ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

m 15

У межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, обласний центр контролю та профілактики хвороб 10 жовтня долучився до проведення святкового заходу, організованого Черкаською ОВА.

Цього дня важливо було звернути увагу до проблеми людського психологічного стану, дізнатися як себе почуває близька людина, у чому та кому можна знайти підтримку, якщо на душі «Не ок». Міцна система психологічної допомоги населенню на сьогодні має бути дієвою, щоб кожен українець незалежно від віку міг отримати допомогу та знав базові навички самодопомоги.

Детальніше...

Ваша кров рятує життя героїв

Друк
PDF

krov ratue gutta 

Де цього тижня потрібна твоя кров, яка може врятувати життя.

Детальніше...

fullsize

Психічні розлади мають надзвичайно великий вплив на рівень захворюваності у світі та працездатності. Депресивні, тривожні, біполярні розлади та шизофренія входять до переліку двадцяти головних факторів глобального тягаря захворюваності.

Найпоширеніші розлади серед чоловіків пов’язані із вживанням алкоголю (26,5%) та розлади настрою (9,7%); серед жінок – розлади настрою (20,8%) та тривожні розлади (7,9%) (пожиттєва поширеність). Початок прояви таких розладів припадає переважно на період від підліткового віку до 24 років. Найбільша поширеність депресивних розладів спостерігається у віці від 50 років. На погіршення психічного здоров’я населення впливають біологічні, соціальні та психологічні фактори.

Детальніше...

vacts strah

У вас на руках – ваше миле кохане маленьке немовлятко, і вам лячно уявити, що йому робитимуть укол у ніжку, що воно плакатиме, а потім може навіть вперше в житті підніметься температура вночі. І ви боїтеся «щось колоти дитині» та водночас знаєте, що треба робити щеплення, але страх паралізує. Що робити? 

Страх – це емоція, народжена в глибинах нашого мозку. Тому наводити раціональні аргументи щодо безпеки вакцин у цьому разі складно. Ліпше розповісти про те, що може статися без вакцинації.

Детальніше...

image 1545

МОЗ України затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023-2024 роки.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.

Детальніше...