ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 insult den

29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.

У світі щороку в понад 15 мільйонів людей розвивається інсульт, з них близько  5 млн. помирає,  третина – стає інвалідами,  а ще третина  – одужує.  Крім того, інсульт вбиває близько половини тих, хто його переніс, протягом наступних п’яти років.

За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання  на другому місці серед причин смертності  після серцево-судинних захворювань. За цим показником наша країна лишається одним із європейських лідерів.

Щороку  в  Україні стається 100-110 тисяч інсультів (у 2022 році – 97 тисяч випадків інсульту,  понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20-40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Слід зазначити, що  інсульту можна запобігти у 80% випадків. Зокрема, змінивши на краще свій спосіб життя, можна значно знизити ризик інсульту.

Детальніше...

s-gepatatita 

За інформацією МОЗ, на Вінниччині серед 100 осіб, шпиталізованих із підозрою на гепатит А, вже підтверджено відповідний діагноз у 81 пацієнта, з яких 15 дітей. Ще 19 пацієнтів перебувають у лікарні з підозрою на інфікування та очікують підтвердження діагнозу. Постраждалі отримують необхідну медичну допомогу. Спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) продовжують епідеміологічне розслідування щодо причин спалаху та поширення гепатиту А.

Наразі причини, з якими можна повʼязати випадки захворювання –– не встановлено. Відомо, що усі пацієнти проживають у різних мікрорайонах міста Вінниці та населених пунктах області.

Фахівці ЦКПХ продовжують вірусологічні, бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження питної води та навколишнього середовища у районі спалахів.

Детальніше...

sertsevo sudynnykh zakhvoriuvann 

Серцево-судинні захворювання – це передусім наслідок способу життя: що більше шкідливого ми практикуємо, то більше ризикуємо пережити інфаркт чи розвинути ішемічну хворобу серця. Вік і спадковість також мають вплив на ризик розвитку хвороб серця і судин, але він значно менший за вплив способу життя, та й вдіяти з віком і генами ми нічого не можемо. Інша річ – фактори ризику, що піддаються впливу. Зосередьмося на них.

Детальніше...

golouh tr st 

Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Аліна Голоюх успішно завершила базовий рівень освітньої програми «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна».

Освітня міжнародна програма з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» (ІЕС) забезпечує підготовку кадрів у системі громадського здоров’я України для роботи над пріоритетними питаннями громадського здоров’я та розробки інтервенцій, що базуються на результатах доказових наукових досліджень.

Детальніше...

 antubiot rezust

Застуда – це загальновживана назва гострих респіраторних захворювань, викликаних різноманітними вірусами. І саме через ці віруси у нас закладає ніс та з’являються шмарклі, болить горло та починається кашель.

Проти найнебезпечніших із них – грипу та коронавірусу SARS-CoV-2 – є вакцини. Вакцин проти решти вірусів не існує, рівно як і ліків. Усі «диво-препарати» для «зміцнення імунітету» та «прискорення одужання» жодним чином не допоможуть ні запобігти застуді, ні лікувати її.

Не допомагають проти застуд і антибіотики. Антибіотики руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. Віруси – неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них.

Детальніше...