ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

394569216 758223426331876 4792693529327029622 n 

Жовтень — місяць обізнаності про рак молочної залози, коли по всьому світу розповідають про запобігання цьому захворюванню, його виявлення, лікування та історії тих, хто його подолав. Рак молочної залози, виявлений на ранньому етапі, виліковний в 95% випадків. Тож всім жінкам варто вчасно проходить обстеження та зменшувати так звані поведінкові фактори ризику раку.

Рак молочної залози загрожує і жінкам, і чоловікам, проте в жінок він зустрічається значно частіше. Так, 2021 року в Україні зареєстрували понад 14 тисяч випадків раку молочної залози в жінок і 114 випадків серед чоловіків.

Детальніше...

 yododefitsit3

Йододефіцит – розлад здоров’я, пов’язаний із дефіцитом йоду. Йод – це мікроелемент, потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози. Він не виробляється організмом, а надходить з продуктами харчування та водою. Синтезовані щитоподібною залозою гормони регулюють метаболізм людського тіла, енергетичний та тепловий обмін, впливають на роботу серцево-судинної, репродуктивної,  нервової та інших систем, опорно-рухового апарату.

Детальніше...

 img 20231017 102133 005

«Ми прийшли, щоб здоров’я набратися» – із таким позитивним настроєм приходили жителі села Антипівка Золотоніського району до місцевого медичного пункту, де відбувалася профілактично-вакцинальна акція «Здоров’я понад усе».

Спільний виїзд в МПТБ села Антипівка Новодмитрівської громади 12 жовтня організували фахівці Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб і працівники Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Детальніше...

eris

«Еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон», який викликає захворювання COVID-19. Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола «Омікрону». У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають, — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку.

У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років.

Детальніше...

simeynyy

Якщо у вас мурахи по шкірі від слів «психолог», «психіатр» або «психотерапевт», не ігноруйте тривожні сигнали організму, ви можете звернутися до свого сімейного лікаря.

Чим саме може допомогти сімейний лікар та де шукати фахівця, якщо ваш не має відповідної кваліфікації, розповіла голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Наталя Гусак.

Так, підтримку можуть надавати усі медпрацівники, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP (Mental Health Gap Action Programme). Її мета – покращити доступ до послуг з ментального здоров’я через залучення неспеціалізованих кадрів. Наразі сертифікат mhGAP вже отримали 45 000 фахівців.

Детальніше...