ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

ruku mutu sait 

Найпоширеніший спосіб передачі інфекцій – немиті руки, коли ми торкаємося ними обличчя або їмо.

За даними американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), проста звичка мити руки може:

- зменшити кількість людей, які хворіють на діарею, на 23-40%;

- зменшити діарейні захворювання у людей з ослабленою імунною системою на 58%;

- знизити респіраторні захворювання, такі як застуда, серед населення на 16-21%;

- зменшити пропуски дітьми школи через захворювання шлунково-кишкового тракту на 29-57%.

3 вересня відзначають Всесвітній день гігієни. Тож фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують, як ефективно мити руки, щоб захистити себе від поширення вірусів, мікробів та інфекцій.

Детальніше...

 ditini adaptuvatisya do shkoli

В Україні стартував новий навчальний рік. Хтось із дітей пішов у перший клас, хтось перейшову нову школу, хтось приїхав додому з-за кордону, багатьом доведеться знову звикати до офлайн-навчання... І всім їм потрібен час та зусилля, щоб втягнутися у шкільний режим.

Зібрали поради для батьків від сімейної та дитячої психологині Світлани Ройз, щоб полегшити підготовку дитини до школи.

Детальніше...

insult 

Багато людей веде малорухливий спосіб життя: офісна сидяча робота, дозвілля перед телевізором, з відеоіграми тощо. Все це негативно позначається на здоров'ї. Низька рухова активність провокує виникнення захворювань, які підвищують ризик інсульту, а саме: ожиріння, артеріальна гіпертензія, високий рівень холестерину, цукровий діабет 2 типу. Запам'ятайте, що профілактувати інсульт набагато легше, ніж його лікувати, тож саме час додати більше руху до свого життя. Розповідаємо, як це зробити.

Рухова активність

Дорослим 18-64 р. рекомендовано щонайменше 150 хв аеробних вправ помірної інтенсивності впродовж тижня. Додайте такі активності:

  • швидка хода;
  • їзда на велосипеді (переважно по рівнинній поверхні);
  • плавання;
  • піші прогулянки;
  • робота в будинку та на подвір’ї.

Детальніше...

 veresen

У школах України пропонують 1 вересня, в День знань, провести для учнів урок про важливість ментального здоров’я. Урок «Ти як? Повертаємось до школи!» розробили Міністерство освіти і науки України спільно зі Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та ЮНІСЕФ.

Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнів: для 1-6 та 7-11 класів.

З поверненням до школи, зазначають у МОН, збільшиться навантаження на дітей: крім стресу через війну, додасться взаємодія з однолітками та вчителями, адаптація до навчання у нових умовах та форматах. Також у зв’язку з початком навчального процесу дітям потрібно буде знаходити спільну мову з батьками й опікунами. Все згадане вище може стати ще одним джерелом невпевненості у собі й переживань.

Детальніше...

 son udar

Тривале перебування на сонці може спровокувати сонячний удар. Це відбувається, коли тіло більше не може контролювати свою температуру, і вона швидко підвищується, механізм потовиділення дає збій, і людина не може охолодитися.

Ознаки та симптоми:

  • висока температура тіла (39°С і вище);
  • гаряча, червона, суха або волога шкіра;
  • блювання;
  • судоми;
  • дезорієнтація, зміни стану свідомості, невиразне мовлення;
  • втрата свідомості.

За таких симптомів перемістіть людину в затінок або у прохолодне приміщення та викличте швидку.

Детальніше...