ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

photo 2023-11-28 11-00-04

ГРВІ є найбільш поширеною хворобою людства і вражає людей у всіх країнах. В Україні від ГРВІ щорічно страждає 10 – 14 млн осіб та становить близько 75 – 90% інфекційної захворюваності у країні.

Холодна погода сприяє поширенню вірусів, тому гострі респіраторні вірусні інфекції мають сезонний характер.

Які симптоми притаманні ГРВІ?

Вирізняють: раптове занедужання, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, підвищена температура; біль у горлі, кашель, нежить тощо.

Детальніше...

alkomoz 

Що більше алкоголю людина вживає, то більший її ризик інсульту. Йдеться і про регулярний вжиток алкоголю, і про нерегулярні, але значні його дози – безпечної дози алкоголю не існує.

Детальніше...

b2ap3 large dsc 4459 

23 листопада під головуванням начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця відбулася нарада з питань реформування системи шкільного харчування. До наради долучилися керівники районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, органів управління освітою, охорони здоров’я та інші.

Участь у нараді взяв генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

У своєму виступі Володимир Папач розповів про вплив харчування на здоров’я дітей та важливість впровадження принципів здорового харчування у закладах загальної середньої освіти.

Детальніше...

ant

ГРВІ та грип не лікуються антибіотиками, вони не полегшать ваш стан і жодним чином не наблизять вас до одужання. Вони можуть навіть зашкодити, бо мають низку побічних ефектів і вбивають корисні бактерії в кишківнику, які допомагають травленню, а також нашій імунній системі ефективно боротися з інфекціями. Крім того, вживання антибіотиків при ГРВІ – це внесок у розвиток антибіотикорезистентності!

Антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при застудах та інших вірусних інфекціях.

Детальніше...

ogirinnya 

У рамках Європейської ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з епіднагляду за ожирінням у дітей (COSI) у листопаді поточного року вперше в Україні стартувало дослідження стосовно дитячого ожиріння. Дослідження проводитиметься серед учнів 1-2 класів у всіх регіонах України, крім окупованих територій та зон активних бойових дій.

Дослідження передбачає опитування, зважування та вимірювання зросту серед учнів 1-2 класів, щоб визначити індекс маси тіла, а також опитування їхніх батьків та представників навчальних закладів. Так, дослідження допоможе отримати дані про режим харчування та фізичну активність дітей у школі та вдома, про вплив повномасштабної військової агресії рф на зміни у харчових звичках та фізичну активність дітей.

Результати очікуються навесні 2024 року.

Детальніше...