ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

zahalne photo

23 серпня відбулася виїзна вакцинальна кампанія на території села Телепине та прилеглих сіл Кам’янської міської територіальної громади: Катеринівка, Радиванівка, Вербівка.

Аби охопити щепленнями жителів віддалених населених пунктів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ України» застосовує спеціальний автобус, отриманий від ВООЗ, ЮНІСЕФ за підтримки МОЗ.

Щепити доросле населення проти правця та дифтерії стало можливо завдяки виїзду до сіл фахівців Центру спільно з спеціалістами Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу, колегами КНП «ЦПМСД» Кам’янської міської ради за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Детальніше...

 cz01

Нещодавно Головний державний санітарний лікар області, Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач, завідувачка відділу імунопрофілактики Центру Ірина Шуляренко разом із заступником начальника Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Тетяною Бондар та лікарем-імунологом дитячим КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» Інною Кімлик зустрілися із представниками Черкаської обласної Ради Християнських Церков.

Детальніше...

insult 

Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження тканини головного мозку. Найчастіше він є ускладненням гіпертонічної хвороби й розвивається на тлі різкого підвищення артеріального тиску.

В Україні люди недостатньо обізнані із симптоматикою інсульту, його профілактикою. Також існує стереотип, що інсульт - це завжди крововилив. Центр громадського здоров’я пояснює, чому це не так.

Розрізняють ішемічний та геморагічний інсульти.

Ішемічний виникає в результаті закупорювання кровоносної судини, що постачає кров до мозку. Перешкода кровотоку в кровоносній судині може спричинити утворення тромбу, це називається церебральним тромбозом. Основною причиною церебральних тромбозів є жирові відкладення в судинах й артеріях (атеросклероз).

Кровоносні судини також можуть бути заблоковані тромбом, який утворився в іншій частині тіла, зазвичай у серці або великих артеріях верхньої частини грудної клітки та шиї. Іноді частина тромбу відривається, потрапляє в кров і подорожує кровоносними судинами мозку, поки не досягне судин, які занадто малі, щоб пропустити його. Це називається церебральною емболією. Основною причиною такого типу тромбу є нерегулярне серцебиття, відоме як фібриляція передсердь (ФП).

Ішемічні інсульти спричиняють близько 85% всіх випадків хвороби.

Геморагічний інсульт настає тоді, коли ослаблена кровоносна судина розривається, і кров виливається в мозок. Кров накопичується і створює тиск на навколишні тканини мозку. Ці кровотечі можуть бути спричинені аневризмою або артеріовенозною мальформацією (АВМ).

Детальніше...

insult 

Інсульт – це гостре порушення кровообігу в судинах головного мозку у вигляді ішемії (зменшення кровопостачання) або крововиливу з пошкодженням його речовини. Наразі, це захворювання досить поширене і має високу летальність. Крім того, реабілітація після інсульту потребує багато часу та дороговартісних препаратів і часто буває малоефективною.

Тому саме профілактиці виникнення передумов цієї недуги потрібно приділяти особливу увагу.

Основними доступними заходами профілактики інсульту є:

– Контроль стану артеріального тиску. Його підвищення може викликати розрив дрібних судин (особливо змінених) і призвести до виникнення геморагічного інсульту. Важливо не лише контролювати, але і своєчасно стабілізувати його;

Детальніше...

handra 

Сезонний афективний розлад (далі – САР) – це різновид депресивного розладу, загострення якого щороку стається у певний сезон. Він частіше загострюється восени і досягає свого піка в грудні-лютому, але буває й навпаки – депресивні епізоди трапляються лише влітку, коли світловий день найдовший.

САР офіційно визнано підтипом великого депресивного розладу. Основна різниця з просто поганим настроєм у тому, що сезонний афективний розлад відчутно псує звичний хід життя, бо заважає людині працювати, радіти тим речам, які раніше приносили задоволення, пригнічує бажання зустрічатись із друзями та взагалі виходити з дому, щось робити. І з цього стану досить важко вибратись самотужки.

Детальніше...