ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

konakb fedor  sait 

У межах реалізації проєкту «Епідеміологічний нагляд та відповідь на загрозу пташиного та пандемічного грипу з боку національних органів охорони здоров’я поза межами США» у вересні в Києві був проведений захід «Щорічна національна зустріч по грипу на початку епідемічного сезону».

Активну участь у заході та взаємодії між учасниками і фасилітаторами взяли завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марина Конакбаєва та завідувачка вірусологічної лабораторії Наталія Федорченко.

Під час заходу учасники оновили знання щодо епіднагляду за грипом у нашій країні, проаналізували минулий сезон захворювання та озвучили прогнози на 2023-2024 роки. Крім того, епідеміологи та вірусологи ознайомилися з електронною системою епіднагляду за грипом.

Детальніше...

unisef kir

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби — вакцинація. Тож у ЮНІСЕФ розповіли про вакцини, якими проводять щеплення від кору.

Які вакцини захищають від кору?

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту і краснухи.

Детальніше...

antudepresant sait 

Якщо сильно болить зуб, уже немає бажання «перечекати, що само мине», й ми йдемо до стоматолога. Приймання антибіотика за призначенням лікаря після видалення зуба – також не викликає заперечень. Справлятися з можливою інфекцією самостійно чи перетерпіти гарячку вольовим зусиллям пацієнти не хочуть – і правильно роблять. Та коли йдеться про психічне здоров’я й антидепресанти – теж хвороби та ліки – починаються складнощі. Хтось вперто не хоче йти до лікаря, хтось чинить спротив ідеї «пити препарати, що діють на мозок». Тож розберімося, хто і коли може призначити антидепресанти, чому інколи без них не впоратися, і чому їх пити – не страшно.

Почнімо з того, що таке психічний розлад. Це допоможе зрозуміти потребу в ліках і фаховій допомозі.

Детальніше...

zastavka

У межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я, для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики», 7-8 вересня у Києві та 20-22 вересня 2023 року в Одесі Центром громадського здоров’я було проведено захід: «Тренінг для регіональних фахівців в галузі громадського здоров’я щодо впровадження епіднагляду за смертністю та використання засобів візуалізації та даних нагляду за смертністю».

Детальніше...

ss zahv 

Гіпертонічна, ішемічна хвороби серця та їх ускладнення – інфаркт міокарда, цереброваскулярні хвороби, зокрема інсульти є основними причинами смертності та інвалідності населення в усьому світі.

Рівень захворюваності на серцево-судинні хвороби, або хвороби системи кровообігу, продовжує зростати протягом останнього десятиліття майже у всіх країнах із середнім і низьким рівнем доходу. Зокрема, цей показник почав рости і в деяких країнах із високим рівнем доходу, де раніше він знижувався.

Виявлення випадків серцево-судинних захворювань майже подвоїлося з 271 мільйона в 1990 році до 523 мільйонів у 2022 році, а рівень смертності людей від серцево-судинних захворювань неухильно збільшувався з 12,1 мільйона в 1990 році до 18,6 мільйона у 2022 році.

Детальніше...