ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

covid1 sait 

На Черкащині за попередній тиждень на COVID-19 захворіли 644 особи. В Україні минулого тижня зареєстрували 10 287 випадків захворювання на COVID-19. 54 летальні випадки серед людей старше 30 років. З початку епідсезону захворюваність на COVID-19 зростає, тому Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України посилює інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості вакцинації.

Детальніше...

did vakc  sait

Черкаський обласний ЦКПХ інформує, що нині на Черкащині зростає захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, включно із COVID-19, та впродовж більш ніж місяця перевищує епідпоріг. Фахівці Центру акцентують: єдиний ефективний захист від вірусів та ускладнень – повний курс щеплення.

Детальніше...

zv

У межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Черкаського обласного центр контролю та профілактики хвороб за сприяння голови Звенигородської міської ради провели зустріч у форматі «круглого столу». Під час бесіди присутні обговорили актуальні питання профілактики неінфекційних захворювань, зокрема цукрового діабету. До зустрічі долучилися представники міської громади: керівники відділів освіти та охорони здоров’я Звенигородської міської ради, педагоги та медичні працівники міста.

Детальніше...

post1 antibiotics

Для того, щоб лікування інфекційної хвороби було успішним, важливо дотримуватися таких принципів:

  1.  Антибіотики не призначають при застуді та вірусних інфекціях, таких як грип і коронавірусна хвороба. Адже антибіотики не діють на віруси. Водночас ці захворювання можуть ускладнюватися бактеріальними інфекціями. У такому випадку антибіотик вам призначить лікар.
  2.  Не всі бактеріальні інфекції потребують застосування антибіотиків. Деякі можуть минути самі по собі, як-от отит чи фарингіт. Однак це не означає, що не потрібно звертатися до лікаря, – лише лікар може визначити, чи необхідно приймати антибіотик у вашому випадку.
  3.  Дуже важливо правильно підібрати антибіотик. Він має діяти на ті збудники, які спричинили вашу конкретну хворобу. Вам не завжди потрібний найсильніший чи найновіший антибіотик, чи антибіотик із найширшим спектром дії.

Детальніше...

voda tita 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період із 13 до 17 листопада 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 138 проб питної води за мікробіологічними показниками та 92 проби – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 1 проба (0,7%) за мікробіологічними показниками (ентерококи) та 2 проби (2,2%) – за санітарно-хімічними (загальна жорсткість, залізо загальне) на водогоні Городищенської територіальної громади.

Детальніше...