ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

mizinova

Епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ на Черкащині перевищений на два відсотки. За попередній тиждень занедужали понад 5400 людей.

«60% із тих, що захворіли – це діти», – розповіла Суспільному Черкаси заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова.

Детальніше...

 feyk

⚡️ Інтернет- мережею шириться інформація щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А. 

❗️Це фейк та частина ворожої ІПСО. 

На Черкащині ситуація контрольована. 

В разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах. 

Також інформуємо вас, що у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А. За 9 місяців цього року зареєстровано 314 випадків захворювання. 

Наразі спалах гепатиту А зафіксовано лише на Вінниччині. Там тривають посилені протиепідемічні заходи. 

Гепатит А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий. 

Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації та не поширюйте неправдиву інформацію. 

Детальніше тут: http://surl.li/mtvjt

zir dytyna

Як зрозуміти, що в дитини гіршає зір? Часто про це батьки дізнаються, коли дитина вже погано бачить номер автобуса чи що написано в школі на дошці. Це означає, що лікування почнуться пізніше, ніж треба. Здоров’я очей та гостроту зору варто перевіряти в офтальмолога – завчасно і регулярно.

Детальніше...

miokarda

Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаження, чи через інші хронічні захворювання, як-от гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, напад астми тощо. Це звучить маловтішно, проте про хронічні хвороби люди зазвичай знають і мають при собі ліки, чи знають, як діяти, коли стане зле. До серцевих же нападів ми буваємо готові рідше.

Детальніше...

insulty

Інсульт подекуди вважають ризиком старшого віку, але це не так. Адже 10-15% інсультів у розвинених країнах стаються в людей від 17 до 50 років, а в Україні цей показник ще гірший. Інфаркти та інсульти в Україні «молодшають» – про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на Всеукраїнському з’їзді серцево-судинних хірургів у Києві. Чому так і що можна вдіяти, аби запобігти інсультам та їхнім наслідкам?

Детальніше...