ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

talne uman

У межах Всесвітнього дня серця та Міжнародного дня людей похилого віку фахівці Тальнівського відділення Звенигородського районного відділу Черкаського обласного ЦКПХ спільно з вакцинальною бригадою КНП «Тальнівський центр первинної медико санітарної допомоги» організували та провели виїзну профілактично-вакцинальну акцію «Здоров’я понад усе».

4 жовтня жителі Тальнівської громади, а саме сіл Легедзено, Тальянки, Білашки, Левади відвідали Тальне, де проходила акція з профілактики хвороб. До пункту щеплення жителі прибували на спеціальному вакцинобусі.

Детальніше...

talne

До Всесвітнього дня серця – з 26 по 29 вересня в містах та районах області 75 виїзних бригад спеціалістів відокремлених структурних підрозділів обласного ЦКПХ спільно з медичними працівниками первинних закладів охорони здоров'я, за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, проводили комунікаційні заходи під гаслом «Серце – для життя!».

Детальніше...

tysk

Нормальним, здоровим артеріальним тиском є систолічний («верхній», як кажуть в побуті) тиск до 120 мм рт. ст., і діастолічний («нижній») до 70 мм рт. ст. Деякі люди кажуть, що їхній нормальний, чи «робочий» артеріальний тиск – це 150/100, через що не вживають заходів проти гіпертензії. Чи може підвищений тиск бути нормою?

Детальніше...

 viruslab1 sait

Вірусні хвороби людей, тварин і рослин – це справжнє лихо людства. Відомо про понад 500 вірусів, які викликають різноманітні захворювання людини. На сьогодні 90% всієї патології захворювань – вірусної природи. І з кожним роком виділяються все нові і нові віруси, що пов’язано з їх надзвичайно високою мінливістю.

Віруси – особливий клас неклітинних форм життя, які не мають своїх білок-синтезуючих систем, але здатні до самостійної еволюції. Використовуючи клітини організму хазяїна, віруси живляться за його рахунок і нерідко завдають йому шкоди.

Відкриття вірусів відіграло велику роль у науці: було зроблено фундаментальні відкриття з розшифрування структури нуклеїнових  кислот, механізму синтезу білка і дано поштовх розвитку генної інженерії.

Наука досягла значних успіхів у боротьбі з вірусами. Одним із таких досягнень є розробка та впровадження нових чутливих методів діагностики, які використовуються в сучасних лабораторіях із вивчення вірусів.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» оснащена сучасним обладнанням і може проводити  діагностичні  та профілактичні дослідження високоточними та високоспецифічними  експрес-методами – ІФА, ПЛР. Зокрема, проводяться дослідження матеріалу з метою виявлення антитіл до вірусів гепатиту А, С, кору, краснухи, антигену гепатиту В, вірусу гепатиту А, рота-, норо-, адено-, ентеровірусів.

Детальніше...

yak-zmusiti-lyudinu-kinuti-piti

За статистичними даними в результаті вживання алкоголю у світі щороку помирає понад 3 мільйона людей, значна частина з яких – люди молодого та середнього віку, майже 90% важких злочинів скоюються в стані сп’яніння, а більшість аварій (майже 60%) відбувається з вини нетверезих водіїв.

Слід зазначити, що безпечної дози алкоголю не існує, а здоровий спосіб життя – це найкраща протидія проявам алкоголізму.

Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров'я. Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м'язу, розвитку інфаркту міокарду, порушенню мозкового кровообігу – інсульту тощо.

Детальніше...