ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 hipodynamiya

Гіподинамія – брак рухової активності – це істотна загроза здоров’ю дітей і дорослих. Рух і тренування потрібні дітям для гармонійного фізичного розвитку і ментального здоров’я. Водночас сучасні діти в розвинених країнах, і Україні зокрема, потерпають від гіподинамії. Як допомогти їм рухатися більше?

Для того, щоб діти і підлітки більше рухалися, на рівні громад потрібно створювати безпечний простір для спілкування і забав: зони без трафіку, майданчики зі спеціальним покриттям, зонування для пішоходів і велосипедистів, прибирання, облаштування громадських вбиралень в парках і зонах відпочинку. Самими погрозами забрати смартфон, щоб дитина побігала, не обійтися.

Детальніше...

 indeks

Надмірна вага і високий відсоток жирової тканини в організмі доволі небезпечні й підвищують ризик виникнення проблем зі здоров'ям. Для оцінювання ваги й пов’язаних із нею ризиків разом із іншими обстеженнями використовують вимірювання індексу маси тіла (ІМТ) та обхвату талії. Це краще зробити у вашого сімейного лікаря: він з огляду на всі чинники зможе провести комплексну оцінку вашого здоров’я і допомогти в разі потреби.

Як вимірюють і інтерпретують ІМТ?

Індекс маси тіла – це показник, який з урахуванням вашого зросту й ваги допомагає визначити, чи є вона (вага) здоровою. ІМТ розраховують за такою формулою:

ІМТ = вага (кг) ÷ квадрат зросту (м)

Детальніше...

uvaha kir 

В Україні зареєстровані випадки кору. Тож ЮНІСЕФ розповідає, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Детальніше...

ateroskl

Один із основних заходів профілактики інсультів є профілактика атеросклерозу судин головного мозку у вигляді його ішемії (зменшення кровопостачання) або крововиливу з пошкодженням його речовини. Тобто, в обох випадках це судинні порушення, але різного характеру.

Атеросклероз – це захворювання великих, середніх і малих артерій, яке виникає через підвищення рівня фракцій холестерину.

Холестерин – це жироподібна речовина, що утруднює живлення органів та тканин кров’ю, та інших жирів у крові. Сам холестерин не перешкоджає току крові, а лише сприяє відкладенню його елементів у стінці судин та їх склерозуванню.

Детальніше...

kir moz 

✅ По-перше, жодна вакцина не може дати 100% захисту.

✅ По-друге, в 3–5% людей не формується імунітет після вакцинації з різних причин. Саме тому вводиться друга доза вакцини для того, щоб забезпечити максимальний захист.

Детальніше...