

Але здавати кров треба відповідально. Навіть якщо ви не маєте протипоказів (https://www.donor.ua/pages/4), є певні обмеження, які виникають після щеплення окремими вакцинами (https://www.donor.ua/pages/4, https://www.donor.ua/pages/5). Розберемо детально.

Ви можете здавати кров одразу після вакцинації від таких хвороб як: грип, COVID-19, правець, дифтерія та кашлюк, вірус папіломи людини, менінгококова інфекція, пневмококова інфекція, поліомієліт (якщо це укол, некраплі), кліщовий енцефаліт, черевний тиф, чума, холера. Також, після профілактичного щеплення від гепатиту А чи сказу.

Детальніше...

hepatyt 

Вірусні гепатити – захворювання, яке все ще оповите багатьма міфами, упередженнями та браком достовірної інформації. Центр громадського здоров’я спільно із соціальним проєктом «Твій сімейний лікар» розповідає про популярні міфи, що втратили актуальність, або й зовсім неправдиві.

Міф 1 «Лікування від вірусного гепатиту С – неефективне»

Поговоримо спершу про ліки проти гепатиту C. Чи дійсно лікування проти вірусного гепатиту C неефективне, а побічні реакції такі важкі для організму, що не варто й починати терапію?

Детальніше...

 konak tr

У Києві відбувся триденний тренінг для фахівців центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України із нагляду на основі подій, цифровізації даних епіднагляду та роботи з електронними даними.

Захід проходив у межах реалізації проєкту «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики».

Активну участь у тренінгу взяла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марина Конакбаєва.

Детальніше...