ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

lanch-boks 

Наближається 1 вересня, День знань. Багато українських школярів в умовно безпечніших містах вперше за кілька років повернуться за парти, де попри війну триває впровадження реформи шкільного харчування. Це дуже важливі зміни, тож закликаємо батьків звертати увагу на те, чим годують дітей у шкільних їдальнях, та на те, що пропонують у буфетах.

І хоча більшість прийомів їжі діти мають вдома, вони також часто беруть із собою перекуси до школи. Як зробити наповнення ланч-боксу корисним для дитини? Читайте поради Олега Швеця, президента Асоціації дієтологів України, консультанта з громадського здоровʼя МОЗ України.

Детальніше...

 lviv mu

Інформативно, пізнавально, інтенсивно – так проходило навчання за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії для центрів контролю та профілактики хвороб» у Львові з 21 по 25 серпня.

Навчальна програма організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Школою публічного управління УКУ та проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».

У п’ятиденному навчальному модулі, що проходив у кампусі Українського католицького університету, взяли участь представники ЦКПХ з усієї України. ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» представляли фахівчині зі зв’язків із громадськістю та пресою Лариса Нетахата й Ірина Кіреєва.

Детальніше...

mental 

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Детальніше...

polohy 

Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.

На сьогодні в Україні 306 лікарень та пологових будинків уклали договори з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання послуги «Медична допомога при пологах», а відповідно у такому випадку послуги для населення є безоплатними.

Відповідаємо на поширені запитання:

Чи може породілля (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання? І чи буде це безоплатно?

Детальніше...

insult 

Безліч досліджень доводять, що повноцінне збалансоване харчування дуже важливе у профілактиці та контролі ризику інсульту. Водночас вибір здорового способу життя знижує ризик інсульту на 80%.

Запам’ятайте 5 простих правил здорового харчування. Вживаємо за добу:

– п'ять порцій фруктів, овочів та ягід щодня (400-600 г);

– не більше однієї чайної ложки солі;

Детальніше...