ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»
29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.
У світі щороку в понад 15 мільйонів людей розвивається інсульт, з них близько 5 млн. помирає, третина – стає інвалідами, а ще третина – одужує. Крім того, інсульт вбиває близько половини тих, хто його переніс, протягом наступних п’яти років.
За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання на другому місці серед причин смертності після серцево-судинних захворювань. За цим показником наша країна лишається одним із європейських лідерів.
Щороку в Україні стається 100-110 тисяч інсультів (у 2022 році – 97 тисяч випадків інсульту, понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20-40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.
Слід зазначити, що інсульту можна запобігти у 80% випадків. Зокрема, змінивши на краще свій спосіб життя, можна значно знизити ризик інсульту.
Більше статтей...
- На Черкащині зросла кількість захворювань на грип: фахівчиня обласного ЦКПХ пояснила, як захиститися від вірусів
- «Я роблю щеплення, тому що хочу жити здоровим»: у двох громадах Уманського району відбулася виїзна вакцинація
- Всесвітній день боротьби з поліомієлітом: чим загрожує інфекційне захворювання
- У переддень Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом: Черкаська область забезпечена вакцинами для профілактики поліо